Aktualności
TOP 3 true crime!
29.04.2021

TOP 3 true crime!

Budzące grozę historie, przejmujące sprawy kryminalne czy biografie mrocznych przywódców – jeśli lubicie dobre lektury true crime, chcemy polecić Wam kilka książek, obok których nie możecie przejść obojętnie! Przedstawiamy Wam nasze TOP 3, które zostały wydane w serii reporterskiej Wydawnictwa Poznańskiego. Dwie z nich należą do pióra światowej sławy pisarza, autora bestsellerów, m.in. „Helikopter w ogniu”, i uznanego dziennikarza – Marka Bowdena. Na uwagę zasługuje również sensacyjny reportaż autorstwa Jeffa Guinna, poświęcony sekcie samego Jima Jonesa. Wszystkie książki są dostępne w księgarni Wydaje nam się.

 

Mark Bowden – Ostatni trop. Tajemnica zaginięcia sióstr Lyon

W kwietniu 1975 roku na przedmieściach Waszyngtonu zaginęły dwie dziewczynki, siostry Lyon. Śledztwo utknęło w miejscu, ciał nie odnaleziono, a zdarzenie uznano za niewyjaśnione. Jednak przeszło trzydzieści kilka lat później dzięki dociekliwości detektywów udało się rozwikłać zagadkę. Sprawa stała się wzorcowa i stanowi krok milowy w dziejach amerykańskiej kryminalistyki.

 

 

Jeff Guinn – Co się stało w Jonestown. Sekta Jima Jonesa i największe zbiorowe samobójstwo

W listopadzie 1978 roku w Jonestown – wiosce zbudowanej i zasiedlonej przez ludzi, którzy uwierzyli w fałszywego proroka Jima Jonesa i w jego projekt Świątyni Ludu – w ciągu jednej nocy zginęło ponad 900 osób. Opinią społeczną wstrząsnęły wieści o izolującej się w dżungli sekcie, której paranoiczny przywódca powiódł swoich wyznawców na śmierć.

 

 

Mark Bowden – Polowanie na Escobara

Pablo Escobar był jednym z najbogatszych przestępców w historii. U szczytu potęgi kontrolował 80% światowego rynku kokainy, dyktując warunki kolumbijskiej władzy i grając na nosie Stanom Zjednoczonym. Bezwzględność, arogancja i wyrachowanie sprawiły, że imię Escobara do dziś owiane jest legendą, a jego biografia stała się podstawą popularnego serialu „Narcos”.