Aktualności
Od nas, dla Was i z Wami, czyli Czytelnia Wydaje nam się
30.03.2022

Od nas, dla Was i z Wami, czyli Czytelnia Wydaje nam się

Doświadczenie podpowiada nam, że od czytania książek przyjemniejsze może być tylko… rozmawianie o przeczytanych książkach. Jeśli więc szukacie przestrzeni, w której o powieściach dużo się mówi, Czytelnia Wydaje nam się będzie strzałem w dziesiątkę. Nasz nowy, a jednocześnie długo planowany projekt, to miejsce do dyskutowania: przyjemnego, swobodnego i całkowicie bezstresowego. Gorąco zachęcamy do dołączenia – w końcu co dwie głowy (lub kilkaset), to nie jedna.

Czytasz? To pięknie!

Jedna idea, trzy organizatorki, nieograniczona liczba książkowych pożeraczy. Naszą czytelnię tworzymy, i chcemy tworzyć, zgodnie z hasłem: Czytasz? To pięknie. Oznacza to, że do spotkań zapraszamy każdego, bez względu na wiek, ulubiony gatunek czy  preferowanych autorów. Wierzymy, że im nas więcej, tym rozmowy będą ciekawsze i bardziej rozwojowe, uwzględniające wiele punktów widzenia. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, wypadałoby się przedstawić. Wszystkich książkoholików z otwartymi ramionami witają więc: Oliwia, Aleksandra oraz Alex – dziewczyny, które, jak wiecie lub szybko się przekonacie, o powieściach mogą i lubią rozmawiać godzinami.

Co więc kryje się za pomysłem czytelni? Chcemy zbudować przestrzeń, w której różne osoby będą robić to samo, tj. wymieniać się przemyśleniami na temat ostatnio przeczytanych książek. Które powieści weźmiemy na tapet? O tym będziemy informować na bieżąco. Już teraz możemy jednak zdradzić, że w każdym miesiącu będą to trzy tytuły, opublikowane przez grupę Wydawnictwa Poznańskiego, czyli:

  • Wydawnictwo Poznańskie,
  • We need YA,
  • Czwartą Stronę,
  • Czwartą Stronę Kryminału,
  • Zygzaki.

Do dyskusji zapraszamy na dwa sposoby – w komentarzach pod postami i spotkaniach online, organizowanych w ostatni czwartek każdego miesiąca, o godzinie 18.00. Rozmawiać będziemy na Facebooku lub platformie Zoom – do miłego zobaczenia.

Konkursy, niespodzianki i rabaty

Rozmowy rozmowami, ale… w ramach naszej czytelni planujemy dużo więcej. Przygotujcie się więc na liczne konkursy – do wygrania będą choćby paczki niespodzianki. Cyklicznie organizować będziemy również maratony czytelnicze – ekscytujący, przesycony rabatami i książkowymi zachwytami czas. A skoro już przy rabatach jesteśmy, to informujemy: wybrane przez nas e-booki (trzy, o których w danym miesiącu chcemy dyskutować) przez cały tydzień zawsze kupicie taniej. Oprócz polecania tytułów określać będziemy również temat przewodni – taki, do którego sami dobierzecie książki, które zdążyliście do tej pory pokochać.

To jeszcze nie wszystko – wraz z naszym klubem ruszamy z serią filmów na kanale Wydaje nam się. Raz w miesiącu planujemy przejmować też instastories księgarni, gdzie będziemy dzielić się: codziennością, czytelniczymi radościami i wydawniczymi nowościami. Oprócz tego w najbliższym czasie ogłosimy długodystansowe wyzwanie czytelnicze, motywujące nas i Was do odkrywania literackich perełek.

Jak widzicie, nie zamierzamy próżnować. Gorąco zapraszamy więc do naszego własnego, wymarzonego i wyczekiwanego stowarzyszenia miłośników literatury (na placki z kartoflanych obierek również przyjdzie pora). Już teraz dołączcie do nas na Facebooku – czekamy na Was z prawie tysiącem czytelniczek i czytelników.

Chcecie wiedzieć, o których książkach prawdopodobnie będziemy rozmawiać? Zajrzyjcie tutaj: