Aktualności
Książka to najlepszy przyjaciel człowieka
07.10.2022

Książka to najlepszy przyjaciel człowieka

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale dokładnie to samo można powiedzieć o książkach. Tylko że z zupełnie innych powodów! O psim przyjacielu można mówić wiele, ale nie w tym jesteśmy ekspertami, więc nie będziemy się wypowiadać. Możemy za to dużo powiedzieć o tym, dlaczego to książki są najlepszymi przyjaciółmi człowieka.

Wieczór po trudnym dniu z książkowym przyjacielem

Zdarzają się dni, gdy nie masz na nic siły. Marzysz tylko o tym, aby zostać w domu i przykryć się ciepłym kocykiem. Może masz zły humor albo nie pasuje Ci pogoda. To nie ma znaczenia, bo w takiej sytuacji z pomocą przychodzą właśnie książki. Dzięki czytaniu przenosisz się do innego świata. Zapominasz o swoich problemach i myślisz o czymś zupełnie innym.

Ale przecież przyjaciel to nie tylko ktoś, do kogo dzwonisz, gdy masz gorszy dzień lub problem do rozwiązania. To ktoś z kim przyjemnie spędzasz wolny czas. Z książką również tak jest! Lektura dostarcza wielu, często skrajnych emocji. Czytając literaturę obyczajową lub literaturę piękną, możesz zaznać tego wszystkiego, o czym przeczytałeś/przeczytałaś wyżej.

Książka – przyjaciel i nauczyciel w jednym

Nie można zapominać, że książki to przyjaciele, którzy mogą nas czegoś nauczyć. Niezależnie od tego, jaki gatunek wybierzesz, to z każdego z nich możesz wyciągnąć nową wiedzę lub spojrzenie na świat. Nie trzeba koniecznie czytać poradników albo pozycji typowo rozwojowych. Wszystkie powieści mają swoje przesłanie, bo ich bohaterowie przeżywają lepsze i gorsze chwile. Czytasz o losach kogoś innego, ale lekcje, które oni wyciągają, zawsze możesz przełożyć na swoje życie i spojrzeć na pewne kwestie inaczej.

Nie można też zapominać o interesujących i jakże ważnych książkach historycznych. To dzięki ich lekturze poznajesz historię swojego kraju czy okolicy. Bo jak wiadomo – bez przeszłości nie byłoby teraźniejszości. Warto poszerzać swoją wiedzę i wiedzieć więcej!

Pierwszy przyjaciel każdego dziecka

Większość rodziców czyta swoim dzieciom książeczki, a tym młodszym przynajmniej pokazuje obrazki. To pierwszy krok, aby zaprzyjaźnić dziecko z książkami. To niezwykle ważne dla rozwoju młodych ludzi. Lektura literatury dziecięcej od najmłodszych lat rozwija wyobraźnię, poprawia pamięć i uczy, jak się koncentrować na jednym zajęciu. Trzeba też dodać, że czytanie pomaga dzieciom poznać lepiej otaczający ich świat i zachęca do poszerzania wiedzy.

Dziel się książkami z innymi

Na koniec mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Książki to przyjaciele wielu ludzi. Dlaczego to dobra informacja? Bo możesz z innymi osobami dzielić się swoimi opiniami o przeczytanych pozycjach. W naszej czytelni na Facebooku możesz napisać, co sądzisz o danym tytule, lub przeczytać recenzje innych. Pierwsza opcja daje Ci możliwość wyrażenia swojego zdania na forum publicznym. Druga to szansa na znalezienie kolejnych książkowych przyjaciół na wspólne wieczory.

 

 

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera:

 

 

Interesujące tytuły znajdziesz też na naszym blogu. Proponujemy:

książka wyszczekana miłość, słodkie przekąski, kobieta relaksująca się pod kocem z kubkiem herbaty z cytrynką, napis książki, które nastroją cię pozytywnieKsiążki, które nastroją Cię pozytywnie, oraz lektury na deszczowe dni.

Podpowiadamy także, w jaki sposób sprawić, aby książki stały się przyjacielem Twojego dziecka.