Aktualności
Dzień mamy! Jaka książka nada się na idealny prezent?
19.05.2021

Dzień mamy! Jaka książka nada się na idealny prezent?

Zbliża się dzień mamy! Oprócz miłości, rozmowy i wspólnego spędzenia czasu warto podarować z tej okazji Mamie coś wyjątkowego. Nikt tak jak wy nie zna waszych Mam, ale my znamy się na książkach i na naszych Mamach. Polecamy wam cztery książkowe propozycje, które sprawiły radość naszym Rodzicielkom.

 

Karolina Wilczyńska – „Światło w jej oczach” – wyjątkowa historia napisana przez samo życie

 

To pierwsza książka z serii „Ja, Kobieta” Karoliny Wilczyńskiej – seria ta oparta jest na autentycznych wydarzeniach. Autorka pokazuje historie kobiet, które opowiedziały jej o swoim życiu. W tych zwierzeniach nie zabraknie emocji. Znajdziecie w nich wzruszenia, dramaty i trudne wybory, ale także miłość, szczęście i kobiecą siłę. Bohaterką tej części jest Klara, trzydziestoletnia malarka, która niespodziewanie wyprowadza się z luksusowego domu rodziców i postanawia zamieszkać w swojej pracowni. Co popchnęło ją do tej decyzji i do kogo pisze wieczorami maile, których nie wysyła? Czy uda jej się zrealizować projekt nowej serii obrazów? Kim jest Łucja, której portret namaluje jako pierwszy, i jaką historię opowie malarce?

 

Joanna Szarańska – „Popołudnia na Miodowej 2” – chwytająca za serce opowieść o poświęceniu oraz miłości do dziecka

 

Klara zawsze obawiała się związków, gdyż nie chciała powtórzyć błędów swoich rodziców, których małżeństwo się rozpadło. Kiedy Tomek skradł jej serce i obiecał nigdy go nie złamać, uwierzyła, że ich miłość wytrzyma każdą próbę. Pięć lat później Tomek odchodzi, a Klara zostaje samotną matką. Wraz z córką Nelą przeprowadza się na Miodową. W piekarni, której wnętrze wypełnia aromatyczny zapach ciasta i kawy, Klara próbuje pogodzić się ze stratą i zapewnić dziewczynce szczęście. Nela wymaga jednak wiele uwagi. Jest przecież dzieckiem wyjątkowym…

Jak niepowtarzalna atmosfera Miodowej wpłynie na Nelę?

Czy Klara odzyska spokój i rozpocznie nowe życie?

A może Tomek wcale nie odszedł na zawsze?

 

Sylwia Trojanowska – „Powiedz mi jak będzie” – trzy pary, trzy historie i filmowa fabuła, która trzyma w napięciu aż do ostatniej strony

 

Wojciech nie szukał miłości, ale kiedy poznał Annę, już od pierwszego spotkania wiedział, że ta relacja będzie wyjątkowa.

Kinga była pewna, że znalazła tego jedynego mężczyznę. Zaufała mu całkowicie, ignorując kolegę z pracy, który od jakiegoś czasu spoglądał na nią z zainteresowaniem.

Ola zawsze była zajęta pracą, lecz gdy spotkała Mateusza, zapragnęła od życia czegoś więcej.

Jedno wydarzenie sprawi, że drogi dotychczas obcych sobie ludzi niespodziewanie się przetną. Bolesne doświadczenie zmusi ich do zmierzenia się z najtrudniejszym pytaniem o przyszłość: co jeszcze szykuje los? Czy siła miłości zwycięży?

 

Lidia Liszewska i Robert Kornacki – „Tylko szeptem” – porywająca opowieść o uczuciach tak niezwykłych, że mówi się o nich tylko szeptem

 

Dla Edyty najważniejsze są książki, które tworzy, oraz jej dorosłe dzieci. Skrycie marzy jednak o wielkim uczuciu. Dla młodszego od niej Jacka liczą się przede wszystkim niezależność i wolność, które zapewniają mu rybacki kuter i słone wody Bałtyku. Niespodziewane spotkanie na plaży wywraca ich życie do góry nogami. Zaskoczeni postanawiają dać szansę rodzącemu się uczuciu. Choć Edytę i Jacka dzieli wiele, to nastrojowa atmosfera nadmorskiej miejscowości oraz wspólne spacery brzegiem morza sprawiają, że ich relacja pogłębia się. Przypadek połączył tych dwoje, tylko czy to wystarczy?

Co jednak kiedy wydarzenia z przeszłości i obawy o wspólną przyszłość zakłócą szczęście Edyty i Jacka? Czy mimo przeciwności losu ich miłość ma szansę przetrwać?