Aktualności
JEDZIEMY DO SKANDYNAWII!⛵️
20.03.2023

JEDZIEMY DO SKANDYNAWII!⛵️

Jedziemy do Skandynawii!

Wyrusz z nami w rejs do Skandynawii! Druga edycja Tygodnia Skandynawskiego – czas start! 50% rabatu na wszystkie skandynawskie książki w naszej księgarni, spotkania z wyjątkowymi gośćmi i gościniami oraz wiele innych atrakcji – to wszystko czeka Ciebie przez najbliższy tydzień.

Skandynawia – co przychodzi Ci na myśl, kiedy słyszysz o tym regionie? Z pewnością są to: wikingowie, zorza polarna, wyjątkowa architektura i design oraz zapierająca dech w piersiach natura. Zgadzamy się, że norweskie fiordy i szwedzkie szkiery są niesamowite, ale nasze serce skradło coś jeszcze. A co? Skandynawska literatura, czego owocem jest nasza Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich (zwana familiarnie Serią Skandynawską), którą wydajemy już od 1956 roku!

Tydzień o Skandynawii

Przez cały czas trwania wydarzenia, a zatem od 20 do 26 marca, wszystkie dostępne
w naszej księgarni tytuły związane ze Skandynawią zamówisz w promocyjnej cenie. To oznacza, że przez cały tydzień kupisz aż 50% taniej:

Prawdziwie nordyckie spotkania

Rozmowy są dla nas bezcenne, dlatego w trakcie Tygodnia Skandynawskiego nie mogło zabraknąć spotkań online. Głównym tematem naszych rozmów będzie oczywiście Skandynawia i jej wszystkie odcienie. 

Na spotkania zaprosiliśmy wyjątkowych gości oraz gościnie, którzy z całą pewnością zarażą Was swoją miłością do Północy. Poniżej znajdziesz harmonogram spotkań:

  • 22.03.2023 r. godz. 19.00 – spotkanie na Facebooku Wydawnictwa Poznańskiego, Wydaje nam się i Serii Skandynawskiej

Dania – tu mieszka spokój. Spotkanie autorskie z Sylwią Izabelą Schab (autorką książki „Dania.Tu mieszka spokój”)

  • 23.03.2023 r. godz. 19.00 – spotkanie na Facebooku Wydawnictwa Poznańskiego, Wydaje nam się i Serii Skandynawskiej

Jak się żyje na Północy? Spotkanie z Agnieszką Boeske, Jarosławem Czechowiczem i Aleksandrą Michtą-Juntunen.

  • 25.03.2023 r. godz. 19.00 – spotkanie na Facebooku Wydawnictwa Poznańskiego, Wydaje nam się i Serii Skandynawskiej

Spotkanie autorskie z Niną Wähä (autorką bestselleru „Testament”)

Pełny harmonogram spotkań znajdziesz również na głównej stronie wydarzenia.

Tydzień o Skandynawii – konkursy i niespodzianki, gratisy

Naszym marzeniem jest zabrać Cię w wyjątkową podróż po Skandynawii. Mamy swoje sposoby – podczas trwania wydarzenia śledź uważnie instagramowe profile Serii Skandynawskiej i Wydawnictwa Poznańskiego, gdzie w każdy dzień tygodnia będziesz mógł/mogła przenieść się do innego kraju na Północy dzięki naszym tajemniczym gościom i gościniom. Będzie się działo!

Nie zapomnieliśmy także o konkursach – śledź na bieżąco wydarzenie Tygodnia Skandynawskiego na Facebooku, gdzie będziemy Cię informować o wszystkich atrakcjach.

Uwaga: do zamówień od kwoty 100zł dodajemy skandynawskie piny w kształcie wikińskiego stateczku i pocztówkę będącą efektem współpracy z Gosią Konieczną, autorką fantastycznych kolaży, które publikuje pod nazwą Wycinki w termosie – tylko do wyczerpania zapasów!

Jak zacząć swoją przygodę z Serią Dzieł Pisarzy Skandynawskich?

Chcesz zacząć czytać nasze wspaniałe skandynawskie powieści, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć? Przybywamy na ratunek!

Poniżej znajdziesz top 3 skandynawskich książek na dobry początek z naszą Serią Dzieł Pisarzy Skandynawskich. 

Niebo w kolorze siarki” – Kjell Westö (tłum. Katarzyna Tubylewicz)

Niebo w kolorze siarkiPrzenieś się do Finlandii końca lat 60., gdzie nastoletni bohater przeżywa wakacje, które na zawsze zmienią jego życie. To właśnie tam chłopiec z Helsinek poznaje Alexa
i Stellę, rodzeństwo z bogatej i wpływowej rodziny, całkowicie innej niż jego własna. „Niebo w kolorze siarki” to powieść totalna, rozgrywająca się na przestrzeni wielu lat,
w której każdy czytelnik odnajdzie cząstkę siebie. To także wciągająca historia
o największych rzeczach w życiu: wielkiej miłości, rozczarowaniach, szczęściu
i przyjaźni. 

 

Niewidzialni” – Roy Jacobsen (tłum. Iwona Zimnicka)

Niewidzialni„Niewidzialni” to pierwszy tom czterotomowej sagi Roya Jacobsena o mieszkańcach maleńkiej wyspy na norweskich Lofotach. Rodzina Barrøy wiedzie niezwykle skromne życie, ale z całą pewnością nie brak jej odwagi i woli życia. Pewnego dnia Ingrid, dorastająca córka, decyduje się opuścić wyspę. Powieść Jacobsena to wstęp do czterotomowej historii o prostym życiu, uwarunkowanym kaprysami majestatycznej norweskiej natury. Po lekturze nie będziesz chciał/chciała opuszczać Barrøy! Kolejne tomy sagi to „Białe morze”, „Oczy z Rigela” oraz „Tylko matka”.

 

Testament” – Nina Wähä (tłum. Justyna Czechowska) 

TestamentBestsellerowa powieść Niny Wähä, którą pokochało wielu polskich czytelników. Lata 80. Wielodzietna rodzina Toimich mieszka w odludnej dolinie Tornio, na pograniczu Szwecji i Finlandii. Ostrożna matka Siri oraz surowy ojciec Pentti wraz
z dwanaściorgiem (lub czternaściorgiem, jeśli liczyć dwójkę zmarłą w dzieciństwie) dzieci tworzą zawiły system rodzinny oparty na wzajemnych wyrzutach i skrywanym przez lata żalu. Jedna z córek, ciężarna Annie, wraca na święta w rodzinne strony. To właśnie jej powrót do domu powoduje lawinę wydarzeń, które doprowadzą do tragedii oraz… katharsis. „Testament” Niny Wähä to must read dla miłośników rodzinnych sag. To opowieść o ludzkich relacjach, pamięci pokoleń, traumie i o wychodzeniu z niej – książka, obok której nie da się przejść obojętnie. 

Chcesz wiedzieć więcej o Tygodniu Skandynawskim? O wszystkich atrakcjach powiadamiamy na bieżąco – śledź nas na Facebooku i Instagramie

Dołącz także do facebookowego wydarzenia. Do zobaczenia w Skandynawii!

 

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera: