Aktualności
Dobre nie tylko w teorii
06.12.2019

Dobre nie tylko w teorii

Historia niezwykłych chorób, tajemnice kosmosu i potęga ludzkiego ciała w nowej serii popularnonaukowej Wydawnictwa Poznańskiego.

 

Wraz z nadejściem roku 2020 Wydawnictwo Poznańskie uru­chamia nową serię wydawniczą. Dzięki serii popularnonaukowej dowiecie się, dlaczego brudne ręce mogą was zabić, dlaczego zanikają pierścienie Saturna, jaki wpływ na nasze zachowanie mają geny, jak reaguje mózg, gdy widzisz na stole miskę pełną swoich ulubionych cukierków, dlaczego ludzie wolą chodzić do szarlatanów niż do psychiatrów oraz dlaczego Lenin był grzybem.

W ramach serii popularno­naukowej w 2020 roku ukaże się sześć tytułów. Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludz­kości autorstwa Jennifer Wright to humorystyczne spojrzenie na najczarniejsze karty w histo­rii, kiedy ludzie padali jak mu­chy i nic nie można było na to poradzić. Astrohaj. Jak dotknąć kosmicznego pyłu? uznanego au­stralijskiego astrofizyka Freda Watsona to ekscytująca podróż przez wszechświat i jego tajemnice. Oczy ma po matce. Potęga genetyki Carla Zimmera to uznana pozy­cja (popularnonaukowa książka roku według „Guardiana” i best­seller „New York Timesa”), która przybliży nam historię genetyki, przeprowadzi przez współczesny stan badań i wybiegnie w przy­szłość do bioetycznych rozważań nad modyfikowaniem człowieka. Czarna owca medycyny. Nieopo­wiedziana historia psychiatrii Jef­freya Liebermana to fascynująca historia jednej z newralgicznych i najpotrzebniejszych współcze­śnie dziedzin medycyny. Ukaże się również książka Richarda Ma­slanda o mózgu, jego działaniu, bodźcach i zmysłach. Na koniec roku przygotowaliśmy crème de la crème – nową książkę Pauliny Ło­patniuk, autorki świetnie przyję­tych Patologów. Panie doktorze, czy to rak?, która tym razem uważniej przyjrzy się skórze, jej chorobom, naroślom i bliznom.

Serię popularnonaukową Wy­dawnictwa Poznańskiego wyróż­nia oryginalna szata graficzna oraz fakt, że wszystkie książki niosą ze sobą sporą dawkę wiedzy podaną w przystępny sposób. Nie będzie­cie mogli się oderwać!

SL