Aktualności
Jakie książki warto czytać latem? Zobacz najlepsze propozycje gatunkowe i wybierz swoją książkę na wakacje
28.06.2022

Jakie książki warto czytać latem? Zobacz najlepsze propozycje gatunkowe i wybierz swoją książkę na wakacje

Wiatr we włosach, ciepły dotyk słońca, kojący szum morza. Lato to najpiękniejszy i najbardziej inspirujący okres w roku. Wyzwala w nas pokusę odkrywania, potrzebę doświadczania i zmian. Jednym z najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu w tym okresie jest czytanie. Często jednak zadajemy sobie pytanie: jakie książki zabrać ze sobą na wakacje?

Przecież ciepłe, letnie dni to czas, kiedy chcemy odpoczywać i odkrywać nowe miejsca i historie. Książki mogą nam wówczas towarzyszyć niemal wszędzie: na plaży, w podróży, na tarasie czy podczas pikniku. Czytanie to przecież podróż, dzięki której odkrywamy niezliczoną ilość światów. Niezależnie więc od tego, czy wybieramy wakacje z książką papierową, czy e-booki, wystarczy kilka zdań, by przenieść się do miejsca oddalonego o tysiące kilometrów.

Zastanawiasz się, które książki na lato wybrać?

Skorzystaj z naszej podpowiedzi. Mamy mnóstwo pomysłów i propozycji na udane wakacyjne chwile. Jeśli szukasz wymagających i dobrych książek na wakacje, a poza tym liczy się dla Ciebie piękno języka i autentyczność opowieści, to poznaj pełne emocji historie, które na długo zapadają w pamięć. Literatura piękna, dostępna u nas, to nie tylko niezwykły komentarz społeczny dla naszych czasów, ale również nostalgiczne historie, o których ciężko zapomnieć. Siłą tego gatunku jest jego niejednoznaczność, uniwersalność i szczerość, dlatego są to książki idealne do podróży i czytania w pociągu, na plaży, w autobusie czy przy wieczornym kieliszku wina.

Szczególnie popularne w naszej księgarni są książki dostępne w ramach literatury faktu. Znajdziecie tutaj pozycje należące do serii podróżniczej, dzięki której poznacie sekrety Szwecji, Finlandii, Bułgarii, a nawet Alaski. Jeśli szukacie książek na wakacje, w których przeczytacie autentyczne relacje ze świata, koniecznie musicie sprawdzić nasze książki z serii reporterskiej. Odkrywają one w sposób bezkompromisowy i fascynujący świat, który na co dzień dzieli cienka granica od rzeczywistości, w której żyjemy. Mamy też coś dla miłośników tematyki ekologicznej, pogłębiającej wiedzę o otaczającym świecie i zjawiskach.

Z książką na wakacje – propozycje, które sprawią, że odpoczniesz od codziennych obowiązków

Jeśli chcesz spędzić wakacje z książkami, których akcja dzieje się w konkretnych ramach czasowych, z bogatym tłem i wyrazistymi postaciami, zobacz nasze propozycje z gatunku literatury obyczajowej. To tam znajdziesz autentycznych bohaterów, walczących o swoje marzenia, a ich perypetie hipnotyzują i nie pozwalają się oderwać ani na moment od lektury. Takie książki czyta się lekko, pozwalają one odpocząć i są idealnym towarzyszem na długie letnie dni.

Kryminał i thriller to najpopularniejsze gatunki w księgarni Wydaje nam się. Dzięki nim poczujesz dreszcz emocji, zanurzysz się w zagadkach i tajemnicy. Z zapartym tchem będziesz towarzyszyć bohaterom w odkrywaniu prawdy. Hipnotyzujący klimat, szybka narracja, niesamowite zwroty akcji i pełna gama emocji będą Ci towarzyszyć od pierwszej do ostatniej strony.

Książka na wakacje w formie e-booka

Lubisz czytać podczas podróży, ale nie masz tyle miejsca w walizce? E-book jest w takim razie najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Dzięki e-bookom dostępnym w naszej księgarni możesz zabrać ze sobą jeszcze więcej książek na wakacje.

 

 

Szukasz kolejnych, ciekawych inspiracji na lato? Znajdziesz je w naszych pozostałych artykułach:

podróże na papierze tekst o książkach podróżniczych na 2022 rok na zdjęciu książki Finlandia i o Szwecji trzymane przez dziewczynęPodróże mogą być ciekawe również na papierze – zobacz nasze książki podróżnicze.

Latem warto również zachęcić dzieci do czytania książek – mamy na to 25 pomysłów.

A jeśli powiększy się Tobie biblioteczka, możesz zapoznać się ze sposobami na dużą liczbę książek.