Aktualności
Poznańskie Targi Książki zbliżają się wielkimi krokami...
05.03.2024

Poznańskie Targi Książki zbliżają się wielkimi krokami...

Serdecznie zapraszamy do magicznego świata sezonu targowego! Jego wspaniałe otwarcie to Poznańskie Targi Książki, które inaugurują ten zachwycający czas pełen serdecznych spotkań. Z wielką ekscytacją wyczekujemy tych wydarzeń każdego roku, gdyż symbolizują one dla nas nadejście wiosny i nowych możliwości. Z tego względu Grupa Wydawnictwa Poznańskiego przygotowała dla Państwa mnóstwo fantastycznych atrakcji. Zapraszamy serdecznie w dniach 8-10 marca na Międzynarodowe Targi Poznańskie, przy ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu. Przybywajcie do naszego stoiska nr 25 w pawilonie 7A, gdzie czeka na Was całe bogactwo niespodzianek, upominków i atrakcyjnych ofert cenowych! Odkryjcie, jakie cudowne doświadczenia zostały przygotowane specjalnie dla Was.

Poznańskie Targi Książki 2024 Pawilon 7A, stoisko 25

Poznańskie Targi Książki i strefa ciszy sklepu wydajenamsie.plCo szykuje sklep Wydajenamsie.pl na Targi Książki?

Nasza księgarnia ponownie zatroszczyła się o komfort czytelników podczas Poznańskich Targów Książki. Zdając sobie sprawę z tego, jak męczące mogą być duże wydarzenia tego typu, przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy azyl – Strefę ciszy. To wydzielona, spokojna przestrzeń, gdzie każdy może znaleźć chwilę wytchnienia od targowego zamieszania. Będziecie mogli tam odetchnąć, napić się wody oraz oddać się lekturze nowo nabytych książek.

Strefa została odpowiednio przygotowana, wyposażona w stoliki i krzesła, co gwarantuje komfort i miejsce do siedzenia dla każdego. Co istotne, panuje tu zakaz prowadzenia rozmów, aby każdy mógł cieszyć się ciszą i spokojem. Przygotowaliśmy również dla Was specjalne gadżety od Czytelni Wydaje nam się oraz małą niespodziankę, które umilą Wam czas spędzony w naszym azylu.

Jeśli chcesz nas odwiedzić, znajdziesz nas w Pawilonie 7, na antresoli, w salki E. Strefa będzie dostępna w sobotę, 9 marca, od 13:00 do 17:00 oraz w niedzielę, 10 marca, od 12:00 do 15:00. Dodatkowo, w sobotę o 14:00 zapraszamy na spotkanie książek miesiąca organizowane przez Czytelnię Wydaje nam się. Będziemy dyskutować o najnowszych dziełach T. J. Reid „Jedyne prawdziwe miłości” i „Naznaczone złotem”. Dla uczestników tego spotkania również przygotowaliśmy niespodziankę. Nie przegap tej okazji!

We need YA

piątek

Poznańskie Targi Książki i spotkanie z Pauliną Hendel, piątek, godzina 15:00, scena B

W ten wieczór zaplanowana jest gala serwisu Lubimyczytać, podczas której ogłoszeni będą zwycięzcy konkursu literackiego. Wśród nominowanych przez We need YA znalazły się dwa tytuły: „Arystoteles i Dante przepadają w toni życia” oraz „Cmentarz osobliwości”. Spotkanie z Pauliną Hendel, autorką tej ostatniej książki, zaplanowane jest na piątek. To doskonały moment, by na Poznańskich Targach Książki posłuchać o tym, co inspiruje Paulinę, jak przebiegała jej droga literacka i jakie są jej metody na stworzenie fascynującego dzieła. Prowadzenie rozmowy powierzono Gabi Wójtowicz, odpowiedzialnej za social media We need YA. Spotkanie rozpocznie się o 15:00 na scenie B, a po jego zakończeniu, w sali D, Paulina Hendel będzie podpisywać swoje książki.

sobota

Kolejna atrakcja na Poznańskich Targach Książki to panel dyskusyjny z debiutantami literackimi, którzy niedawno opublikowali lub są w trakcie publikacji swojej pierwszej książki. To wydarzenie zaplanowaliśmy na sobotę, 9 marca, o godzinie 12:00, na scenie influencerów. W dyskusji wezmą udział Oliwia Panek, Agata Gładysz, Józefina Płotka, Maks Kuznowicz oraz Łukasz Damaziak. Prowadzenie rozmowy powierzyliśmy Oli Kotlewskiej, specjalistce od marketingu z We need YA. Pisarze i pisarki, podzielą się swoimi inspiracjami, doświadczeniami, oraz tym, co w pisaniu jest dla nich najbardziej pasjonujące.

Poznańskie Targi Książki i spotkanie z debiutantami

Poznańskie Targi Książki i spotkanie z A. GargaśInną wyjątkową atrakcją soboty będzie odsłonięcie tożsamości tajemniczej osoby autorskiej, ktróra napisała książkę „Opowiedz mnie na nowo”. Poznańskie Targi Książki stanowią doskonałą scenę, by ujawnić osobę odpowiedzialną za stworzenie tej głęboko emocjonalnej i pełnej czułości powieści! Spotkanie to zaplanowane jest na sobotę, 9 marca, o 14:00 na scenie F. Po wydarzeniu A.Gardaś będzie podpisywać egzemplarze książki przy naszym stoisku <3. Na scenie, obok osoby autorskiej, pojawią się również patroni „Opowiedz mnie na nowo”: Pola Bazela (@bookswithpola), Nadia Kalemba (@booksbynadus) i Gracjan Pawłowski (@readbygracjan), z Szymonem Wielgoszem (@przeczytani) w roli moderatora. To znakomita szansa, aby usłyszeć opinie patronów, poznać tajemniczą postać stojącą za książką i zdobyć jej autograf!

niedziela

Poznańskie Targi Książki i panel "Fantastyczne światy i jak o nich opowiadać?"Na zakończenie targów serdecznie zapraszamy na nasze finałowe wydarzenie. Odbędzie się panel dyskusyjny z Bestselerkami, Anną Bartłomiejczyk i Martą Gajewską. Obecnie pracują one nad swoją epicką serią fantasy, zatytułowaną „Legenda o popiołach i wrzasku”, z której ostatnio wydany został drugi tom, „Pieśń o płomieniach i mroku”. Jest to doskonały moment, aby podyskutować o przyszłych zamierzeniach, świeżych ideach oraz źródłach inspiracji dla ich fascynującego uniwersum pełnego czarów, smoków i intryg politycznych, które wykreowały Anna i Marta. W dialogu udział wezmą również Izabela Górska (@ksiazkowa.baba), Zosia Tonderys (@give.me.books) i Karolina Barbich (@tostyikawa).

Wydawnictwo Poznańskie i Poznańskie Targi Książki

sobota

Spotkanie z Wiedźmą od wiedzy - Anną JankowiakNie możecie również przegapić spotkania z dr Anną Jankowiak, bardziej znaną jako Wiedźma od wiedzy”! Spotkanie z Anną, odbędzie się w sobotę o godzinie 12:00 na scenie C. Jako archeolożka, badaczka kultur starożytnych, a także ceniona publicystka i blogerka, przedstawi swoje dzieło „Bestie antyku. Potwory i demony w starożytnym świecie Greków i Rzymian”. W książce te fascynujące bestie pełnią rolę klucza do odkrywania głębszych znaczeń mitologicznych podróży bohaterów. Podczas sesji, dr Jankowiak wyjaśni, jak dawne mity odzwierciedlają strachy i marzenia mieszkańców starożytnej Grecji oraz Rzymu. Wprowadzi uczestników przez zakamarki antycznej magii i legend.

niedziela

Panek non-fiction z Martyną Zachorską i Sylwią Izabelą SchabSerdecznie zapraszamy na niezwykłe spotkanie „Kobiety na językach”. Odbędzie się w niedzielę, 10 marca, o godzinie 13:00 na scenie B. To wyjątkowy panel non-fiction, gdzie głęboko zagłębimy się w tematykę feminatywów. Ale też sposobów przedstawiania kobiet w językach polskim i duńskim, a także herstorii i życia inspirujących współczesnych bohaterek. W dyskusji wezmą udział dwie wybitne ekspertki: Martyna F. Zachorska, szeroko znana jako Pani od Feminatywów i autorka książki „Żeńska końcówka języka”. Nie mogło zabraknąć Sylwii Izabeli Schab, filolożki duńskiej, znawczyni literatury oraz autorki publikacji „Dania. Tu mieszka spokój”. To niepowtarzalna okazja, aby poszerzyć swoje horyzonty i zrozumieć wpływ języka na percepcję płci. Zapraszamy do spotkania z ekspertkami, które na co dzień zajmują się tymi fascynującymi tematami. Dołącz do nas i bądź częścią tej inspirującej rozmowy!

Czwarta Strona Kryminału i Czwarta Strona

piątek

Poznańskie Targi Książki i spotkanie z Weroniką Mathią godzina 15:00-15:55, Pawilon 8, scena GrandyZapraszamy serdecznie na spotkanie z Weroniką Mathią, które odbędzie się w najbliższy piątek, 8 marca, o godzinie 15:00, na scenie Grandy w pawilonie 8. Będzie to okazja, by spotkać się z twórczynią bestsellera „Żar”, który zyskał Waszą sympatię. Podczas spotkania, autorka podzieli się sekretami tworzenia kryminałów i thrillerów z wykorzystaniem zmysłów. Zaraz po zakończeniu wydarzenia, Weronika Mathia będzie dostępna na stoisku Grupy Wydawnictwa Poznańskiego, które znajdziecie na stoisku nr 25 w pawilonie 7A.

sobota

W sobotę, 9 marca, mamy dla Was przygotowane aż trzy emocjonujące wydarzenia. Rozpoczniemy o 10:00 spotkaniem z Izabelą Janiszewską, cenioną autorką kryminałów i thrillerów, na scenie Grandy w pawilonie 8. Bezpośrednio po tej sesji, Izabela Janiszewska będzie dostępna na stoisku wydawniczym.

O 14:00 na tym samym stoisku czeka na Was B.A. Feder, autorką książek, które rozpalają wyobraźnię. To świetna okazja, aby otrzymać autograf na egzemplarzach „Emocjonalnej ruletki” i „Grze w pozory”.

Potem, o 16:00, przenieśmy się na scenę A (pawilon 7A), gdzie rozpocznie się panel dyskusyjny „Nadszedł Dzień zero. Za co uwielbiamy książki Ruth Ware”. W debacie udział wezmą Aleksandra Misior-Mroczkowska (@książkowyfrik), Nikola Mańdok (@Doktor Book), Sławek i Mikołaj Ćwichuła (@Żółwie Książkowe) oraz Zuza Grupa (@Zaksiążkowana), a prowadzenie przejmie Karolina Kozłowska (@Karateusz). Oczekujcie niespodzianek – jakich, dowiecie się na miejscu!

Spotkanie i panel z Izabelą Janiszewską Spotkanie z B.A. Feder, 9 marca, godz. 14:00, pawilon 7A, stoisko nr 25 Panel tematyczny o książkach Ruth Ware sobota, 9 marca, godz. 16:00, scena A

Spotkanie z Bartoszem Szczygielskim godzina 13:00-13:55 Pawilon 8. scena Grandyniedziela

Nie zwalniamy tempa nawet w ostatni dzień targów – w niedzielę o 12:00 zapraszamy Was na nasze stoisko, gdzie Bartosz Szczygielski będzie podpisywał swoje książki aż do 12:50. Bezpośrednio po sesji autografów, o 13:00 na scenie Grandy (pawilon 8), Bartosz podzieli się z Wami szczegółami swojego najnowszego dzieła kryminalnego, „Asymetrii”.

Dodatkowe informacje, o które często zadajecie pytania odnośnie Poznańskich Targów Książki

Poznańskie Targi Książki 2024

Bilety wstępu na Poznańskie Targi Książki

W bieżącym roku organizatorzy Poznańskich Targów Książki zdecydowali się na wprowadzenie biletów wstępu, które można zakupić przez stronę internetową wydarzenia. Za wejściówkę jednodniową, umożliwiającą jednokrotny wstęp w dniu wybranym przez kupującego, zapłacicie tylko 15 złotych. Bilet wielokrotny, pozwalający na nieograniczony dostęp do Targów przez całe trzy dni, kosztuje 30 złotych. Studenci, seniorzy oraz właściciele Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na bilety w obniżonej cenie – 10 złotych za wejściówkę jednorazową. Dzieci i młodzież do 19. roku życia, przedstawiając legitymację szkolną, a także nauczyciele i bibliotekarze, na podstawie odpowiedniego dokumentu potwierdzającego ich status lub pisma od dyrektora jednostki, mają zapewniony bezpłatny wstęp.

Nasze stoisko

Nasze stoisko znajdziecie pod numerem 25 w pawilonie 7A. Podczas Targów czekamy na Was z wyjątkowymi promocjami i magicznymi atrakcjami. Poznańskie Targi Książki celebrują dorobek naszych wydawnictw: Wydawnictwa Poznańskiego, Czwartej Strony, Czwartej Strony Kryminału, We need YA, Zygzaków oraz księgarni Wydaje nam się. Przy naszym stoisku będziecie mieli okazję nabyć znakomite książki po przyciągających cenach. To doskonała okazja dla wszystkich entuzjastów literatury!

Godziny otwarta targów Poznańskich Targów Książki

  • w piątek 8 marca, w godzinach 10.00-18.00,
  • w sobotę 9 marca, w godzinach 9.00-18.00,
  • w niedzielę 10 marca, w godzinach 9.00-16.00.