Aktualności
Co czytać w maju? Nowości w księgarni Wydaje nam się
07.05.2020

Co czytać w maju? Nowości w księgarni Wydaje nam się

Co warto przeczytać w maju? Jakie nowości znajdziecie w księgarni Wydaje nam się? Przygotowaliśmy dla Was listę naszych perełek na maj 2020. Tych, którzy szukają wrażeń filmowych zapraszamy na kanał YouTube – nasz zespół krótko opowie o każdej książce. Mamy nadzieję, że poniższe nowości Wam się spodobają i trafią na listę „must read”. Zaczytanego maja!

Przegląd nowości: maj 2020

„Blizna”

Autorka: Auður Ava Ólafsdóttir

Przekład: Jacek Godek

Data premiery: 2020-05-06

Jonas Ebeneser zbliża się do pięćdziesiątki, jest po rozwodzie, wyremontował już pięć kuchni, położył kafelki w siedmiu łazienkach, ale nie potrafi ułożyć sobie życia. Postanowił więc ułożyć sobie śmierć. Pakuje do walizki wiertarkę i wyjeżdża do niewielkiego hotelu Silence gdzieś w kraju jeszcze niedawno ogarniętym wojną.

Zobacz książkę >>

„Więzy krwi”

Autorka: Hanna Greń

Data premiery: 2020-05-06

Kiedy tracisz rodzinę, tracisz wszystko…

W Świercznicy znalezione zostaje ciało Wioletty Kamińskiej. Dziewczyna została zgwałcona i uduszona, a pomimo śladów biologicznych pozyskanych z jej ciała nie zdołano ustalić sprawcy. Nie wiadomo też, w jakim celu Kamińska przyjechała z drugiego końca Polski do tej małej górskiej wsi.

Zobacz książkę >>

„Wy(sz)czekana miłość”

Autorka: Joanna Szarańska

Data premiery: 2020-05-20

Pełna humoru historia o tym, że szukając zagubionego czworonoga, można wpaść na trop… miłości!
Pech od dawna prześladuje Piotra. Kiedy mężczyzna traci pracę i mieszkanie, decyduje się na desperacki krok – przeprowadzkę do ciotki. Na czas wyjazdu krewnej do sanatorium, zajmuje się jej ukochanym pieskiem, Terpentyną.

Zobacz książkę >>

„Powiedz mi jak będzie”

Autorka: Sylwia Trojanowska

Data premiery: 2020-05-06

Trzy pary, trzy historie i filmowa fabuła, która trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.
Wojciech nie szukał miłości, ale kiedy poznał Annę, już od pierwszego spotkania wiedział, że ta relacja będzie wyjątkowa.

Zobacz książkę >>

 

„Połączeni”

Autorka: Colleen Houck

Przekład: Andrzej Goździkowski

Data premiery: 2020-05-06

Lily Young nie jest już tą samą dziewczyną, którą kiedyś była.
Po przeżyciu nieziemskiej przygody, zapomniawszy o tym, co ją spotkało, budzi się na farmie swojej babci. Czuje się zagubiona: jej ukochany, słoneczny książę, podróże po Egipcie i wyprawa do zaświatów są dla niej jedynie tajemniczymi opowieściami.

Zobacz książkę >>

„Pudło. Opowieści z polskich więzień”

Autorka: Nina Olszewska

Data premiery: 2020-05-20

PRZEJMUJĄCY PORTRET POLSKIEJ ODSIADKI. Nina Olszewska rozmawia z ludźmi, dla których świat zatrzymał się na krócej lub dłużej. Ich dzieci rosną, zaczynają i kończą szkoły, bliscy rodzą się i umierają – lub zapominają. Statystyki mówią, że mniej więcej połowa tu wróci.  Trudno uwierzyć, że tak im nie po drodze z wolnością, że dobrze im za tym murem. A jeśli nie dobrze, to jak?

Zobacz książkę >>

„Wszystkie nasze dni”

Autorka: Natalia Sońska

Data premiery: 2020-05-20

Nina ma wiele szczęścia i robi w życiu to, co naprawdę kocha. Zamiłowanie do piękna i harmonii, wrodzony talent organizacyjny oraz dyplom z zarządzania pozwalają jej unikać monotonii i nudy. Kobieta prowadzi własną firmę, organizując przyjęcia weselne, jednak obowiązki i pośpiech potwierdzają pewną zasadę – szewc bez butów chodzi. Zapracowana Nina nie ma nawet głowy do tego, by zaplanować swój własny ślub!

Zobacz książkę >>

„Zaśpiewaj mi kołysankę”

Autor: Ryszard Ćwirlej

Data premiery: 2020-05-20

Mistrz kryminału retro powraca!

Kwiecień roku 1922. Zaginięcie ośmiolatki zakłóca codzienną pracę policji w Poznaniu. Mogłoby się wydawać, że dziewczynka wręcz rozpłynęła się w powietrzu w środku dnia. W tym samym czasie podkomisarz Antoni Fischer zajmuje się sprawą pewnego tajemniczego morderstwa.

Zobacz książkę >>

„W twoim cieniu”

Autorka: Anna Kasiuk

Data premiery: 2020-05-06

Nigdy nie mów nigdy
Agnieszka ma już dosyć małomiasteczkowej codzienności. Znużona rutyną decyduje się na odważny krok i porzuca Bieszczady. Gotowa na podjęcie nowych wyzwań rozpoczyna pracę w jednej z dużych warszawskich korporacji. Choć życie w stolicy nie jest bajką, Agnieszka ambitnie realizuje kolejne powierzane jej zadania i całą swoją uwagę poświęca pracy. Do czasu…

Zobacz książkę >>

„Blizna. Księga skór”

Autorka: Alice Broadway

Data premiery: 2020-05-20

Bestsellerowa seria Alice Broadway udowadnia, że nic nie jest takim, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka. To ty musisz zdecydować, komu zaufasz i wziąć los w swoje ręce!
W Tuszu Leora nauczyła się, że wszystko, w co do tej pory wierzyła, było się iluzją. Zdarzenia w Iskrze pokazały jej, że każda historia ma dwie, często nieoczywiste, strony. Teraz Leora ma już dość nauki – chce stworzyć swoją własną historię.

Zobacz książkę >>

„Grząska ziemia”

Autorka: Ann Cleves

Data premiery: 2020-05-20

Szetlandzka zima. Ulewne opady deszczu powodują osunięcie się ziemi, która pędzi w dół zbocza. W tym samym czasie na pobliskim cmentarzu Jimmy Perez bierze udział w pogrzebie swojego starego przyjaciela. Widzi, jak lawina błota i ziemi uderza w dom. Wszyscy są przekonani, że nikt w nim nie mieszkał, ale Perez udaje się na oględziny miejsca. Odnajduje w zniszczonym wnętrzu ciało ciemnowłosej kobiety. Miała na sobie czerwoną, jedwabną sukienkę, zupełnie niepasującą do srogiej zimy.

Zobacz książkę >>

 

„Mała księga dawnych Islandczyków. O zwyczajach, tradycjach i przesądach”

Autorka: Alda Sigmundsdóttir

Przekład: Katarzyna Bażyńska-Chojnacka, Piotr Chojnacki

Data premiery: 2020-05-06

Mała książeczka, w rzeczywistości jest prawdziwą księgą, w której pochodząca z Islandii autorka przedstawia najciekawsze, najzabawniejsze i często zaskakujące fakty dotyczące tego, jak kiedyś wyglądało życie na tej wyjątkowej, wulkanicznej wyspie.

Zobacz książkę >>