Aktualności
Książki, które warto mieć na swojej półce
29.03.2023

Książki, które warto mieć na swojej półce

Tyle książek, tak mało czasu! Jeśli śledzisz trendy i social media, dobrze wiesz, że na rynku pojawia się tyle ciekawych tytułów, że trudno zdecydować, co przeczytać teraz. Na szczęście masz nas! Dzisiaj przedstawimy Ci 6 nowości wydawniczych, które warto dodać do swojej biblioteczki. Zachwycą Cię nietuzinkowymi pomysłami, wciągającą fabułą i bohaterami, którzy skradną Twoje serce. Jeśli chcesz się przekonać, po co sięgnąć po skończeniu aktualnie czytanej przez Ciebie książki, sprawdź poniżej!

Książki, które warto przeczytać

Poniżej prezentujemy książki, które powinny zająć wolne miejsce na półkach Twojego książkowego regału. Każda z nich jest wyjątkowa i kto wie – może stanie się Twoją nową ulubioną powieścią? Nie od dziś wiadomo, że najlepsze książki przyciągają nas do siebie w najmniej spodziewanym momencie.

Książki, któe warto przeczytać - Zanim dojrzeją granaty„Zanim dojrzeją granaty”

Listę książkowych polecajek otwiera książka Rene Karabasz pod tytułem Zanim dojrzeją granaty. Dzięki niej masz szansę przenieść się w cień albańskich Gór Przeklętych i poznać Bekię. Jest to główna bohaterka, która zostaje zmuszona wyjść za mąż za nieznanego jej człowieka. Jeśli odmówi, według albańskiego prawa będzie musiała zostać zaprzysiężoną dziewicą, czyli przejąć rolę mężczyzny: ubierać się jak mężczyzna, pić
i palić. Ta porywająca książka ukaże Ci wagę ludzkich uczuć i jednostki, która pomimo słabej pozycji pragnie zachować swoje człowieczeństwo.

Arystoteles i Dante przepadają w toni życia„Arystoteles i Dante przepadają w toni życia”

Ta pozycja ucieszy wszystkich fanów literatury młodzieżowej oraz tych, którzy chcą dać jej szansę. Tytuł Arystoteles i Dante przepadają w toni życia Benjamina Alire Sáenza. Książka od razu zgarnęła pozytywne recenzje zachwyconych fanów, którzy chętnie przyjęli dodatkową opowieść o nietuzinkowej relacji Arystotelesa i Dantego. Benjamin Alire Sáenz wrócił do swoich bohaterów, by pogłębić ich relację i lepiej – jeśli to możliwe – ukazać uczucia chłopców. Fabuła poszerzona została również o kilka zwrotów akcji. Oznacza to, że oprócz powrócenia do świata ulubionych bohaterów masz szansę poznać nowe jego elementy w drugim tomie Arystotelesa i Dantego. To prawie jakby nowe przygody czekały na Ciebie i Twoich przyjaciół!

Książki - Wiosenna noc/Zamek z lodu„Wiosenna noc” / „Zamek lodu”

Mamy coś również dla wielbicieli literatury skandynawskiej. A właściwie dwa cosie w jednym! Dostępne jest już nowe wydanie arcydzieł norweskiej klasyki w nowym tłumaczeniu – Wiosenna noc oraz Zamek z lodu  Tarjei Vesaas zamknięte w jednej książce wraz z życiami nastoletnich bohaterów i onirycznymi światami, w których rozważają proces dorastania, siłę natury i starają się zrozumieć wagę miłości oraz przyjaźni. Autorka przeplata te wartości z wartką akcją kryminału i thrillera, wciągając czytelnika w zagadkę,
i zachęca do przyjrzeniu się zagadce samego siebie. Sprawdź koniecznie i przekonaj się, czy zdołasz rozgryźć te tajemnice!

Spadochrony Kelly Yang„Spadochrony”

Spadochrony Kelly Yang to kolejna propozycja dla spragnionych młodzieżowych tytułów. Jest to historia Claire Wang, która zostaje wysłana przez rodziców z Chin do szkoły w Kalifornii. Będzie musiała przez to zamieszkać z Dani De La Cruz, ponieważ jej mama zgodziła się przyjąć nastolatkę pod swój dach na czas roku szkolnego. Na początku dziewczyny starają się siebie unikać, lecz później okazuje się, że mają ze sobą sporo wspólnego – obie doświadczają problemów z byciem imigrantem, relacjami rodzinnymi oraz władzą pieniądza. Ta poruszająca powieść Kelly Yang to pozycja idealna dla każdego, kto chce zrozumieć nastolatka w sytuacji, gdy ten ma wrażenie, że cały świat stoi przeciwko niemu. Sprawdź koniecznie!

Naznaczone złotem„Naznaczone złotem”

Powieść o zabarwieniu feministycznym i z afrykańskim klimatem? To sięgnij po Naznaczone złotem Naminy Forny będą idealnym wyborem. Jest to opowieść fantasy o losach szesnastoletniej Deki, którą czeka tak zwany Rytuał Czystości – tradycja plemienia nastolatki. Podczas tego wydarzenia ma zostać podjęta decyzja, czy Deka może zostać prawowitą członkinią swojej społeczności. Dziewczyna przeczuwa jednak, że coś jest nie tak – podczas rytuału odkrywa, że jej krew… lśni złotem. Deka trafia do grupy dziewcząt
o podobnych zdolnościach. To z nimi przeżyje niebezpieczne przygody i pokaże, że dziewczyna może być silna, a prawdziwą wartość ma walka o dobro. Cała historia jest zamknięta w piękną, lśniącą złotem okładkę, więc nie tylko upiększy Twoje wnętrze, ale także półki Twojej biblioteczki!

Książki Izabeli Janiszewskiej„Ludzie z mgły”

Nasz ranking książek zamykają Ludzie z mgły Izabeli Janiszewskiej, który zdecydowanie zasługuje na twoją uwagę! Jeśli chcesz przeczytać emocjonującą lekturę z akcją osadzoną w tajemniczym lesie. Fabuła opowiada o zaginięciu Alicji Jarosz w mgle unoszącej się między drzewami. Plotki głoszą, że nie jest pierwszą jej ofiarą. Kiedy dwa miesiące później z niepokojącej mgły wyłania się mężczyzna z naszyjnikiem Alicji, śledczy muszą wszcząć postępowanie, by ją odnaleźć. Dzięki tej książce możesz poczuć się jak członek ekipy detektywistycznej, a zaskakujące zakończenie sprawi, że pokochasz ją jeszcze mocniej!

Polecamy książki!

Mamy nadzieję, że nasz krótki przewodnik pomoże Ci wybrać Twoją przyszłą przygodę. Niezależnie od tego, czy preferujesz literaturę piękną, skandynawską, czy młodzieżową. Polecamy książki, które zachwycą Cię swoimi światami i bohaterami, bo jeśli jest coś lepszego od dobrej książki, to tylko ta, o której teraz się mówi
i można wymieniać się o niej swoimi spostrzeżeniami z wieloma osobami!

 

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera: