Aktualności
Księgarnia internetowa WYDAJENAMSIE.PL  - historia sklepu
28.02.2024

Księgarnia internetowa WYDAJENAMSIE.PL - historia sklepu

Czytasz? To pięknie! Wydajenamsie.pl

Wydajenamsie.pl to oficjalna księgarnia Grupy Wydawnictwa Poznańskiego! 😉 Zapraszamy Cię na ekscytującą podróż przez szeroki wachlarz tematów, tytułów i gatunków. Naszym głównym celem jest zarażenie Cię pasją do czytania. Jesteśmy zafascynowani dzieleniem się tym, co kochamy. Dlatego, jako część tej różnorodnej grupy wydawniczej, przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo książkowych atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Nie byłoby księgarni Wydajenamsie.pl bez wydawnictw

Wydawnictwo PoznańskieHistoria  Wydawnictwa Poznańskiego sięga 1956 roku, a od tego czasu wiele się zmieniło, z wyjątkiem naszej siedziby przy ulicy Fredry 8. Choć cenimy naszą długą tradycję, patrzymy również śmiało w przyszłość, starając się sprostać oczekiwaniom czytelników i czytelniczek oraz kreować nowe trendy.

Czwarta StronaCzwarta Strona / Czwarta Strona Kryminału, która prezentują literaturę obyczajową i kryminalną, We need YA, dedykowane literaturze młodzieżowej, oraz Zygzaki, wyspecjalizowane w literaturze dla dzieci. Mimo że każda marka skupia się na innym obszarze literatury, pracujemy razem, wzajemnie się uzupełniając, wspierając i inspirując. Jesteśmy przekonani, że z różnorodności rodzą się najlepsze pomysły. Jesteśmy przekonani, że z różnorodności rodzą się najlepsze pomysły.

WeneedyaCzytanie, jak twierdziła pewna znana poetka, stanowi jedną z najbardziej wciągających form rozrywki, jakie ludzkość wymyśliła. Dlatego w naszym wydawnictwie Czwarta Strona, istniejącym od 2014 roku, publikujemy książki, które nie tylko gwarantują znakomitą zabawę, ale także wciągają czytelnika do ostatniej strony – zarówno literatura obyczajowa, jak i powieści kryminalne i thrillery.

ZygzakiNie zapominamy również o najbardziej wymagającej i nieprzewidywalnej grupie czytelników, czyli młodych dorosłych, którzy pochłaniają książki z zawrotną prędkością. W ramach naszej marki We need YA, – wydajemy książki, które przenoszą czytelnika w świat magii i tajemniczych zwrotów akcji, a także poruszają istotne problemy, z którymi borykają się współcześni nastolatkowie.

Zachęcamy również do wspólnego czytania z dziećmi, dla których stworzyliśmy markę Zygzaki. W naszych książkach najmłodsi czytelnicy znajdą inspirujące opowieści, piękne ilustracje, kreatywne pomysły na zabawę i mnóstwo miłości. Wspieramy polskich autorów, pomagamy debiutantom i szukamy najciekawszych tytułów zagranicznych. Razem z dziećmi odkrywamy nowe światy!

Wydajenamsie.pl

Jak powstało Wydajenamsie.pl?

Zanim wkroczymy w świat księgarni Wydajenamsie.pl, zanurzmy się w historię, która sięga kilkanaście lat wstecz, gdy Wydawnictwo Poznańskie koncentrowało się głównie na publikowaniu literatury naukowej i popularnonaukowej. Nasza działalność obejmowała tematykę historii oraz współczesności Wielkopolski, Ziem Zachodnich i Północnych, zagadnienia niemieckie, a także literaturę piękną, zarówno polską, jak i obcą, w tym głównie skandynawską i niemiecką. W ofercie znajdowały się również pamiętniki, wspomnienia, reportaże oraz krytyczne i historycznoliterackie eseje. To była era, kiedy logo wydawnictwa prezentowało się zupełnie inaczej, a ich działalność skupiała się na bogactwie tematów i treści.
fot. zdjęcia z archiwum –  WebMashine
Wczesne etapy Wydawnictwa Poznańskiego wyglądały inaczej niż dzisiaj.  Jednakże, z determinacją i świeżym podejściem do biznesu, obecny Prezes Robert Falewicz oraz Barbara Niżyńska postanowili zmienić tę sytuację. Zrozumieli, że nadszedł czas, aby odświeżyć sklep internetowy w którym nasi wierni czytelnicy znajdą pełną gamę naszych publikacji. Decyzja ta została podjęta już w 2019 roku, kiedy to zaczęto rozważać różne koncepcje. W trakcie prac nad projektem, pojawiła się kwestia wyboru nazwy dla sklepu.  Spośród wielu znakomitych propozycji, które zgłaszali uwcześni pracownicy wydawnictwa, ostatecznie wybrano obecną nazwę – „Wydajenamsie.pl”.

Tak właśnie narodził się nasz sklep internetowy – wydajenamsie.pl. To właśnie 21 lutego 2020 roku otworzyliśmy nasze wirtualne drzwi dla czytelników z całego kraju. I oto minęły już cztery lata! Czas płynie niezwykle szybko, a my jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy przez ten czas dostarczać Wam książki i inspirację do czytania. Cóż za niesamowite szaleństwo!

Co osiągnęliśmy w trakcie tych 4 lat?

Domowe Targi Książki w sklepie wydajenamsie.pl

Od wielu lat pasjonujemy się literaturą. Dwukrotnie w ciągu roku urządzamy online Domowe Targi Książki – powtarzające się wydarzenia, które są dla nas okazją do świętowania. Te dni są przepełnione inspiracją i wyjątkowymi atrakcjami, oferując coś specjalnego dla każdego miłośnika książek. To wydarzenie, które z pewnością nie powinno Cię ominąć. Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera, by być na bieżąco z wszelkimi nowościami.
Z każdą edycją staramy się tworzyć nowe motywy targów. A jak one brzmiały na przestrzeni każdej edycji?

edycja pierwsza – „Domowe Targi Książki”
druga – „Jesienne DTK”
trzecia – „Zaczytana podróż”
czwarta – „Przytulność”
piąta – „W poszukiwaniu skarbów”
szósta – „Zaczarowana biblioteka”
siódma – „Tajemniczy ogród”
ósma – „Kraina Cukierkowych Opowieści” 
edycja dziewiąta – ???

Ponad 100 000 zamówień w wydajenamsie!

W ciągu ostatnich czterech lat, nasza społeczność dokonała ponad 100 000 zamówień! Wasze nieustające zaangażowanie i lojalność są dla nas źródłem nieopisanej radości i motywacji do dalszego działania. Odwzajemniając Waszą lojalność, chcielibyśmy podzielić się z Wami listą pięciu tytułów, które cieszyły się największą popularnością wśród naszych klientów. Te książki, różnorodne pod względem tematyki, nie tylko znajdowały się na szczycie listy sprzedaży, w naszym sklepie wydajenamasie.pl ale również stały się mostem łączącym naszą społeczność z pasją do czytania. Ich popularność jest świadectwem Waszego zróżnicowanego gustu i zainteresowań, co inspiruje nas do ciągłego poszerzania oferty, aby sprostać Waszym oczekiwaniom.

Niewidzialne życie Addie La Rue„Niewidzialne życie Addie LaRue” V.E. Schwab to bestsellerowa powieść tej cenionej na całym świecie osoby autorskiej. To książka, która od kilku lat nie przestaje podbijać list najlepiej sprzedających się powieści. Obecnie jest już określana klasykiem Young Adult naszych czasów. To powieść YA fantasy opowiadająca o przygodach tytułowej Addie LaRue, która w nierozważny sposób nawiązała pakt z bogiem odpowiadającym po zmierzchu. Iście faustowski pakt sprawi, że dziewczyna przeżyje setki lat, ale nikt nie będzie w stanie jej zapamiętać…

Wisielcza góraPaulina Hendel zabiera nas do cichego zakątka w samym środku kraju, odcina od internetu i zmusza do niebezpiecznej zabawy z wyobraźnią. Uwierzcie w to, co nierealne i niesamowite! Przeżyjcie przygodę życia! Przepraszam za wszystko – szepcze Anka, gdy czuje pętlę na szyi i patrzy w oczy brata po raz ostatni. Nigdy nie przypuszczała, że przyjazd do Grobowic sprawi, że odkryje nowy świat, obudzi duchy i stanie twarzą w twarz z prawdziwymi potworami. Antek myśli tylko o Nastce, która uciekła do mrocznego lasu. Wiej, ratuj się! Czy można jednak uciec przed demonami i przeznaczeniem? Pobyt u ciotek w odciętej od świata wiosce wydawał się idealną odskocznią od rodzinnych dramatów. Tymczasem… zapłonął ogień, martwe ciało wypełzło z ciemności, a walka o stanowisko burmistrza przerodziła się w polowanie. Czy słowiańskie bóstwa istnieją naprawdę? Czy rodzeństwo Sokołów pozna wszystkie tajemnice Wisielczej Góry?

UkrainaKatarzyna Łoza w książce „Ukraina. Soroczka i kiszone arbuzy” z głęboką sympatią opowiada o współczesnej Ukrainie: jej fascynującej kulturze, tradycjach, języku i kuchni. Mimo czułej miłości do swojej drugiej ojczyzny (jak ją zwykła nazywać) porusza również te problematyczne kwestie, z którymi zmaga się kraj. Wśród nich góruje nieudolna polityka, związana z nią powszechna korupcja, a także społeczne protesty. Szeroki zapis doświadczeń autorki stanowi swego rodzaju pamiętnik-przewodnik, w którym poza ogólną opowieścią o Ukrainie osadza swoje własne przeżycia: pierwsze wycieczki, ślub z Ukraińcem oraz wychowywanie dwujęzycznych dzieci. Książka „Ukraina. Soroczka i kiszone arbuzy” wpisująca się w słynną serię podróżniczą Wydawnictwa Poznańskiego została wydana chwilę przed atakiem wojsk rosyjskich 24 lutego 2022 roku nz Ukrainę. Bogata w treść i zdjęcia stanowi wierny opis przedinwazyjnego wyglądu państwa: wsi, miast, zabytków czy charakterystycznych obiektów kultury z czasów sprzed inwazji rosyjskiej.

Franek i FinkaAneta Jadowska zaprasza dzieci do krainy magii! Przejdź przez Bramę do cyrkowego świata i wyrusz na przygodę z Frankiem i Finką! Zbliżają się wakacje, a Franek i Finka mają je spędzić w cyrku ekscentrycznego dziadka. Potrafi on czarować i wygląda jak skrzyżowanie Świętego Mikołaja z Willym Wonką. Tata bliźniaków uważa, że cyrkowy świat magii nie jest właściwym miejscem dla dzieci. Przez zaklęcia Franek i Finka nie pamiętają wizyt dziadka ani prezentu urodzinowego w postaci smoka, ale… to już wkrótce się zmieni. Rodzeństwo odkrywa swoje niezwykłe zdolności i poznaje istoty, o których czytało tylko w książkach. Ale czy talent do magii pozwoli im uratować umierającą mamę?

Siedmiu mężów Evelyn Hugo„Siedmiu mężów Evelyn Hugo” to powieść obyczajowa, choć dzięki niezwykłemu talentowi autorki czyta się ją jak dobrą biografię gwiazdy kina sprzed lat. Niejeden czytelnik zadaje sobie pytanie czy Evelyn Hugo istnieje naprawdę? Gwiazda Hollywood lat 60. i 70. słynęła z licznych romansów i skandali, o których rozpisywała się prasa. Co jednak z nich było prawdą? Życie Monique nie układa się najlepiej – odszedł od niej mąż, a jej kariera zawodowa dziennikarki stoi w miejscu. Kobieta dostaje jednak od losu szansę. 70-letnia skandalistka Evelyn Hugo wybiera Monique, by napisała jej biografię i odkrywa przed nią mroczne sekrety Hollywood. Dziennikarka z fascynacją słucha historii aktorki – od wyjazdu do Los Angeles w latach 50. po decyzję o opuszczeniu show-biznesu w latach 80. i o siedmiu mężach po drodze. Pozostaje jednak pytanie: dlaczego to właśnie ją wybrała Evelyn?

Wydajenamsie.pl to nie tylko pojedyncze książki!

Pakiet chyłki - 17 tomów za 399zł

Zawsze dążymy do tego, by nasza oferta była jak najbardziej atrakcyjna i dostosowana do Waszych potrzeb i oczekiwań. Dlatego też starannie przygotowujemy dla Was różnorodne pakiety książek, które umożliwiają odkrywanie całych serii literackich w atrakcyjnych cenach. Nasze pakiety to nie tylko sposób na oszczędność, ale także możliwość poznawania nowych tytułów i autorów.

Mały pakiet serii ZrozumNiezależnie od tego, czy interesujecie się literaturą obyczajową, kryminalną czy fantastyką, mamy dla Was idealne zestawy. Pozwolą Wam zgłębić światy stworzone przez najbardziej znanych pisarzy. Dodatkowo, w ramach naszych pakietów, oferujemy także ekskluzywne gadżety związane z naszymi markami, które wzbogacają Wasze doświadczenia czytelnicze.

Zestaw Arystoteles i Dante 2 + zakładka magnetycznaNa naszej stronie znajdziecie również bogaty wybór samych gadżetów związanych z naszymi markami. Od kubków i notesów po breloczki i magnesy na lodówkę – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Chcemy, abyście mogli otaczać się swoimi ulubionymi bohaterami i markami nie tylko w czasie czytania, ale również w codziennym życiu. Dlatego dbamy o to, by nasze gadżety były zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne, a ich posiadanie sprawiało Wam radość i satysfakcję.

 

 

Plakat zdrapka - Weneedya torba płócienna - Czytasz? To pięknie koszulka weneedya notes moleskine + Weneedya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PO PROSTU DZIĘKUJEMY!

W lutym obchodzimy nasze czwarte urodziny! Pragniemy serdecznie podziękować Wam wszystkim za niezwykłe wsparcie i oddanie, które okazujecie nam każdego dnia. Wasze zaufanie i lojalność sprawiają, że możemy kontynuować naszą pasję! Co więcej możemy rozwijać nasz sklep internetowy, oferując coraz to nowsze i lepsze produkty. Doceniamy Waszą aktywność w social mediach i zaangażowanie w nasze działania. Wasze opinie i rekomendacje są dla nas niezwykle cenne i pomagają nam w doskonaleniu naszych usług. Dzięki Wam, możemy stale się rozwijać i tworzyć dla Was coraz to nowsze i bardziej atrakcyjne oferty na wydajenamsie.pl. Jesteście dla nas niezastąpionymi partnerami w tej niezwykłej podróży, jaką jest rozwijanie naszego sklepu internetowego. Dziękujemy Wam za każdy zakup, za każde słowo wsparcia i za to, że jesteście z nami na każdym kroku. To dzięki Wam możemy kontynuować naszą misję i dostarczać Wam najwyższej jakości produkty i usługi.

Jeszcze raz, z całego serca, dziękujemy!

Subskrybując nasz newsletter, zyskasz dostęp do informacji o nadchodzących wydarzeniach, ekskluzywnych zniżkach i atrakcyjnych prezentach. Możesz spodziewać się wielu niespodzianek w tym roku! Dołącz do nas teraz, aby nie przeoczyć żadnej okazji i być na bieżąco z naszymi nowościami.