Regulamin konkursu dla Recenzentów i Recenzentek

1.Postanowienia ogólne

Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o.o. Konkurs dla Recenzentów i Recenzentek trwa 10-17.05.2022 do godziny 23.59. Wyniki ogłoszone zostaną 24.05.2022 za pośrednictwem zakładki „Aktualności” na stronie www.wydajenamsie.pl. Nagrodzone osoby zostaną poinformowane również mailowo.

Przewidujemy jedno 1 miejsce oraz 10 wyróżnień.

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu „Konkurs dla Recenzentów i Recenzentek”

2. Zadanie konkursowe

Uczestnik konkursu ma za zadanie napisać opinię – krótką recenzję wybranej książki Wydawnictwa Poznańskiego, Czwartej Strony, Czwartej Strony Kryminału, We need YA lub Zygzaki i opublikować ją na stronie tej książki w księgarni Wydaje nam się w sekcji „Opinie o książce”*

Recenzja musi mieć minimum 700 znaków. Może być dłuższa niż 700 znaków.

Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Formularz zgłoszenia do konkursu Czytam | Piszę | Recenzuję (google.com) – aby uzyskać link do Twojej opinii musisz poczekać około 24 godzin aż zaakceptujemy Twoją opinię na naszej stronie. Z tego względu zalecamy nie czekać z publikacją opinii do ostatniego dnia trwania konkursu.

*Jak dodać opinię na stronie księgarni Wydaje nam się?

Dodawanie opinii/recenzji na stronie księgarni jest bardzo proste. Nie musisz być zakładać konta. Wystarczy mieć przygotowany adres e-mail, podpis (nick) oraz treść recenzji.

 1. Napisz krótką recenzję książki wybranego wydawnictwa: Wydawnictwo Poznańskie, Czwarta Strona, Czwarta Strona Kryminału, We need YA lub Zygzaki.
 2. Znajdź na stronie księgarni Wydaje nam się recenzowaną książkę.
 3. Wejdź na stronę książki i zjedź na dół strony do części „Opinie o książce”.
 4. Kliknij „+ Dodaj opinię”.
 5. Uzupełnij formularz: nazwa (Twój nick, podpis), adres e-mail oraz wklej treść swojej recenzji.
 6. Oceń książkę w części „Twoja ocena” – ile gwaizdek przyznajesz recenzowanej książce? 1 gwiazdka to najniższa ocena – 5 gwiazdek – najwyższa ocena.
 7. Kliknij czerwony przycisk „Dodaj opinię”.
 8. W ciągu 24h opinia pojawi się na stronie książki i będzie można pobrać link do opinii.

3. Zasady konkursu

Konkurs dla Recenzentek i Recenzentów trwa od 10 maja do 17 maja 2022 roku do godziny 23.59. Aby wziąć w nim udział należy opublikować opinię/recenzję książki na stronie księgarni Wydaje nam się. Zaliczamy również te, które zostały opublikowane od 4 maja 2022 i zgłoszone w konkursie.

4. Nagroda

1 miejsce – roczny, płatny kontrakt na pisanie recenzji dla księgarni Wydaje nam się, które będą publikowane na oficjalnym blogu księgarni oraz książki potrzebne do napisania recenzji.

10 wyróżnionych opinii, które biorą udział w konkursie – nagrody książkowe oraz wyjątkową konsultację ze specjalistą z Wydaje nam się.

W ramach nagrody każda wyróżniona osoba może otrzymać indywidualne porady dotyczące swoich recenzji, pisania maili do wydawnictw lub uzyskać odpowiedzi na inne nurtujące ją pytania.

5. Polityka prywatności

a.  Administratorem danych osobowych zbieranych od Uczestników i Zwycięzców jest Wydawnictwo Poznańskie, 61-701 Poznań, ul. Fredry 8. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach przewidzianych w art. 6 pkt 1b Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

b. Kontakt w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych jest możliwy za pośrednictwem adresu email: iod@wydawnictwopoznanskie.pl

c. Dane osobowe Uczestników i Zwycięzcy będą przetwarzane:

 • w celu organizacji i przeprowadzenia konkursu,
 • w celach podatkowych (dotyczy zwycięzców) – jeżeli występują obowiązki podatkowe.

d. Podanie danych osobowych przez Uczestników ma charakter dobrowolny, ale jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w Konkursie i otrzymania nagrody.

 1. Uczestnikom Konkursu, którzy podają dane osobowe przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz z zastrzeżeniem przepisów prawa przysługuje prawo sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, korzystając z podanego powyżej adresu mailowego. Ponadto Uczestnikom przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193) przy ulicy Stawki 2.
 2. Administrator danych oświadcza, iż dane uczestników konkursu nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu.
 3. Administrator danych będzie przetwarzał następujące dane Uczestników:
 • imię i nazwisko,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu,
 • adres zamieszkania,

e. Administrator danych będzie zbierał ponadto od Zwycięzcy następujące dane:

 • adres do korespondencji (wysyłki nagrody).
 1. Dane będą przekazane podmiotom świadczącym usługi wsparcia na rzecz Administratora, w tym: dostawca poczty elektronicznej, firma informatyczna zajmująca się obsługą systemów informatycznych Administratora, firma kurierska. Podmioty przetwarzają dane na podstawie umów zawartych z Administratorem i wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora. Dane z racji wykorzystania platformy Instagram zostaną upublicznione w Internecie, a same platformy wykorzystują typowe klauzule umownezatwierdzone przez Komisję Europejską i opierają się na decyzjach Komisji Europejskiej stwierdzających odpowiedni stopień ochrony danych w odniesieniu do określonych krajów, w stosownych przypadkach, w zakresie przekazywania danych z EOG do Stanów Zjednoczonych i pozostałych krajów.
 2. Dane Zwycięzcy zostaną opublikowane na profilu Instagramowym Wydaje nam się.
 3. Dane uczestników konkursu będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji wyżej określonych celów.
 4. Więcej informacji na temat praktyk przechowywania danych przez Administratora można znaleźć pod linkiem Polityka prywatności