Aktualności
Książka w formie e-booka. Skąd brać e-booki?
10.11.2022

Książka w formie e-booka. Skąd brać e-booki?

Przewracanie kartek, szukanie zakładki i brak miejsca do przechowywania książek to codzienność każdego miłośnika książek. Dlatego czasem warto sięgnąć po e-booki, które są łatwiejsze w transporcie, tańsze i lepsze dla środowiska. Książki elektroniczne idealnie zastąpią swoje tradycyjne odpowiedniki i zostaną przyjaciółmi każdego książkoholika. Sprawdź, kiedy e-booki sprawdzą się najlepiej i gdzie możesz je zdobyć.

E-book – co to właściwie jest?

Część osób na pewno bez problemu odczytuje anglojęzyczny zbitek e-book, ale dla każdego, kto po raz pierwszy widzi to określenie, krótkie wyjaśnienie. „Book” to po angielsku „książka”, a przedrostek „e” to nic innego jak „elektroniczna”. W skrócie „e-book” to po prostu książka elektroniczna, która została zapisana w odpowiednim formacie. Dzięki temu może być odtwarzana przy pomocy specjalnych programów i urządzeń (czytników).

Najczęściej e-booki publikowane są jako elektroniczna wersja tradycyjnego wydania danego tytułu. Książki elektroniczne wydawane są we wszystkich gatunkach – zarówno w literaturze obyczajowej, jak i kryminałach czy fantasy.

Kiedy e-booki sprawdzą się najlepiej?

Każdy miłośnik książek lubi mieć lekturę zawsze przy sobie. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było to takie proste. Bo kto ma siłę, żeby nosić w torbie lub plecaku książkę, która ma kilkaset stron? Czasem jest to wręcz niemożliwe. Na szczęście na rynku pojawiły się e-booki, dzięki którym możemy mieć całą bibliotekę w zasięgu ręki i bez dodatkowych kilogramów do noszenia 😉

Książki elektroniczne mają wiele zalet, o których można by długo pisać. Poniżej tylko kilka przykładowych, które mogą przekonać Cię do wybrania właśnie e-booków.

  • Coraz częściej czytniki mają wbudowane słowniki, dzięki czemu czytanie książek w innych językach jest nie tylko możliwe, ale też proste.
  • Niektóre czytniki są wodoodporne – możesz bez obawy czytać e-booki z ulubionym napojem w ręku.
  • Podświetlane ekrany w czytnikach pozwalają na czytanie również wieczorem, bez konieczności włączania dodatkowego oświetlenia.

Koniecznie przeczytaj także nasz wpis porównujący książki tradycyjne i e-booki – które rozwiązanie jest lepsze?

Skąd brać e-booki?

Warto zauważyć, że e-booki są bardziej ekologiczne niż książki tradycyjne. Dzięki temu, że odchodzą koszty związane z drukiem to książki elektroniczne są również często tańsze niż ich tradycyjne odpowiedniki. W naszej księgarni znajdziesz w atrakcyjnych cenach  szeroki wybór e-booków, które masz od razu na swoim sprzęcie! Tak, e-booki zdecydowanie łatwiej zdobyć. Oczywiście, zarówno książki tradycyjne, jak i e-booki możesz kupić przez internet, siedząc wygodnie na kanapie w domu. Jednak w przypadku tych pierwszy musisz doliczyć kilka dni oczekiwania na wysyłkę i dostawę. Natomiast za e-booka płacisz, po czym pobierasz go i od razu możesz zacząć czytać!

 

Na naszym blogu znajdziesz wiele interesujących wpisów związanych z każdym rodzajem książek!

Dowiedz się, dlaczego książki są najlepszymi przyjaciółmi człowieka oraz czym są audiobooki i jak ich słuchać.

Sprawdź, w jaki sposób czytanie rozwija wyobraźnię – nie tylko u dzieci!

 

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera: