Aktualności
Letnia wyprzedaż książek  – sprawdź, co polecamy
15.07.2022

Letnia wyprzedaż książek – sprawdź, co polecamy

Weekendowe wyjazdy, muzyczne festiwale i okolicznościowe imprezy – latem wszystko dzieje się szybko. Nowe miejsca mieszają się z poznanymi już ludźmi, świeże wspomnienia przeplatają z tymi, do których chętnie wracamy. Będąc na fali spontanicznych, a jednocześnie zapadających w pamięć wydarzeń, rozpoczynamy wakacyjną wyprzedaż, która potrwa od 15 lipca do 15 sierpnia 2022 roku. Zobacz, które tytuły kupisz nawet za 8 złotych.

Książki na wyprzedaży, czyli…

Latem buzują w nas emocje. Nic więc dziwnego, że właśnie w tym czasie szukamy powieści, które angażują, poruszają i przyśpieszają bicie serca – czy to z ekscytacji, czy ze strachu. Właśnie dlatego naszą promocją obejmujemy ponad 70 tytułów, m.in. kryminały i thrillery – pozycje, przy których ośmiogodzinny sen wydaje się stratą czasu. Nasz rabat, wynoszący nawet 80%, odnosi się zarówno do polskich, jak i zagranicznych tytułów. Oprócz tego w naszej promocji – tak, by każdy znalazł coś dla siebie – będą też książki z gatunku literatury:

  • obyczajowej,
  • faktu,
  • młodzieżowej.

Które tytuły polecamy?

Na pierwszy ogień zerkamy na „Sprawiedliwego oprawcę, czyli kryminał z serii o Anastazji Kamieńskiej. W książce Aleksandry Marininy nie brakuje skomplikowanych intryg – i tych politycznych, i obyczajowych. Korupcja, żądza władzy, seria morderstw i nielegalny handel – autorka zgrabnie lawiruje między trudnymi tematami, by krok po kroku wciągnąć czytelników w Rosję lat dziewięćdziesiątych. Powieść spodoba się więc wszystkim tym, którzy w wakacje szukają adrenaliny, zwłaszcza tej spomiędzy kartek.

Jeśli książkę Joanny Dulewicz mielibyśmy określić jednym słowem, byłoby nim napięcie. Narastające, umiejętnie budowane, sprawiające, że Zakłamanych” czyta się jednym tchem. A w przypadku tego thrillera, w którym przemoc dyktuje ambicja, a nadużycia są na porządku dziennym, jest co czytać. Autorka nie szczędzi nam rozbudowanych portretów psychologicznych, co sprawia, że bohaterów kochamy lub nienawidzimy – w każdym razie nie pozostają nam obojętni. Obowiązkowa lektura dla tych, którzy nad zakończeniem lubią się nagłówkować – i tak nie wiedzieć, kto zabił.

Literatura piękna – rabaty na książki

Nie szkolna, lecz życiowa, nie na ocenę, tylko na zrozumienie. Krysia. Mała książka wielkich spraw” to lekcja – z rodzicielstwa, tolerancji i empatii. Innymi słowy: wszystkiego tego, czego uczymy się przez całe życie. Nie ma tu jednak stopni, ani złych, ani dobrych. Są za to spostrzeżenia i refleksje, które – choć proste, dotyczące codziennych spraw – potrafią zaskoczyć. Swój quasi-poradnik Michalina Grzesiak kieruje do dorosłych, którzy raz jeszcze chcą zobaczyć świat z perspektywy dziecka.

Niespodzianka – kiermasz

Wybrane książki, czy to w formie papierowej, czy e-booków, zamówisz online. Dla tych, którzy powieści lubią najpierw powąchać, później dotknąć, a dopiero na końcu kupić, mamy kolejną niespodziankę, tym razem w postaci… kiermaszu. Między 15 a 17 lipca spotkasz nas w ogrodzie na Fredry 8 w godzinach 10 – 19. Będziemy wyposażeni w książki, uśmiechy i czytelnicze podpowiedzi.

 

 

 

A skoro o podpowiedziach mowa, więcej książkowych polecajek znajdziesz tu:

TOP 10 najpiękniejszych okładek książek – co oczy widzą, tego serce chce, czyli doceniamy prace grafików,

Kierunek: Norwegia! Czym jest literatura norweska? – sprawdź, o czym i – co ważniejsze – w jaki sposób piszą nasi północni sąsiedzi,

Reprezentacja LGBTIQA+ w literaturze – inspiracje na cały rok – gdy pride month już za nami, pride pozostaje, czyli queerowe podpowiedzi na kolejne miesiące.