Aktualności
Świąteczna gorączka vs czytanie książek
07.12.2021

Świąteczna gorączka vs czytanie książek

Święta, święta i… obowiązki? Choć końcówka grudnia nieraz wydaje się mieć magiczną moc, Tobie najczęściej mija pod znakiem sprzątania i gotowania? Zwiększony nadmiar domowych zadań sprawia, że tylko się bardziej stresujesz? Gdy od mnogości niecierpiących zwłoki spraw zaczyna boleć Cię głowa, możemy polecić tylko jedno: relaksujący wieczór z książką. Zrób więc sobie prezent i zaplanuj chwile z wciągającą powieścią.

Książka, czyli pomysł na prezent od Ciebie dla Ciebie

Niektórzy na święta Bożego Narodzenia czekają cały rok. Spotkanie z rodziną, ciepła karpatka i zapach choinki – czego tu nie lubić? Nieco inaczej ma się jednak sprawa z okresem przedświątecznym, kiedy narzekanie na niedoczas cieszy się rosnącą popularnością. Brzmi znajomo? A gdyby tak, zwłaszcza w grudniu, znaleźć chwilę dla siebie, małe tête-à-tête z książką?

Żeby nie zwariować w przedświątecznej gorączce, polecamy zarezerwować sobie czas na lekturę – najlepiej o stałej porze, chociażby dwadzieścia minut, czy to przed kolacją, po obiedzie, czy przed samym zaśnięciem. Według badaczy z Uniwersytetu Sussex już sześć minut czytania dziennie wystarczy, by zredukować poczucie stresu i uciec od niedających wytchnienia zmartwień. Zaopatrz się więc w kubek gorącej herbaty oraz ciepły, wełniany pled i przenieś się, choć na moment, do odprężającego, wolnego od nerwów i irytacji świata powieści.

Książka na świąteczną lekturę

Jakie książki czytać w okresie przedświątecznym? Oczywiście te, które wprowadzają w dobry nastrój. Aby w tym szczególnym czasie zadbać o swój odpoczynek i zregenerować siły, polecamy lekturę następujących powieści:

Szczęście przy kominku – publikacja Gabrieli Gargaś, przy której szybko przypomnisz sobie, dlaczego właściwie warto czekać na święta. Książka przepełniona ciepłem, emocjami i ludzkimi historiami – o tym, co ważne, co potrafi sprawiać radość i co wywołuje uśmiech na twarzy. W centrum opowieści znajduje się niewielki antykwariat, którego właścicielka, serdeczna i życzliwa Bunia, ma cenną umiejętność empatycznego słuchania. Brzmi obiecująco? Nastrajających świątecznie audiobooków mamy o wiele więcej – sprawdź naszą ofertę i znajdź tę idealną.

Szczęście na czterech łapkach – czy istnieje coś, co szybciej i skuteczniej poprawia humor niż uroczy psiak? Książka autorstwa czołowych polskich pisarek i pisarzy powieści obyczajowych jest zbiorem trafiających prosto w serce opowiadań, w których ich główni, czworonożni bohaterowie wzruszają, rozczulają i sprawiają, że masz ochotę ratować świat. (PS Jeśli szukasz prezentu pod choinkę dla psiarza, to już nie musisz szukać 😊)

Wymruczane szczęście – oczywiście, by nikt nie czuł się pokrzywdzony, mamy też propozycję dla miłośników kotów: purrrfekcyjną książkę, wywołującą niekontrolowane napady śmiechu. Joanna Szarańska serwuje czytelnikom zabawną, błyskotliwą, a przede wszystkim przyjemną w lekturze historię, która zapewnia wzmożoną produkcję endorfin, a przy tym wyjawia kilka istotnych prawd życiowych.

Otwórz się na miłość – powieść Natalii Sońskiej to, jak sugeruje sam tytuł, książka o miłości. Miłości, która wspiera, dodaje odwagi i pomaga przezwyciężać przeciwności losu. Zimowy klimat, górska sceneria i wciągająca fabuła sprawiają, że książka idealnie sprawdza się na wieczór przy kominku.

Moja lista gości – najnowsza publikacja Rebekki Serle należy do kategorii powieści, które na długo pozostają w głowie. Autorka opowiada o trudnej sztuce zrozumienia i przebaczania, uczy, że czasem warto się przełamać i powiedzieć o tym, co nam w duszy gra – nawet jeśli, jak śpiewa Muniek, proste słowa z gardła nie chcą wyjść najbardziej. Emocjonująca książka, pozwalająca spojrzeć na świat w różowych okularach.

Jako że świąteczna gorączka nieodłącznie wiąże się z kupowaniem upominków, w wyborze przemyślanych książek na prezent pomoże Ci lektura poniższych artykułów: