Aktualności
Poznajcie bohaterów antologii „Szczęście na czterech łapkach”
27.04.2021

Poznajcie bohaterów antologii „Szczęście na czterech łapkach”

Autorzy najlepszych powieści obyczajowych podarowali podopiecznym schroniska w Przyborówku historie pełne ciepła i nadziei. Dziewięć opowiadań, w których czworonożni bohaterowie znajdują upragniony dom, tęsknią, zakochują się, a niekiedy nawet ratują życie! Poznajcie ich bliżej, i przeczytajcie „Szczęście na czterech łapkach„!

 

 1. Kredo – bohater opowiadania „Zakochany kundel”

Kilka lat temu Kredo został znaleziony na ulicy. Właściciel prawdopodobnie wyrzucił go z samochodu. Pomoc, którą otrzymał w schronisku, sprawiła, że odzyskał radość życia. Uwielbia zabawę, jest bardzo żywiołowy. Poszukuje właściciela, który lubi aktywność fizyczną i będzie umiał okiełznać jego charakterek.

 

 1. Diana – bohaterka opowiadania „Zakochany kundel”

Kiedy pięć lat temu trafiła do schroniska, trudno było nawiązać z nią kontakt. Odkąd zamieszkała w jednym kojcu z Toto i Krowiakiem, jest śmielsza i radosna. Wolontariusze nauczyli ją chodzić na smyczy, jednak podczas spaceru muszą jej towarzyszyć schroniskowi przyjaciele. Lubi, gdy poświęca jej się uwagę, ale szybko się niecierpliwi.

 

 1. Skiper – bohater opowiadania „Dzień, który zmienił moje życie”

Miniowczarek, ma około dwóch lat. Sympatyczny, wesoły i bardzo żywiołowy. Nie przepada za innymi psami, uwielbia za to ludzi. W schronisku nauczył się chodzić na smyczy, choć na spacerach szaleje z radości i wymaga dużo cierpliwości. Jest średniej wielkości psiakiem. Poszukuje właściciela, który lubi aktywnie spędzać czas.

 

 1. Ella – bohaterka opowiadania „Tak niewiele potrzeba”

Urocza Ella ma około ośmiu lat. Niegdyś dzika, dziś bardzo spokojna. Podczas pobytu w schronisku nauczyła się chodzić na smyczy, jest też bardzo zgodna z innymi psami. Ella ma już swoje lata. Czeka na odpowiedzialnych

właścicieli, którzy przywrócą jej radość i entuzjazm. Jest niewielka.

 

 

 

 1. Karmelka – bohaterka opowiadania „Tak niewiele potrzeba”

Karmelka jest małą, kilkumiesięczną kotką. Jest raczej spokojna, lubi obserwować świat, wylegując się na huśtawce. Jest dosyć nieufna, nie lubi być głaskana i brana na ręce. Czujnie obserwuje i szybko czmycha, gdy poczuje się niepewnie. Potrzebuje cierpliwego właściciela, który stopniowo zbuduje jej zaufanie.

 

 1. Salem – bohater opowiadania „Casting na opiekuna”

Czteroletni Salem w kontaktach z ludźmi jest ufny i spokojny. Lubi być głaskany i przytulany, nie jest jednak typem kanapowca. Chodzi swoimi ścieżkami. Nie jest konfliktowy, choć raczej unika towarzystwa innych zwierząt. Szuka domu, który zapewni mu dużo miłości, ale też swobodę i niezależność.

 

 

 1. Zdzisia – bohaterka opowiadania „Na kocie szczęście”

Młoda, towarzyska kotka. Uwielbia się przytulać i wylegiwać na kolanach opiekuna, którego sama wskaże. W kontaktach z innymi kotami jest raczej wycofana – chętnie obserwuje ich zabawy, ale raczej w nich nie uczestniczy. Nie jest też zbyt zaradna, nie potrafi walczyć o swoją pozycję. Dobrze, jeśli będzie jedynym zwierzakiem w domu.

 

 1. Neska – bohaterka opowiadania „Neska znaczy nowe życie”

Ma około dziewięciu lat. Trafiła do schroniska w wyniku interwencji. Do dziś ma małe problemy z miednicą, przez co trudno jej chodzić na długie spacery. Powinna być jedynym zwierzakiem w domu, nie przepada za innymi psami, uwielbia natomiast ludzi. Największą frajdę sprawia jej zabawa. Jest bardzo radosna i potrzebuje mnóstwo uwagi.

 

 

 1. Szopen – bohater opowiadania „Możliwe”

Młody kociak, do schroniska trafił wraz z bratem. Jest bardzo energiczny, uwielbia się wspinać i głośno manifestuje swoją obecność. W stosunku do ludzi jest nieufny, bardzo chętnie bawi się za to z innymi kotami. Najlepiej, jeśli w nowym domu odnajdzie równie aktywne towarzystwo – zostawiony sam może rozrabiać przez brak innych rozrywek.

 

 1. Czarek – bohater opowiadania „Stado Czarka”

Trzyletni kocur. Nie potrafi się odnaleźć w schronisku, nie przepada za towarzystwem innych zwierząt. Szuka za to kontaktu z ludźmi. Lubi być głaskany i dokarmiany z ręki. Chętnie wyleguje się przy szybie, wygrzewając się w słońcu. Ceni sobie spokój.

 

 

 

 1. Kodi – bohater opowiadania „Serce”

Jeszcze parę tygodni temu samotnie błąkał się po ulicach Stęszewa. Trudno domyślić się, jaka historia stoi za jego wędrówkami, na pewno jednak ktoś wyrządził mu wielką krzywdę. Wymaga ogromnej pracy i cierpliwości. Jego zachowanie wynika głównie ze strachu. Czeka na właściciela, który zna się na opiece nad psami i potrafi zbudować zaufanie od podstaw.

 

Część dochodu ze sprzedaży antologii zostanie przekazana na rzecz Fundacji „Przytuliska u Wandy”, która opiekuje się tymi słodziakami. Wiele z nich wciąż czeka na swoją rodzinę i wymarzony dom. Może to właśnie Ty pomożesz im odzyskać wiarę w lepsze jutro?