Aktualności
„Cicha noc”, o której będzie głośno
30.10.2019

„Cicha noc”, o której będzie głośno

Małgorzata Rogala – autorka kryminałów znana z poruszania społecznych wątków powraca z nową powieścią. Cicha noc to wyjątkowa książka – zimowa otoczka i tłumy na świątecznych zakupach są tylko pretekstem do głęb­szego spojrzenia na problem handlu żywym towarem.

 

W Cichej nocy Małgorzata Rogala rozwija wątki poruszone już w poprzedniej książce z cyklu z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem – Punkcie widzenia. Gdy na przyjęciu podczas świętowania sukcesu reality show Nowe życie zamordowany zostaje reżyser, śledczy odkrywają, że morderca posłużył się rzadko używaną trucizną. Do sprawy przydzielona zostaje Agata Górska. Sprawca musi być ujęty przed świętami! Wraz z rozwojem śledztwa, na jaw wychodzą oburzające i szokujące fakty z życia reżysera.

Tymczasem Sławek Tomczyk przebywa na szkoleniu w Budapeszcie. Gdy dowiaduje się o uprowadzeniu swojej siostry, natychmiast wraca do Polski i stara się wytropić porywacza. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Czy te dwie sprawy mogą być ze sobą powiązane?

Stręczycielstwo, wykorzystywanie seksualne oraz sprzedaż kobiet do domów publicznych – to problemy, które w najnowszej książce podejmuje Małgorzata Ro­gala. W brawurowo rozpisanej fabule łączy ze sobą wiele wątków i sprawdza, jak daleko jest w stanie posunąć się człowiek oraz gdzie znajduje się granica zła.

Cicha noc gwarantuje wielkie emocje i błyskawicz­ne tempo akcji w przepięknej, świątecznej oprawie. To jednak tylko pretekst do tego, aby autorka mogła zabrać głos w niezwykle ważnym temacie. Mistrzyni kryminału psychologicznego w najwyższej formie!

SL