Czytam | Piszę | Recenzuję – wyzwanie dla Recenzentek i Recenzentów

CZYTAM | PISZĘ | RECENZUJĘ

12.04.–24.05.2022 r

Czytam, piszę, recenzuję – dołącz do wyzwania dla Recenzentek i Recenzentów

Uwielbiasz czytać książki, a Twoi znajomi i rodzina często pytają Cię o polecenia? Lubisz pisać i przelewać swoje emocje na papier/wideo? Masz za sobą pierwsze recenzje pisane dla wydawnictwa? A może dopiero zaczynasz myśleć o karierze recenzentki/recenzenta i chcesz napisać swojego pierwszego maila z propozycją współpracy? Księgarnia Wydaje nam się ma dla Ciebie wyzwanie!

Od 12 kwietnia do 24 maja, w każdy wtorek, będziemy dzielić się z Tobą wiedzą, doświadczeniami, cennymi radami zakresu pisania recenzji oraz podejmowania płatnych współprac w zakresie pisania recenzji. Będziemy uczyć się najlepszych praktyk, podpowiadać jak zrobić pierwsze kroki i wrażenie na księgarni czy wydawnictwie. Wiemy, co działa 😉

Przygotowaliśmy serię artykułów, wyzwania, karty pracy i spotkania z ulubionymi recenzentkami oraz webinar z sesją Q&A – będzie się działo! Koniecznie zapisz się do specjalnego newslettera dla recenzentek i recenzentów księgarni Wydaje nam się, by nie przegapić żadnego wyzwania.

 

Czytam, piszę, recenzuję – program wyzwania

Startujemy 12 kwietnia i przez 4 tygodnie w każdy wtorek będziemy się uczyć pisać o sobie, tworzyć niezapomniane recenzje i zastanowimy się, co zrobić, żeby podjąć współprace z ulubionym wydawnictwem czy księgarnią. A w maju wielki finał wyzwania z nagrodami. Warto być z nami przez cały kwiecień i maj!

Gdzie szukać wyzwania Czytam, piszę, recenzuję?

  • Aktualności księgarni Wydaje nam się – tu będą pojawiać się artykuły edukacyjne i opis najlepszych praktyk.
  • Specjalny newsletter dla recenzentek i recenzentów – zapisz się by otrzymać dodatkowe materiały i niespodzianki.
  • Instagram księgarni Wydaje nam się – Alex, Marta i Ola w każdy wtorek będą zachęcać Cię do działania, odpowiedzą na pytania i podrzucą wyzwanie.
  • Grupa na Facebooku Czytelnia – jeżeli masz ochotę porozmawiać z innymi recenzentami, recenzentkami w bezpiecznej, książkowej przestrzeni – zapraszamy!
  • YouTube księgarni Wydaje nam się – tutaj zaprosimy Cię na webinar i spotkanie na żywo z super-zdolnymi recenzentkami i przedstawicielami wydawnictwa.

 

Wiesz już, gdzie nas szukać i kiedy, a co dokładnie będzie w naszym programie wyzwania? Krótki rozkład jazdy poniżej:

CZYTAM wtorek 12.04.2022

Zaczniemy do… Ciebie! Pierwszą część wyzwania poświęcimy temu co lubisz czytać, w czym się specjalizujesz i dlaczego chcesz o tym pisać. Opowiemy sobie, gdzie szukać inspiracji czytelniczych dla siebie i swoich czytelników. A na koniec zajmiemy się różnymi formatami i miejscami publikacji recenzji. Tobie będzie również dedykowane pierwsze wyzwanie na Instagramie. Nie możemy się doczekać, żeby poznać Cię bliżej. Pamiętaj, że nasze recenzentki co tydzień czekają na Twoje pytania i służą pomocą.

Przejdź do artykułu

 

PISZĘ wtorek 19.04.2022

W drugiej części wyzwania dla recenzentek i recenzentów zajmiemy się samą recenzją. Jak napisać wciągającą recenzję? Jakie są podstawy dobrego tekstu? Jak odnaleźć swój własny styl pisania i przekazać swoje zdanie? Podpowiemy też, jak przygotować plan pracy nad recenzją, by wszystko szło sprawnie – w końcu przygotowujemy się do podjęcia płatnych współprac prawda? Recenzja pisana nie jest jedynym formatem dzielenia się wrażeniami z książki. Dlatego porozmawiamy też o recenzjach wideo, które ostatnio wzbudzają w nas wiele emocji.

Przejdź do artykułu

webinar czwartek 21 kwietnia godz. 18:00 - obowiązują zapisy

WEBINAR czwartek 21.04.2022

Coś specjalnego dla wszystkich recenzentek i recenzentów. Webinar z Karoliną @come.book na którym ulubienica Bookstagrama podzieli się swoimi doświadczeniami z pracy jako recenzentka i nawiązywaniu współprac w wydawnictwami i księgarniami. Cenna wiedza na start kariery recenzenta i dobre praktyki, dla wszystkich, którzy recenzują już jakiś czas. Na końcu webinaru będzie też czas na Q&A i odpowiedź na Twoje pytania.

Zapisz się na webinar >>

RECENZUJĘ wtorek 26.04.2022

Wiesz już jak i co pisać, jaki jest Twój styl i dlaczego to robisz – czas spróbować nawiązać pierwsze współprace. W trzeciej części naszego wyzwania będziemy się uczyć jak pisać o sobie, jak robić wrażenie i zachęcić księgarnie czy wydawnictwa do współpracy. Dowiesz się też, gdzie szukać kontaktów oraz kiedy i co pisać. Podpowiemy też co pisać i robić, kiedy dopiero zaczynamy naszą karierę recenzenta i jeszcze nie mamy zbyt dużego doświadczenia. Na ten dzień mamy przygotowane wyjątkowe zadanie, więc będzie można przećwiczyć swoje nowe umiejętności w praktyce. Bądź z nami!

Przejdź do artykułu

RECENZUJĘ wtorek 03.05.2022

Majówka i ostatnia część naszego cyklu edukacyjnego dla recenzentów i recenzentek (potem będziesz tylko korzystać z całej swojej nowej wiedzy). W tej części skupimy się na budowaniu współpracy, ustalaniu zakresu obowiązków między recenzentką/recenzentem, a księgarnią czy wydawnictwem. Porozmawiamy o tym, czego potrzebujemy oraz o Twojej inicjatywie i tym, jak możesz nam pomóc. Będziemy też rozmawiać o pieniądzach i tym, jak się do takiej rozmowy przygotować. Zapowiadamy dużo kornetów i dostęp do wiedzy bezcennej.

Przejdź do artykułu

FINAŁ wtorek 09.05.2022

Wielki finał naszego wyzwania i niespodzianka dla wszystkich uczestników. Szczegóły zdradzimy dopiero na początku maja, ale już teraz zapewniamy, że warto uczyć się z nami w kwietniu, by wykorzystać swoją nową wiedzę w majowym finale. #staytuned

Przejdź do artykułu

CZYTAM | PISZĘ | RECENZUJĘ

12.04.–24.05.2022 r.