Aktualności
Romantyczne książki z różowymi okładkami
17.02.2021

Romantyczne książki z różowymi okładkami

Dalej czujecie walentynki w powietrzu?

My nie przestaliśmy się przytulać i wypatrujemy romansu z lornetką. Jeśli macie już dość zimy i z wytęsknieniem czekacie na wiosnę wraz z jej pięknymi kolorami lub jeśli lubicie romantyczne opowieści z równie romantycznymi okładkami, to mamy dla Was zestawienie pięciu książek obyczajowych z pięknymi różowymi okładkami.

 

Listy (nie) miłosne – Natalia Sońska

Zosia to młoda dziewczyna, której wydawało się, że znalazła miłość swojego życia. Była przekonana, że spędzi je z ukochanym Igorem. Planowali wspólną przyszłość, sporządzili nawet listę rzeczy, które chcą w przyszłości zrobić razem. Zosia była z nim naprawdę szczęśliwa. Tymczasem narzeczony porzucił ją, a odchodząc, zostawił jedynie pożegnalny list.

Dziewczyna ma złamane serce i nie potrafi poradzić sobie ze swoim bólem. Na szczęście może liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. Najwięcej uwagi poświęca dziewczynie jej wieloletni przyjaciel, Staszek, który od dawna darzy Zosię uczuciami dalece odbiegającymi od przyjacielskich. Z całych sił stara się ją wspierać i pocieszać w trudnych chwilach.

Zosia, próbując radzić sobie z bólem i stratą, pisze listy do Igora. Przelewa na papier wszystkie swoje emocje i przeżycia. Listy chowa do specjalnej szkatułki. Początkowo przepełnione są one bólem, rozpaczą i tęsknotą, później ukazują wewnętrzną przemianę głównej bohaterki. Jak zmienią się jej uczucia? Czy da szansę Staszkowi?

 

Gotowi na wszystko – Agata Przybyłek

Jak zostać celebrytką? Mówią, że dla chcącego nic trudnego. Wystarczy dostać się do telewizji!

Paula marzy, by ktoś odmienił jej życie dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Choć jest zwyczajną dziewczyną z sąsiedztwa, nieustannie marzy o sławie. Popularni ludzie wiodą przecież takie wygodne życie, prawda?

Dziewczyna postanawia zgłosić się do nowego reality show, a do realizacji swojego szalonego pomysłu potrzebuje jedynie… partnera! Casting otwarty jest dla par, więc zaradna singielka namawia do udziału przyjaciela ze szkolnych lat. Jeśli zwyciężą w finale, podzielą się główną nagrodą według potrzeb: Paula zdobędzie popularność, a Marcel – pieniądze na wymarzony ślub. Tylko że ślub jak z bajki jest marzeniem jego narzeczonej… Ukochana o niczym nie wie, natomiast chłopak jest przekonany, że będzie wniebowzięta, gdy uda mu się zdobyć pieniądze. Miłość przecież wszystko wybaczy.

Czy sława i popularność warte są każdej ceny? Agata Przybyłek udowadnia, że mają tyle samo blasków, co cieni. I że najważniejsza w życiu jest – po prostu – miłość. Jesteście gotowi, by o nią zawalczyć?

 

Urszula – Izabela M. Krasińska

Urszula często wraca myślami do czasów, gdy dom naznaczony chorobą ojca wcale nie był bezpiecznym schronieniem. Wtedy największym wsparciem była dla niej Agnieszka. Dziś po siostrzanej miłości nie został już nawet ślad. Skrywane lęki i zawikłana rodzinna historia sprawiają, że Ula coraz chętniej ucieka w samotność. Gdy pewnego dnia poznaje w pracy uroczego Szymona, dostrzega w nim ciepło, za którym od dawna tęskni. Wierzy, że związek pełen czułości i szacunku ukoi niepokój.

Czy rodzące się między nimi uczucie pomoże jej zapomnieć o przeszłości i zaufać na nowo? Czy, dźwigając na barkach błędy rodziców, można stworzyć szczęśliwy dom? I czy istnieje jeszcze szansa, aby odbudować to, co od dawna wydaje się stracone?

Powracające wspomnienia, nowe nadzieje i wsparcie, które pozwala odzyskać radość małych chwil. „Urszula” to poruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej drogi do szczęścia.

 

Jeszcze raz, Nataszo – Karolina Wilczyńska

Natasza miała wszystko: kochającego męża, piękny dom, spektakularną karierę i własną agencję reklamową. Życie Nataszy wielu osobom mogłoby wydać się perfekcyjne i takie właśnie było… Do czasu.
„Jeszcze raz, Nataszo” to opowieść o kobiecie, która kochała zbyt mocno. Swojego odbicia i akceptacji szukała w oczach ukochanego. Teraz musi iść przez życie sama. Czy odnajdzie utracone szczęście i spokój?
To kojąca książka, która rozgrzeje serce każdej kobiety. Tytuły kolejnych rozdziałów tworzą swoisty dekalog, który powinna znać każda kobieta. Nie będziesz mogła jej odłożyć. Będziesz chciała jeszcze, jeszcze.

 

 

 

Zrobię dla ciebie wszystko – Agata Przybyłek

Chwytająca za serce opowieść o tym, jak los potrafi pokrzyżować ludzkie ścieżki. I o trudnych decyzjach, z których czasem żadna nie jest właściwa.

Ewa jest szczęśliwą matką i żoną, prowadzi z mężem pensjonat na Podhalu i razem wychowują kilkuletnią córeczkę. Nieszczęśliwy wypadek sprawia, że dziewczynka trafia do szpitala. Poczucie winy oraz wstyd nie dają Ewie spokoju. Kobieta uświadamia sobie, że prawda, którą ukrywała przed światem, musi wyjść na jaw…

Czy raz otwarte drzwi do przeszłości da się jeszcze zamknąć? Ile krzywd i ran można wybaczyć w imię miłości?