Aktualności
Nie przegap wielkiego powrotu Nocnych Łowców i wybierz się z nimi w podróż do Szanghaju!
26.10.2020

Nie przegap wielkiego powrotu Nocnych Łowców i wybierz się z nimi w podróż do Szanghaju!

Cassandra Clare i Wesley Chu powracają z drugim tomem serii „Najstarsze Klątwy”, serwując nam nowe przygody Magusa i Aleca!

Poznaj nową ekscytującą powieść z uniwersum Nocnych Łowców! Dla Magnusa Bane’a, Najwyższego Czarownika Brooklynu, i Aleca Lightwooda, Nocnego Łowcy, śmiertelnie niebezpieczna wyprawa będzie doskonałą okazją do kolejnej niezwykłej podróży!

Wyobraźcie sobie romantyczne wakacje, które zostają przerwane przez ataki demonów, a zwiedzanie Europy musi zostać porzucone, bo Najwyższy Czarownik potrzebuje pomocy. W tym samym czasie kult założony przez Magnusa rośnie w niepożądaną, mroczną siłę, której źródło trzeba odnaleźć, żeby oczyścić imię domniemanego założyciela. Spokojny wyjazd do miasta miłości zamienia się w pełną zwrotów akcji podróż przez zakamarki Paryża, w której relacja między Magnusem i Alekiem odgrywa ogromną rolę.

W drugiej części serii „Najstarsze Klątwy” Nocni Łowcy nie zaprzestają swojej podróży. Od wyjazdu do Paryża minęło trochę czasu, a w życiu Aleca i Magnusa wszystko dobrze się układa. Ulice Nowego Jorku wydają się cichsze niż zwykle, a mieszkanie na poddaszu jest idealnym i bezpiecznym miejscem dla rodziny, którą wspólnie budują. Spokój zostaje przerwany, kiedy Biała Księga zostaje skradziona prosto z ich mieszkania. Alek i Magnus muszą porzucić spokój i wyruszyć w podróż do Szanghaju, aby odzyskać skradzioną księgę. Tam dowiadują się, że to niejedyne niebezpieczeństwa, jakie na nich czyhają. Mają wsparcie swoich przyjaciół, ale walka z zagrożeniem nie będzie łatwa. Magnus nie potrafi zapanować nad swoją magią, a to utrudnia powstrzymanie demonów napływających do miasta. Być może będą musieli podążać za nimi aż do źródła – do samego królestwa umarłych. Czy mogą powstrzymać zagrożenie dla świata? Czy wrócą do domu, zanim stanie się najgorsze?

„Mgła rozprzestrzeniała się za nami i przelewała w powietrzu niczym leniwe fale oceanu, a potem zaczęła się zagęszczać, przybierając kształty poruszających się ludzi. Tak manifestowały się najmocniejsze wspomnienia, których piętno odcisnęło się w murach i w posadzce. Coś jednak blokowało czary Magnusa – kult przygotował się na taką ewentualność.”

 

Premiera 28 pażdziernika.