Aktualności
Świętuj z nami Noc Kupały – poznaj najbardziej  szczere książki o miłości i seksie
21.06.2022

Świętuj z nami Noc Kupały – poznaj najbardziej  szczere książki o miłości i seksie

Noc Kupały to słowiańskie święto płodności, miłości i witalności. W tym roku obchodzone jest w nocy z 21 na 22 czerwca, w dzień letniego przesilenia Słońca. Od wieków, według tradycji, święto to zwiastowało nastanie czasu dobrobytu, szczęścia i urodzaju. Nieodmiennie kojarzone jest z początkiem lata.

Noc Kupały to jednak przede wszystkim święto kobiet, siły natury, dalszego życia i płodności. Uważane jest za jedno z najbardziej tajemniczych i zmysłowych świąt, które oddziałuje na ludzką wyobraźnię do dziś. To właśnie wtedy wróżono sobie zamążpójście, puszczano wianki na wodzie i wierzono, że dzięki wielu niezwykłym rytuałom możemy wpływać na nasze przeznaczenie.

Promocja na najbardziej ekscytujące książki z okazji Nocy Kupały

Noc Kupały jest prawdziwym świętem zmysłów, poświęconym żywiołom wody i ognia. Siłom natury, dzięki którym rodzą się w nas emocje, chęć doświadczania przygód oraz fascynacje tym, co nas otacza.

Z tej okazji w dniach od 21 do 26 czerwca na wymienione poniżej książki w naszej księgarni obowiązuje promocja -50%. To jednak nie wszystko. Podczas tego tygodnia będziemy organizować również spotkania na Instagramie, TikToku oraz Facebooku. Zaobserwujcie, aby być na bieżąco!

Dzięki tej promocji poznasz odważne i bezkompromisowe książki, niezależnie od tego, czy na co dzień wybierasz literaturę obyczajową, serie reporterskie czy literaturę piękną.

Spotkania z okazji Nocy Kupały

Na naszym Instagramie 22 czerwca o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z autorką „Blisko, coraz bliżej” Danutą Awolusi

Seksualność kobiet w Polsce to temat tabu – ich potrzeby, podejście, odkrywanie często zostają przemilczane. W naszej kulturze „nie wypada” rozmawiać o przyjemności czy jej poszukiwać.
Danuta Awolusi w swojej książce „Blisko, coraz bliżej” stara się mówić głośno o tych kwestiach i nie wstydzi się opowiedzieć historii wielu polskich matek, żon, sióstr, przyjaciółek…
👉W rozmowie z autorką postaramy się:
– podyskutować o rożnych „odcieniach” kobiecej seksualności,
– w jaki sposób jej postrzeganie zmienia się w stosunku do płci,
– co skłoniło Danutę Awolusi do podjęcia tak istotnego i przemilczanego tematu.

 

Na naszym Instagramie 22 czerwca o godz. 21:15 porozmawiamy na temat: „Wstyd ukryty za liściem paproci. Dlaczego tak ciężko nam mówić o czułości?”

Razem z naszymi gościniami zastanowimy się czy skutecznie poradziliśmy sobie z tematami tabu? A jeżeli nie, to czy dzielimy skrywane myśli z tymi, które nie dawały zasnąć naszym babkom? Czym tak naprawdę jest wstyd i dlaczego tak mocno demonizujemy go jako emocję?
Będzie też sporo okazji, żeby zastanowić się czy jesteśmy dla siebie czuli i czułe.

Odwiedź naszego TikToka, gdzie 23 czerwca o godz. 20:30 zapraszamy na spotkanie dotyczące Nocy Kupały i związanych z nią tradycji! W rozmowie wezmą udział Jaga Moder (@legendystka) oraz dr Anna Jankowiak (@wiedzma_od_wiedzy), które porozmawiają o dwóch niezwykłych nocach:
⭐ Nocy Kupały przypadającej na 21/22 czerwca,
⭐ Nocy Świętojańskiej obchodzonej 23/24 czerwca.

 

Pełne emocji bestsellery o poszukiwaniu szczęścia, miłości i prawdy w świecie seksu

Blisko, coraz bliżej Autorka: Danuta AwolusiBlisko, coraz bliżej, Danuta Awolusi – pełna miłości, seksu i wzruszeń opowieść o poszukiwaniu satysfakcji, spełnienia i poczucia wartości. Co decyduje o naszym szczęściu? Czy jest to poukładane życie, umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami czy satysfakcja seksualna? W tej książce poznamy odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania związane z relacjami międzyludzkimi.

 

Bez wstydu. Sekspraca w Polsce Autorka: Karolina RogaskaBez wstydu. Sekspraca w Polsce, Karolina Rogaska – dzięki tej książce dowiesz się, jak dokładnie wygląda praca w seksbiznesie. Pozycja szczera, kontrowersyjna i prawdziwa. Zajrzymy tu za kulisy filmów porno, do klubów swingersów i go-go. Reportaż, który edukuje i pozwala zrozumieć trudne decyzje, jakie stoją za podjęciem pracy w seksbiznesie.

 

Odważne historie o relacjach międzyludzkich i poszukiwaniu szczęścia

Sprawy łóżkowe. Historia seksu Autorka: Kate Lister

 

Sprawy łóżkowe, Kate Lister – czy poznanie historii seksu może nam się do czegoś przydać? Przecież jest to nie tylko część naszego życia, ale przestrzeń, której często nie doceniamy. Pogłębienie wiedzy na ten temat pozwala mocniej rozwijać naszą własną wrażliwość i empatię. Z książki tej dowiesz się wielu rzeczy, o które wstydziłeś/wstydziłaś się zapytać.

 

Czterdzieści zasad miłości Autorka: Elif Shafak

 

Czterdzieści zasad miłości, Elif Shafak – czy w codziennym, wypełnionym obowiązkami i nawykami życiu możemy jeszcze odczuwać ekscytacje i przyjemność z seksu w związku? Autorka pokazuje nam, że często nasze życie to ułuda, schron o kruchych ścianach, a pozornie uporządkowany świat może runąć na naszych oczach. Bardzo ważna książka o tym, że powinniśmy pamiętać o własnych potrzebach, emocjach i pragnieniach.

 

Ten dziwny wiek Autorka: Kiley Reid

 

Ten dziwny wiek, Kiley Reid – to niezwykle empatyczna i wnikliwa historia o relacjach międzyludzkich, różnicach klasowych i poszukiwaniu szczęścia. Czy nasze życie musi być zdefiniowane przez kolor skóry? Przynależność rasową? Wykształcenie? W książce przeczytamy o tym, jak trudno jest odnaleźć siebie i własne przeznaczenie mimo wielu możliwości, które są wokół nas.

 

 

Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce, Kamil Janicki – książka zderza światopoglądy i spory obyczajowe, odsłaniając przy tym pikantne sekrety przedwojennej Polski. Przeczytamy tutaj o m.in.: sferze intymnej, pierwszych wibratorach czy początkach antykoncepcji, a to wszystko osadzone w dwudziestoleciu międzywojennym.

 

 

 

 

Szukasz więcej inspiracji książkowych, nie tylko na Noc Kupały? Zobacz najciekawsze artykuły na naszym blogu:

TOP 17 książek na wakacje i na latoW naszej księgarni znajdziesz mnóstwo ciekawych propozycji książkowych na wakacje – zobacz, jakie 17 książek dla Ciebie przygotowaliśmy

Uwielbiasz Skandynawię i chcesz poznać książki o surowym i przejmującym klimacie? – koniecznie sprawdź nasze propozycje literatury Skandynawskiej.

A może lato to idealny sposób na poznanie bohaterów książkowych i filmowych? – wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.