Aktualności
Książki idealne na wakacyjne przygody
16.07.2021

Książki idealne na wakacyjne przygody

Nie ważne gdzie, ważne z kim – tak głosi znane powiedzenie, lecz wydaje nam się, że lepiej brzmi: nie ważne gdzie, ważne z czym! Szukasz książki na letni wieczór, która zabrałaby Cię w podróż dookoła świata? Czy może masz ochotę uciec do miejsc w świecie wyobraźni? Czas na przegląd wakacyjnych pozycji, od których nie można się oderwać!

 

Wycieczka do Włoch razem z Natalią Sońską i „Włoskim love story

Najnowsza książka Natalii Sońskiej zaprasza w podróż do słonecznej Italii, gdzie poznajemy Olę – Polkę pracującą w nadmorskim kurorcie. Sezonowa praca za granicą nie sprzyja jednak miłości, trudno jest być w związku na odległość z Krzyśkiem, dlatego chce z nim budować swoja przyszłość w Polsce, po ukończeniu studiów. Gdy dziewczyna cieszy się ostatnim latem w Rimini, niespodziewanie spotyka tajemniczego i bardzo atrakcyjnego mężczyznę, Marcina, który nie tylko zawraca jej w głowie, lecz również ukazuje jej drugą stronę życia – radość z dnia, bez planowania każdej chwili. Czy Ola pozwoli sobie na odrobinę szaleństwa?

 

Podróż po zakamarkach własnego „Ja”, czyli Kacen Callender – „Felix Ever After. Na zawsze Felix

 

Czy każdy z nas zasługuje na miłość? Jak ją odnaleźć? Takie pytania zadaje sobie Felix Love, queerowy i transpłciowy nastolatek, który chciałby przeżyć swoje pierwsze love story. Mimo że jest pewny swojej tożsamości, uważa, że jego przeszłość może znaczenie utrudnić mu znalezienie szczęścia. Bohater nie myli się – w szkole ktoś upublicznia jego zdjęcia sprzed korekty płci oraz wysyła transfobiczne wiadomości. Kto to zrobił? Felix szuka zemsty, lecz los przygotował mu masę innych niespodzianek i wyzwań, dzięki którym uda się w podróż w głąb siebie.

Ta wciągają lektura jest nie tylko opowieścią o odnajdywaniu tożsamości i własnego szczęścia, to również historia, która pokazuje rolę miłości w życiu człowieka, na którą wszyscy zasługujemy.

 

Niezamknięte drzwi” – Zaproszenie do kryminalnego świata Aleksandry Marininy

Kolejna część bestsellerowej serii o Major Kamieńskiej zabierze Cię w kryminalny świat funkcjonariuszki policji, która musi stawić czoła podejrzanym sprawom. Tym razem podczas zdjęć do serialu w parku Sokolniki żona scenarzysty znika bez śladu, a jeden z członków ekipy filmowej zostaje zamordowany. Szybko wychodzi na jaw, że ofiara miała problem z hazardem i używkami.

Istnieją przesłanki, że morderstwo jest wynikiem porachunków między grupami przestępczymi, lecz czy na pewno? Pojawia się hipoteza, która sugeruje, że zabójstwo było sposobem na przerwanie prac nad produkcją. Pojawiające się mylne tropy i brak wspólnego języka z nowym przełożonym zdecydowanie utrudnią pracę Kamieńskiej, która rozważa odejście po wielu latach służby na Pietrowce…

 

Czas na podróż po krainie miłości! „Czterdzieści zasad miłości” Elif Shafak

Życie Elli Rubinstein – Amerykanki posiadającej trójkę dzieci – jest bezbarwne. Powtarzająca się codzienność wpływa na samopoczucie kobiety, która nie dostrzega, że żyje w pętli. Jej dni wypełniają zadania związane z dbaniem o dom oraz o najbliższych. Wszystko zmienia się, gdy Ella zostaje recenzentką w jednej z agencji literackich.

Jej pierwsze zlecenie to maszynopis powieści o Rumim, trzynastowiecznym, islamskim poecie, który we wschodnich krajach nazywany jest drugim Szekspirem. Sceptycznie nastawiona do powieści Ella odkrywa, że wiele ją łączy z bohaterami. Od tej chwili życie kobiety całkowicie się zmienia.

„Czterdzieści zasad miłości” to bestse,llerowa powieść napisana przez Shafak, która przeprowadzi Cię przez przeróżne rodzaje uczuć i emocji.

 

Od pierwszych słów” – Agata Przybyłek zaprasza nad Bałtyk

Autorka bestsellerowych powieści dla czytelników lubiących romantyczne klimaty powraca z nową serią „W tajemnicy”.

Najnowsza książką dotyczy historii młodej kobiety, Amelii, mieszkającej nad Bałtykiem, dla której morze oraz rodzinna restauracja, w której pracuje, są miłością jej życia. Idealne życie staje się jednak koszmarem – w pobliskim lesie dochodzi do zbrodni, w wyniku której znikają kobiety.

Znany z telewizji warszawski detektyw postanawia zainteresować się nietypową sprawą. Los sprawił, że poznaje Amelię i dostrzega w niej coś wyjątkowego. Ona nie szuka miłości, lecz może on to zmieni? Czy znajomość przerodzi się w coś więcej?

 

Wycieczka do współczesnej Grecji z Dionisiosem Sturisem – „Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji

 Po osobistej wycieczce ukazanej w poprzedniej książce autora „Grecja. Gorzkie pomarańcze” przyszedł czas na kolejną podróż, która jest kontynuacją zwiedzania współczesnej Grecji.

„Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji” to historia niesamowicie intymna, ukazująca proces dojrzewania autora, na który silnie wpłynęły kwestie związane z tożsamością i znaczeniem pochodzenia.

Sturis, który w swoich żyłach posiada zarówno grecką, jak i polską krew, konfrontuje się z grecką rzeczywistością, gdzie niewinne pytanie „Skąd jesteś?” nabiera zupełnie nowego znaczenia – stało się okrzykiem bojowym faszystów, których ksenofobiczna przemoc sięgała ofiary, mające status uchodźcy czy imigranta, lecz również osób niewystarczająco „greckich”, jak raper Pawlos Fisas, który w 2013 roku stracił życie w nacjonalistycznym ataku. Historia Sturisa to dojrzała opowieść pełna odwagi i szczerości, ukazująca ciemne oblicze jednego z najpopularniejszych krajów świata.

 

Odkrywanie piękna natury – „Dziki rok. Zapiski młodego przyrodnika” Dara McAnulty

Dara, czyli po irlandzku „Dąb”, to imię autora książki, nastolatka o duszy przyrodnika i umyśle przyszłego naukowca. Autystyczny chłopak nie potrafił odnaleźć się w świecie pełnym jaskrawości i hałasu. Ukojeniem dla niego stała się przestrzeń, w której człowiek spotyka się z naturą. To właśnie ona staje się dla niego azylem.

Dara chce dzielić się pasją do natury, jej pięknem, a także chce ją chronić. Dokumentuje rok swojego życia, od wiosny do zimy, opisuje zmiany, które zachodziły w naturze, w jego domu, we własnej głowie. Wspomina również o trudnych wydarzeniach, które go dotykają np. o gnębieniu w szkole.

Autor pomimo tak młodego wieku aktywnie działa na rzecz ochrony przyrody. Jego działalność doceniana jest przez międzynarodowe instytucje m.in. jest on najmłodszą osobą w historii odznaczoną medalem Królewskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (RSPB).

Jest to głos młodego pokolenia, które martwi się o nasz świat. To książka, której potrzebujemy wszyscy, zwłaszcza teraz.