Aktualności
Nowa zapowiedź We need YA na 2021 rok
13.08.2020

Nowa zapowiedź We need YA na 2021 rok

Wydawnictwo We need YA planuje już przyszły rok i zapowiada gorącą premierę, na którą z niecierpliwością czekają młodzi czytelnicy. Nadchodzi „Felix Ever After”, absolutny faworyt miłośników YA ostatnich miesięcy. Czas, żeby podbił też Polskę. Ale skąd ten mały fenomen?

Kacen Callender to autor uhonorowany nagrodami Stonewall i Lambda Award. Powieść „Felix Ever After” przynosi mu coraz większą sławę za sprawą pojawiających się w Internecie opinii o niebanalności historii i świetnym przedstawieniu punktu widzenia świata oczami transpłciowego bohatera. To opowieść o odkrywaniu siebie, przeciwstawianiu się nienawiści i o pierwszej miłości.

Felix Love nigdy nie był zakochany. I jest zdecydowanie świadom ironii losu, gdy każdego dnia przypomina sobie swoje nazwisko. Desperacko chce się dowiedzieć jak to jest kochać i nie rozumie dlaczego innym, a jemu nie, tak łatwo to przychodzi. I mimo że jest pewien swojej tożsamości, wewnętrznie obawia się, że bycie czarnoskórym, queerowym, transpłciowym chłopakiem będzie przeszkodą do odnalezienia szczęśliwego zakończenia.

Kiedy ktoś anonimowo zaczyna wysyłać mu transfobiczne wiadomości, zaraz po tym jak upublicznia zdjęcia Felixa sprzed korekty płci, Felix wymyśla plan zemsty. Jednak czekają na niego kolejne niespodzianki, a jedną z nich będzie uwikłanie w coś na pozór trójkąta miłosnego. Felix będzie musiał zmierzyć się z trudnymi emocjami i wyruszyć w najtrudniejszą podróż swojego życia: do odkrycia samego siebie.

„Felix Ever After” to szczera i wielowarstwowa opowieść o tożsamości, zakochiwaniu się i odnajdowaniu miłości, na którą wszyscy zasługujemy. Nie możecie tego przegapić!