Aktualności
Kreatywny, magiczny świat w książkach fantasy. Komu spodoba się najbardziej?
25.10.2022

Kreatywny, magiczny świat w książkach fantasy. Komu spodoba się najbardziej?

Czytanie powieści fantasy to możliwość przeniesienia się do zupełnie innych rzeczywistości, w których wszystko się może zdarzyć. Bo czy nie marzysz czasem o tym, by mieć magiczne umiejętności? Może chcesz pofruwać razem z wróżkami albo być malutki/malutka jak krasnoludek? A może kiedyś myślałeś/myślałaś o tym, by zostać bohaterem? Jeśli tak, to koniecznie sięgnij po książkę fantasy – tam znajdziesz to wszystko i wiele więcej!

Co wyjątkowego znajdziesz w książkach fantasy?

Atutem powieści fantasy jest to, że przedstawione zdarzenia i opisane elementy nie podlegają zasadom, które znamy z naszej codzienności. Wszystko się może wydarzyć – i to dosłownie! Warto zaznaczyć, że autorzy książek fantasy muszą być bardzo kreatywni, bo wymyślenie nieistniejącego miejsca to nie lada wyzwanie! Jednocześnie ten inny świat, bohaterowie, którzy wszystko mogą i potrafią, oraz magiczny klimat dają możliwość przemycenia uniwersalnych wartości sprawdzających się także w naszym prawdziwym świecie.

Komu książki fantasy spodobają się najbardziej?

Często można spotkać się z opinią, że książki fantasy są szczególnie polecane młodzieży szkolnej. Głównym powodem jest fakt, że tego typu powieści bardzo rozwijają wyobraźnię. Wyobrażenie sobie świata stworzonego przez autorów/autorki jest ciekawym wyzwaniem. Właśnie dlatego w naszej księgarni w dziale literatura młodzieżowa wyodrębniliśmy oddzielną kategorię książek YA fantasy.

Jednak nie tylko młodzież zaczytuje się w powieściach fantasy! Jeśli w kręgu zainteresowań starszych czytelników są baśniowe, magiczne klimaty, to zdecydowanie jest to wybór dla nich. Warto pamiętać, że pomimo niemożliwych zdarzeń czy wymyślonego świata książki fantasy pokazują wiele ważnych i aktualnych zagadnień. Dzięki temu również dorośli czytelnicy docenią ten gatunek.

TOP 4 książek fantasy

Wiesz już, co wyróżnia fantastykę wśród innych gatunków. Zastanawiasz się, jakie książki fantasy warto przeczytać? Poniżej nasze 4 bestsellerowe propozycje, które kupisz w naszej księgarni:

1. „Wilk z lasu” Adama Fabera

„Wilk z lasu” Adama Fabera to druga część „Sagi Rodu Bies”. Na łamach książki znów spotkasz się z Saturniną, Dragomirą i babką Agreą. W tym tomie historie bohaterów rozwijają się, a fabuła toczy się coraz szybciej. „Wilk z lasu” to książka fantasy dla osób, które uwielbiają grozę, słowiański klimat i atmosferę pełną tajemnic.

2. „Demon” Pauliny Hendel

Kolejna propozycja – „Demon” Pauliny Hendel – to piąta (ostatnia) część serii książek „Zapomniana księga”. Głównym bohaterem jest Hubert, który pewnego dnia znalazł się w świecie rządzonym przez słowiańskie demony. W tej części czytelnicy dowiedzą się, czy paczka przyjaciół wygrała walkę z mrocznymi duchami i demonami.

3. „Akademia Mrocznych Zaklęć” K.F. Breene i Shannon Mayer

„Akademia Mrocznych Zaklęć” to kolejna seria fantasy. Bohaterowie książek trafiają do akademii, w której muszą przejść przez Próby Śmierci. Fani magicznych zdolności i prawdziwych potworów znajdą w tych książkach to, co lubią najbardziej. Nie zabraknie także uniwersalnych wartości – powiązań rodzinnych i prawdziwej przyjaźni.

4. „Gołąb i Wąż” Shelby Mahurin

„Gołąb i Wąż” to opowieść o czarownicy, która postanowiła wyrzec się swoich magicznych zdolności. Chciała po prostu żyć jak zwykły człowiek. Tylko czy jest to możliwe w świecie, w którym ludzie boją się magii, a czarownice palone są na stosach? Sprawdź, jak bohaterka poradzi sobie ze skomplikowanym systemem magii i czyhającymi niebezpieczeństwami.

 

 

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera:

 

Więcej interesujących książek fantasy znajdziesz w zakładce „fantastyka”.

Rozwijaj wyobraźnię dzięki czytaniu książekZachęcamy do przeczytana wpisów na naszym blogu na temat tego, jak książki (nie tylko fantasy!) rozwijają wyobraźnię.

Zobacz też 5 kluczowych powodów, dla których warto czytać.