Aktualności
„Odmęt” Kryminalna premiera czerwcowa autorstwa Jacka Łukawskiego
08.06.2020

„Odmęt” Kryminalna premiera czerwcowa autorstwa Jacka Łukawskiego

Czwarta Strona ma dla lubujących się w kryminałach czytelników nie lada gratkę. Nasza czerwcowa premiera to „Odmęt”, gatunkowy debiut Jacka Łukawskiego, który do tej pory pisał i wydawał powieści science fiction.

Nowe oblicze autora

Jacek Łukawski wydał już kilka książek z gatunku fantasy. „Odmęt” to jego debiut na półkach z literaturą kryminalną. Autor sprawnie wprowadza nas w tajemniczy, hermetyczny klimat miasteczka Chęciny. To niewielka miejscowość, w której znajdują się ruiny zamku królewskiego. Chęciny oraz miejscowy zamek są nie tylko tłem wydarzeń w książce, ale i miejscem, w pobliżu którego mieszka autor.

Świętokrzyskie tajemnice

Do Chęcin przyjeżdża Damian Wolczuk. Nie jest to bynajmniej wizyta planowana. Dziennikarz jest uczestnikiem dziwnego wypadku samochodowego na rozkopanej drodze. Auto Wolczuka zostaje skasowane, a on sam jest zmuszony zostać w Chęcinach na dłużej.

Mężczyzna nocuje w miejscowym ośrodku leczenia uzależnień. Z czasem dziennikarz dowiaduje się o lokalnych tajemnicach, skrywanych legendach oraz o grasującym w okolicy mordercy. Wolczuk upatruje w tym swojej szansy na dziennikarski sukces.

Zawodowe powodzenie mogłoby być dla Damiana miłą odmianą po ciągnącym się za nim, ostatnimi czasy, paśmie nieszczęść. Utrata pracy, proces sądowy, komornik, zdrada ukochanej… Wszystkie te wydarzenia sprawiają, że mężczyzna chce zacząć nowe życie i szuka wokół siebie szans i znaków.

Dziennikarskie śledztwo Wolczuka prowadzone jest pod nosem policji i ekscentrycznego prokuratora Arkadiusza Painera.

Premiera 17 czerwca

„Odmęt” Jacka Łukawskiego to doskonała propozycja dla wielbicieli kryminałów osadzonych w małych, tajemniczych miejscowościach. Lektura dostarczy czytelnikom różnorodnych emocji oraz dawkę intrygujących sekretów do rozwikłania. Do tego niesztampowi bohaterowie i zaskakujący finał.

Cały ten zestaw sprawia, że kryminalny debiut Jacka Łukawskiego podbije czytelnicze serca wielbicieli gatunku. Jesteśmy o tym przekonani!

„Odmęt” Jacka Łukawskiego >> zobacz książkę