Aktualności
Otwieramy Domowe Targi Książki: W poszukiwaniu skarbów
09.05.2022

Otwieramy Domowe Targi Książki: W poszukiwaniu skarbów

3,2,1… Start! Rozpoczynamy Domowe Targi Książki: W poszukiwaniu skarbów. Już dziś zaczynamy wspólną podróż, podczas której przez siedem kolejnych dni będziemy się spotykać w mediach społecznościowych księgarni Wydaje nam się.

Podczas 6-tej edycji DTK porozmawiamy o książkach, premierach i nowościach, a także będziemy mieli okazję posłuchać wywiadów ze znanymi i lubianymi autorkami, autorami, wydawcami i influencerami. Jak nazwa wydarzenia zapowiada, wybierzemy się z naszymi gośćmi na poszukiwanie książek – skarbów czających się na naszych półkach i tych, które czekają, aż zakupicie je w naszej internetowej księgarni.

W naszych spotkaniach będzie sporo nawiązań do podróżniczego klimatu. W końcu wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza relaks i więcej czasu wolnego, który można wykorzystać na nadrobienie ulubionej lektury. Z racji naszego wydarzenia przygotowaliśmy ogromne promocje, które pomogą Wam w zapełnieniu biblioteczki 🥰

Targi książki online – atrakcje

Domowe Targi Książki: W poszukiwaniu skarbów, są wydarzeniem online i trwają w dn. 09.05 – 15.05.2022 r.

W tym czasie czekają na Was nie tylko fascynujące spotkania na żywo, ale także wyjątkowe okazje, które dla Was przygotowaliśmy.

Będziemy opowiadać o literaturze w internecie – czy internet zabija czytelnictwo czy pomaga w jego szerzeniu? Czy czytanie stało się bardziej cool dzięki internetowi? – te i całą masę innych spotkań będziemy mieć dla Was w kolejnych dniach naszego wydarzenia. Uszykowaliśmy też bezcenne pakiety książkowe we wspaniałych cenach – koniecznie sprawdźcie czy znajdziecie coś dla siebie w zakładce „Pakiety na naszej stronie”.

Skarby, które na Was czekają:

Wyjątkowe zestawy prezentowe

W poszukiwaniu skarbów,  to motyw przewodni tegorocznych Domowych Targów Książki. W podróży warto mieć ze sobą wygodne buty🥾, mapę🗺, coś na ząb🍏 no i rzecz, która umili nam odpoczynek. Najlepiej w tej roli sprawdzają się nasze książki📚, dlatego nie może zabraknąć niespodzianek dla naszych czytelników oraz ich bliskich. Specjalnie przygotowane zestawy prezentowe to pakiety książek. Na naszej księgarni internetowej znajdziesz coś dla amatora fantastyki, kryminałów, książek obyczajowych i nie tylko. Nie zabraknie pakietu dziecięcego, eco czy też non-fiction. Podaruj sobie i swoim bliskim wyjątkowy zestaw prezentowy w cenie obniżonej aż do 60%.

Cały tydzień inspirujących spotkań na żywo – targi książki online

Domowe Targi Książki to wydarzenie, które w całości odbywa się online. Bez wychodzenia z domu możesz korzystać z wszystkich targowych atrakcji. Czeka nas seria niezapomnianych live’ów na kanałach księgarni Wydaje nam się gdzie wspierają nas wydawnictwa:

📘 Księgarnia Wydaje nam się

📘 Wydawnictwo Poznańskie

📙 Czwarta Strona

📕 Czwarta Strona Kryminału

📗 We need YA

📒 Zygzaki

Przygotowaliśmy dla Ciebie m.in. następujące spotkania:

Otwarcie Domowych Targów Książki: W poszukiwaniu skarbów

09 maja o godzinie 10:00 zapraszamy na otwarcie Domowych Targów Książki: W poszukiwaniu skarbów. Opowiemy o wszystkich atrakcjach czekających na uczestników targów: spotkania, panele, konkursy. Zapisz się do naszego wydarzenia na Facebooku, żeby otrzymywać wszystkie powiadomienia i niczego nie przegapić! Podzielimy się naszymi niespodziankami, które naszykowaliśmy do wszystkich zamówień w księgarni Wydaje nam się. Tak – obiecujemy mały pokaz naszych upominków 😎 Bądź z nami! 💙

W poszukiwaniu książkowych skarbów…

09 maja o godz. 14:00  poszukamy wspólnie książkowych skarbów, które kryją się w naszej księgarni i wydawnictwie. Postaramy się pokazać najpiękniejsze pod względem okładek, najcenniejsze pod względem treści, czy po prostu kuszące niczym ukryte świecidełka, tytuły. Czy tylko pięknie oprawione książki są cenne? Nic bardziej mylnego!

Każdy gatunek ma w sobie ukrytą jakąś szczególną wartość i nasze prowadzące na pewno opowiedzą Wam pokrótce o każdym z nich, odkryją przed Wami ich sekrety… Przeżyjcie tę niesamowitą przygodę razem z nami!  Zapraszamy! 😉

Spookademia. Szkoła duchów Adam Faber, pisarz i Matthew Walton, ilustrator w rozmowie z Anetą Cruz

We wtorek 10 maja  o godzinie 17:00. Adam Faber podróżuje z jednego wymyślonego świata do drugiego i jak nikt inny potrafi łączyć grozę z poczuciem humoru. Nie inaczej jest w Spookademii! W pierwszej części spotkania porozmawiamy o:

duchach,👻 eterze, upiorzeniu…

…i Wielkim Nic.

Poplotkujemy też o nauczycielach ze szkoły duchów, spróbujemy poznać tajemnice Jeziora Bezimiennego i dowiedzieć się jak najwięcej o Kto – zabieraczu, który zdążył już skraść serca wszystkich, którzy go poznali! Następnie dołączy do nas Matthew Walton, ilustrator i twórca filmów. Matt zdradzi kulisy swojej pracy nad ilustracjami do Spookademii i opowie o tym, jak narysować ducha.

Grecja non-ficition. Spotkanie z Dionisiosem Sturisiem

We wtorek 10 maja o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie z Dionisosem Sturisem – autorem reportaży o Grecji: „Grecja. Gorzkie pomarańcze” oraz „Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji”. ✈ Już w tym roku nakładem Wydawnictwa Poznańskiego ukaże się jego kolejny grecki reportaż. Spotkanie poprowadzi Adrian Stachowski.

Tajemnice Barrøy. Spotkanie z Royem Jacobsenem

Serdecznie zapraszamy 11 maja o godz. 19:00 na spotkanie z Royem Jacobsenem, które poprowadzi Łukasz Wojtusik 🌊 Saga Jacobsena o mieszkańcach wyspy Barrøy składa się z czterech powieści: „Niewidzialni„, „Białe morze„, „Oczy z Rigela” oraz „Tylko matka” w znakomitym tłumaczeniu Iwony Zimnickiej. To jedne z najbardziej poczytnych powieści w Serii Dzieł Pisarzy Sakndynawskich.

 

BOOKTOK – nowe miejsce dzielenia się miłością do książek! Porady, wymagania, recenzje, początki

Spotkanie odbędzie się 12 maja o godz. 18:00 w formie WEBINARU na Youtube!
💙ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ💙
👉Książkowa społeczność Tiktoka jest stosunkowo „młoda” w porównaniu z tą Instagramową czy na YouTube. Tam recenzje pojawiły się niedawno, ale wielu wspaniale odnajduje się w nagrywaniu ich w postaci krótkich, czasem zabawnych, a czasem niesamowicie merytorycznych filmików.
Na tym webinarze Ola z wydawnictwa We need YA będzie miała możliwość porozmawiać z dwójką bardzo zdolnych i kreatywnych osób działających na Booktoku – Anią @przez_ksiazki i Filipem @oczytaniec. 📚 Goście opowiedzą o ich doświadczeniach związanych z apką, poradach dla początkujących, współpracach, tym co przyniosła im decyzja założenia Tiktoka, miłości do książek i nie tylko! 😍 Nie zabraknie również głosu „z wydawnictwa” – Ola postara się wyjaśnić wymagania dotyczące recenzji na Tiktoku i porozmawia o tym w w jaki sposób rozpatrywane są zgłoszenia i propozycje.

To tylko mały wycinek tego, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Pełny harmonogram spotkań na żywo znajdziesz na głównej stronie Domowych Targów Książki.

Zapisz się do głównego wydarzenia Domowych Targów Książki na Facebooku, a będziesz otrzymywać powiadomienia o wszystkich nadchodzących live’ach. Do zobaczenia! 💙