Aktualności
TOP 3 true crime!
29.04.2021

TOP 3 true crime!

Budzące grozę historie, przejmujące sprawy kryminalne czy biografie mrocznych przywódców – jeśli lubicie dobre lektury true crime, chcemy polecić Wam kilka książek, obok których nie możecie przejść obojętnie! Przedstawiamy Wam nasze TOP 3, które zostały wydane w serii reporterskiej Wydawnictwa Poznańskiego. Dwie z nich należą do pióra światowej sławy pisarza, autora bestsellerów, m.in. „Helikopter w ogniu”, i uznanego dziennikarza – Marka Bowdena. Na uwagę zasługuje również sensacyjny reportaż autorstwa Jeffa Guinna, poświęcony sekcie samego Jima Jonesa. Wszystkie książki są dostępne w księgarni Wydaje nam się.

 

Mark Bowden – Ostatni trop. Tajemnica zaginięcia sióstr Lyon

W kwietniu 1975 roku na przedmieściach Waszyngtonu zaginęły dwie dziewczynki, siostry Lyon. Śledztwo utknęło w miejscu, ciał nie odnaleziono, a zdarzenie uznano za niewyjaśnione. Jednak przeszło trzydzieści kilka lat później dzięki dociekliwości detektywów udało się rozwikłać zagadkę. Sprawa stała się wzorcowa i stanowi krok milowy w dziejach amerykańskiej kryminalistyki.

 

 

Jeff Guinn – Co się stało w Jonestown. Sekta Jima Jonesa i największe zbiorowe samobójstwo

W listopadzie 1978 roku w Jonestown – wiosce zbudowanej i zasiedlonej przez ludzi, którzy uwierzyli w fałszywego proroka Jima Jonesa i w jego projekt Świątyni Ludu – w ciągu jednej nocy zginęło ponad 900 osób. Opinią społeczną wstrząsnęły wieści o izolującej się w dżungli sekcie, której paranoiczny przywódca powiódł swoich wyznawców na śmierć.

 

 

Mark Bowden – Polowanie na Escobara

Pablo Escobar był jednym z najbogatszych przestępców w historii. U szczytu potęgi kontrolował 80% światowego rynku kokainy, dyktując warunki kolumbijskiej władzy i grając na nosie Stanom Zjednoczonym. Bezwzględność, arogancja i wyrachowanie sprawiły, że imię Escobara do dziś owiane jest legendą, a jego biografia stała się podstawą popularnego serialu „Narcos”.

 

 

Bestsellery

28,14 zł 46,90 zł

69,00 zł

32,94 zł 54,90 zł

25,80 zł 46,90 zł

41,94 zł 69,90 zł

29,94 zł 49,90 zł