Aktualności
Książki ekologiczne! - przyrodnicze sekrety warte odkrycia
20.04.2023

Książki ekologiczne! - przyrodnicze sekrety warte odkrycia

Ziemia to nasz dom, więc dobrze jest wiedzieć, jak o nią dbać. W końcu nie chodzi tylko o nas samych,
lecz i o wszystkich tych, którym ją zostawimy! Ale… skąd czerpać informacje na temat ekologii? Jak dokładnie można pomóc naszej planecie? Zaraz Ci podpowiemy!  Przydatna może się tu okazać promocja na książki ekologiczne! W dniach 20-22 kwietnia wszystkie książki z tej kategorii będą przecenione o 50%.

Książki o ekologii

Bardzo dobrym źródłem wiedzy na temat ochrony środowiska są książki – szczególnie jeśli uwielbiasz czytać! Dzięki temu możesz połączyć swoją ulubioną czynność z nauką i dowiedzieć się, jak ważne jest dbanie
o naszą planetę.
Zielona działalność zaczyna się od małych kroczków, z których możesz nie zdawać sobie jeszcze sprawy!

Mamy świadomość, że spośród obszernego wyboru książek dostępnych w naszej księgarni trudno będzie coś wybrać, więc pozwól, że Ci w tym pomożemy. Niezależnie od tego, ile masz lat, czym się zajmujesz
i interesujesz – ekologiczne książki rozszerzą Twoją wiedzę!  Pokażą Ci, że dbanie o przyrodę
(i czytanie o niej) może sprawiać przyjemność!

Książki ekologiczne - dni ziemi 20-22.04.2023

Najlepsze książki o ochronie środowiska

Jeśli ważne jest dla Ciebie zagadnienie ochrony środowiska, koniecznie sprawdź książki skupiające się na temacie dbania o planetę. Znajdziesz tu wypowiedzi ekspertów i pasjonatów zielonego ruchu, którzy swoimi badaniami udowadniają, że tylko wspólnymi siłami możemy zapewnić Ziemi.

W tej kategorii polecamy Ci:

Co w trawie piszczy?

Pasjonaci przyrody również znajdą coś dla siebie wśród literatury eko! W końcu to właśnie z miłości do natury bierze się zainteresowanie ochroną środowiska. Dzięki książkom można dodatkowo zgłębić temat otaczającego nas piękna roślin i zwierząt, poznać niedostępne na co dzień tereny i zrozumieć, dlaczego każdego dnia warto dbać o planetę, która nam je daje. A jednocześnie świetnie bawić się w trakcie czytania!

Miłośnikom natury polecamy szczególnie:

Książki o ekologii dla młodzieży

Ochrona środowiska wcale nie musi interesować wyłącznie dorosłych! Wśród literatury młodzieżowej także znajdą się książki ekologiczne. W końcu to młodzi, dojrzewający ludzie przejmą niedługo zadanie dbania
o planetę od dorosłych i to od nich będzie zależeć, co się z nią stanie.

Spośród książek eko dla młodzieży polecamy Ci Dziki rok. Zapiski młodego przyrodnika Dary McAnulty’ego. To wyjątkowa lektura napisana przez najmłodszą w historii osobę odznaczoną medalem Królewskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (RSPB).  Otrzymała ją za działalność na rzecz ochrony przyrody. Dara poświęca swoją uwagę naturze, która stanowi jego pasję od najwcześniejszych lat, i motywuje ludzi wokół niego, by dbali o nią tak dobrze, jak tylko możliwe.

Przyrodnicze sekrety warte odkrycia

Natura skrywa wiele niespodzianek. To właśnie jest w niej najpiękniejsze! Nigdy nie wiadomo, dokąd prowadzą wydeptane ścieżki ani co kryją szczyty gór lub równiny Afryki. Za to są książki, które mogą te sekrety przybliżyć!

Jeśli pragniesz poznać najciekawsze tajemnice przyrody, sprawdź koniecznie:

Promocja na książki z okazji Dnia Ziemi


Co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi.
To wspaniałe święto ma na celu promowanie postaw proekologicznych, a więc także książek o ekologii! Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkową promocję na książki eko! W dniach 20-22 kwietnia wszystkie książki z kategorii literatura ekologiczna są przecenione o 50%. To świetna okazja, by zaopatrzyć się w zielone lektury i dowiedzieć się, jak można pomóc naszemu środowisku

 

Warto widzieć świat na zielono!

Jak widzisz, wszystkie znaki na niebie, ziemi, a nawet pod nią mówią, że warto interesować się ekologią. Dbanie o naszą planetę zaczyna się od zamiłowanie do natury i małych kroczków – a stamtąd już niedaleko do motywowania osób wokół nas, by czynili tak samo! Książki będą świetnym początkiem Twojej zielonej działalności. Pamiętaj, że wiele z nich możesz kupić w wersji e-booka – dzięki temu rozwijasz swoją wiedzę i dbasz o drzewa!

 

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział
w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera: