Aktualności
Świąteczny motyw w książkach. Jakie książki czytać zimą?
27.12.2022

Świąteczny motyw w książkach. Jakie książki czytać zimą?

Święta tuż, tuż… Na wystawach sklepowych już pojawiają się pierwsze ozdoby. Ale nie tylko zakupy mogą wprowadzić nas w świąteczny nastrój. Spotkania ze znajomymi, z rodziną, zakupowa gorączka czy rozmowa o uczuciach to nie tylko codzienność każdego z nas, ale też idealny początek książki. Jakie świąteczne tytuły warto przeczytać w tę zimę?

Książki idealne na zimę

Święta to motyw lubiany przez autorów i autorki literatury obyczajowej. Poniżej znajdziesz trzy najnowsze książki, które w świątecznej atmosferze przypominają, co jest w życiu ważne, i pokazują, że szczęście czeka na każdego z nas.

„Święta do wynajęcia” Karolina Wilczyńska

Święta to czas zakupów, gotowania, wybierania prezentów dla najbliższych. W tym całym rozgardiaszu łatwo zapomnieć o tym, co w świętach powinno być najważniejsze. Karolina Wilczyńska zaprosiła do wigilijnego stołu wyjątkowych bohaterów, którzy przypomną czytelnikom o tym, co powinno liczyć się w tym pięknym okresie – miłość, życzliwość i nadzieja.

Bohaterami powieści „Święta do wynajęcia” są energiczni seniorzy, którzy uratują Boże Narodzenie. Józek obejmie stanowisko dyrektora. Irenka miała swój plan na Wigilię, ale zupełnie się on zmieni. Melania pozna nowe osoby i doświadczy czegoś ciekawego. Wiesia i Kazimierz zostaną aktorami. Sprawdź, co się stanie, gdy ta mieszanka wybuchnie 😉

„Chcę byś była w moim życiu” Klaudia Muniak

Dla wielu święta to piękny czas, który spędzają w towarzystwie najbliższych. Kiedyś był to ulubiony okres roku Zuzy. Jednak od kilku lat kobieta nie obchodzi tych świąt, co wcale nie oznacza, że nie tęskni za tym, jak wyglądały w przeszłości. Zuza postanawia wrócić do tej tradycji. Z pełną energią zabiera się za świąteczne przygotowania i… przypala pierniki. Nieudane przysmaki świąteczne prowadzą do ewakuacji całego budynku, dzięki czemu Zuza poznaje sąsiada – Kubę.

Mężczyzna jest interesujący – tworzy muzykę z dźwięków przyrody. Zuza, która jest dziennikarką, postanawia napisać o nim artykuł. Wspólna praca bardzo zbliża ludzi, ale też odkrywa przed nimi różne oblicza. Czy przeszłości da o sobie zapomnieć i pozwoli na wspólną przyszłość tych dwojga? Sprawdź to w powieści Klaudii Muniak.

„Bez ciebie nie ma świąt” Natalia Sońska

Na co dzień Maria skupia się na pracy i samodzielnym wychowaniu siedmioletniego syna. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się kolega ze szkoły, Konrad. Ich rozwijająca się relacja sprawia, że kobieta zaczyna myśleć, że być może w sercu ma miejsce również dla kolejnego mężczyzny. Ojciec, który bardzo wspiera Marię, również chce widzieć ją szczęśliwą, ale ma inny plan niż córka. Pan Antoni skrywa rodzinną tajemnicę, która tym bardziej motywuje go do działania.

Święta to czas cudów i wyjątkowej magii, której nie da się powtórzyć w żaden inny dzień roku. Natalia Sosińska pokazuje to w pięknej powieści z rodzinną atmosferą. Autorka daje nadzieję na to, że nawet bolesne rozstania nie oznaczają, że cuda nie mogą czekać tuż za rogiem.

 

Powyższe książki to tylko niektóre świąteczne tytuły, które kupisz w naszej księgarni. Na blogu znajdziesz wpisy, w których proponujemy inne książki idealne na zimę: Świąteczna gorączka vs czytanie książek.

Proponujemy również, jakie własnoręcznie robione prezenty możesz dać książkoholikowi.

Jeśli chcesz kupić prezent dla dziecka, to znajdziesz propozycje książek dla najmłodszych, które kupisz w naszej księgarni.

 

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera: