Aktualności
65 lat Wydawnictwa Poznańskiego!
02.07.2021

65 lat Wydawnictwa Poznańskiego!

Gorący czerwiec 1956 roku. Tysiące poznaniaków wychodzą na ulice i protestują przeciwko Władzy Ludowej. Kilka dni później, 1 lipca, swoją oficjalną działalność rozpoczyna Wydawnictwo Poznańskie. I choć zmieniali się właściciele, struktury organizacyjne i linie wydawnicze, to Wydawnictwo trwało i trwa nadal, nawiązując do najlepszych swoich tradycji, a także reaktywując m.in. Serię Dzieł Pisarzy Skandynawskich.

I choć wielu jeszcze niedawno wróżyło Wydawnictwu Poznańskiemu upadek, to wraz z nowym właścicielem i szalenie pracowitą i kreatywną redakcją Wydawnictwo rozwija się dzięki tworzeniu nowych imprintów wydawniczych i stawianiu na inkluzywność.

Z okazji naszego wielkiego święta w księgarni Wydaje nam się od poniedziałku 5 lipca do środy 7 lipca czeka na Was promocja do -65% na wszystkie książki i e-booki całej Grupy Wydawnictwa Poznańskiego! Do każdego zamówienia dokładamy książkowe gadżety!

Oprócz promocji przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji: od wspólnego sadzenia buków, konkursy aż po lajwy wydawnicze. Szczegółowy program „Wydaje nam się od 65 lat…” możecie znaleźć tutaj.

Jesteśmy sobie pisani!*

* since 1956