Aktualności
Książki z romansem w tle
28.07.2022

Książki z romansem w tle

Książki, w których opisano romantyczne historie, cieszą się bardzo dużą popularnością. Dzięki nim można zapomnieć o swoich codziennych problemach i z zapartym tchem śledzić miłosne perypetie bohaterów często podobnych do nas samych. Warto po nie sięgnąć, nawet jeśli preferuje się inną literaturę!

O czym są książki romantyczne?

Książki, o których mowa, opowiadają o miłości. Wątki miłosne można znaleźć w zdecydowanej większości powieści – chyba każdy kojarzy je choćby z literatury pięknej. W romansach są one jednak najważniejsze. W książkach romantycznych bohaterowie zakochują się w sobie, ale ich droga ku szczęściu nie jest łatwa. Często wyróżniają się oni czymś szczególnym. W powieści „Mamy tylko lato” Klaudii Bianek głównej bohaterce, która właśnie skończyła studia, udaje się oczarować znanego wokalistę. Tej historii miłosnej uroku dodaje idylliczne otoczenie – akcja powieści rozgrywa się na Mazurach. Warto dodać, że wspaniałe krajobrazy i bliskość natury często stanowią tło dla wydarzeń opisanych w książkach romantycznych. Jeśli marzysz o tym, by przenieść się w piękniejsze miejsce, to z pewnością zachwycisz się urokami Prowansji opisanej w powieści „Francuskie love story” Natalii Sońskiej.

Po co stworzono książki romantyczne?

Książki romantyczne pozwalają poczuć emocje, których na ogół brakuje nam na co dzień. Jeśli marzy się o wielkiej miłości, to właśnie książki tego rodzaju stają się obiektem większego zainteresowania. Taka literatura ma też pewne działanie terapeutyczne. Jeśli przeżyło się zawód miłosny, to lektura książki z romansem w tle działa jak rozmowa z przyjaciółką. Co ciekawe, można być osobą szczęśliwie zakochaną i wciąż lubić czytać romanse – historie miłosne wzbudzają zainteresowanie nawet tych, którzy twardo stąpają po ziemi. Po przeczytaniu książki romantycznej wiele osób zaczyna analizować swoje życie miłosne. Jednak nie zawsze należy wzorować się na bohaterkach i bohaterkach znanych z literatury!

Czym charakteryzują się książki romantyczne?

W książkach z romansem w tle ukazywane są perypetie miłosne dwóch osób. Ich szczęściu dość często zagraża ktoś trzeci bądź niepomyślny zbieg okoliczności. Pod koniec takich opowieści zazwyczaj wszystko dobrze się kończy, choć sytuacje, w których wcześniej znaleźli się bohaterowie, mogły być dramatyczne. Książki romantyczne są pisane dość przystępnym językiem, więc podczas ich czytania można się zrelaksować i odpocząć. Nie znaczy to jednak, że jest to literatura niskich lotów. Niektóre pozycje tego rodzaju są wysoko oceniane. Powieść „Papierowy pałac” Mirandy Cowley Heller jest jedną z nich – autorka przedstawiła w historię kobiety, która musi wybierać pomiędzy rodziną a swoją dawną miłością. Książka ta szybko trafiła na listę bestsellerów  „New York Timesa”. O uczuciu, które niespodziewanie wraca po latach, opowiada także Agata Przybyłek w powieści „Zawsze będę Cię kochać”. Książka ta może nas zmotywować do walki o uczucie, nawet wtedy gdy zbierają się nad nami czarne chmury!

Poniższa lista książek romantycznych, które warto przeczytać, polecana jest zarówno osobom chętnie sięgającym po takie lektury, jak i miłośniczkom oraz miłośnikom literatury obyczajowej. Te pozycje nie bez powodu cieszą się dużym zainteresowaniem!

 

  1. Natalia Sońska „Francuskie love story”
  2. Miranda Cowley Heller „Papierowy pałac”
  3. Klaudia Bianek „Mamy tylko lato”
  4. Agata Przybyłek „Zawsze będę Cię kochać”

 

Historii miłosnych napisano już wiele i wciąż powstają nowe. Poznając je, poznajemy też siebie, więc dobrze jest czytać książki romantyczne, przynajmniej od czasu do czasu! Pamiętaj, że niektóre książki romantyczne dostępne są także w formie e-booków.

 

 

Przeczytaj inne ciekawostki książkowe:

Jaka jest literatura norweska?TOP 17 książek na wakacje – znajdź tytuł idealny na lato

Kierunek: Norwegia! Czym jest literatura norweska? – odkryj literaturę północną

Od nas, dla Was i z Wami, czyli Czytelnia Wydaje nam się – wpadnij do