Aktualności
„Dziki ogień”. Sięgnij po ostatni tom Serii Szetlandzkiej Ann Cleeves!
21.09.2020

„Dziki ogień”. Sięgnij po ostatni tom Serii Szetlandzkiej Ann Cleeves!

Seria Szetlandzka i jej główny bohater, detektyw Jimmy Perez, rozkochali w sobie rzesze czytelników. „Dziki ogień” to ósmy i zarazem ostatni tom cyklu. Premiera już 30 września.

Seria Szetlandzka – kolejność tomów 

Cykl o detektywie Perezie ma wiernych fanów. Zapewne niejeden z nich, nawet obudzony w środku nocy, potrafiłby z pamięci wymienić tytuły wszystkich części w poprawnej kolejności. Z kronikarskiego obowiązku pozwolimy sobie zamieścić tutaj ściągę z chronologicznym uporządkowaniem wszystkich tomów z serii. 

  1. „Czerń kruka” 
  2. „Biel nocy” 
  3. „Czerwień kości” 
  4. „Błękit błyskawicy” 
  5. „Martwa woda” 
  6. „Mgliste powietrze” 
  7. „Grząska ziemia” 
  8. „Dziki ogień” 

O czym jest „Dziki ogień”? 

Angielska rodzina – Helena i Daniel Flemingowie – postanawia przenieść się na Szetlandy. Mają nadzieję, że przeprowadzka będzie nowym początkiem ich małżeństwa. Chcą również zapewnić lepsze życie autystycznemu synowi. Wkrótce po ich wprowadzeniu się do nowego domu, dotychczasowy właściciel posesji popełnia samobójstwo.

Na Flemingów pada cień podejrzeń. Otrzymują groźby, ktoś wysyła im rysunki szubienicy. Gdy w ich domu zostaje odnalezione ciało młodej opiekunki do dzieci, plotki o tej rodzinie rozprzestrzeniają się jak dziki ogień.

Jimmy Perez staje przed kolejnym trudnym wyzwaniem. Tylko czy jest na nie gotowy?