Aktualności
Bookmedia polecają nasze książki!
08.03.2024

Bookmedia polecają nasze książki!

W lutym obchodziliśmy czwarte urodziny naszej księgarni! Z tej wyjątkowej okazji bookmedia, w których skład wchodzą: booktuberzy, booktokerzy i bookstagramerzy przygotowali dla nas niesamowity prezent, tworząc serię polecajek. W ich rekomendacjach znajdziesz książki z każdego gatunku, spełniające różnorodne gusta czytelnicze. Dzięki ich zaangażowaniu i pasji do literatury otrzymaliśmy inspirujące propozycje, które z pewnością rozbudzą Twoje zainteresowanie i skłonią Cię do odkrycia nowych literackich pereł. Niezależnie od tego, czy preferujesz powieści kryminalne, romanse, fantastykę czy literaturę obyczajową, te polecajki pomogą Ci znaleźć książki, które zapewnią Ci niezapomnianą podróż przez świat literatury.

Agnieszka bookmedia: @PannaSasnaAgnieszka
bookmedia: @PannaSasna

Książki Shafak

Książki autorstwa Elif Shafak hipnotyzują od pierwszych stron. Autorka przedstawia niezwykłe kobiety, których historie skłaniają do refleksji nad własnym życiem. Nie tylko wydaje mi się, ale mogę zagwarantować, że te opowieści pozostaną z Wami na zawsze.

Antek bookmedia: @antek_czytaAntek
bookmedia: @antek_czyta

„Króliczek” Mona Award

Mona Awad Bawiąca się zakorzenionymi głęboko w kulturze konceptami i niezwykle trzymająca w napięciu historia. Mona Awad sportretowała na kartach tej powieści grupę studentek literatury, nazywających siebie nawzajem króliczkami i gwarantuje wam, że po tej lekturze dołączycie do ich grona i staniecie się jednym z nich, bo przecież to ARCYcudowna literacka przygoda króliczku!

Florek
bookmedia: @pewneserce

„Malibu płonie” Taylor Jenkins Reid

To zakrapiana alkoholem i łzami historia złamanych obietnic i słów rzuconych w powietrze. Wraz z bohaterami łapiemy fale, słuchamy muzyki i toniemy w sławie. Zanurzamy się w ich świat i obserwujemy, jak latami wzniecał się ogień, który wkrótce miał osiągnąć swoje apogeum.

Wiktoria bookmedia: @slavicbookWiktoria
bookmedia: @slavicbook

„Żniwiarz” Paulina Hendel

Polecam baaaardzo „Żniwiarza” Pauliny Hendel. To książka (i cała seria), która świetnie łączy słowiańskość ze współczesnością, genialnie przedstawia wątek nieśmiertelności oraz ma tak dobrze zbudowaną akcję, że nie da się od niej oderwać. I ogromnie polecam czytać najpierw serię „Żniwiarza”, a po ostatnim tomie sięgnąć po cykl „Zapomniana księga”, zaufajcie mi 😏

Natalia bookmedia: @prostymislowamiNatalia
bookmedia: @prostymislowami

„Pomoc domowa” Freida McFadden

Lektura obowiązkowa dla każdej osoby, która kocha trzymające w napięciu i rozsadzające głowę thrillery. Ta pełna zwrotów akcji i zaskoczeń historia, jest jedną z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek czytałam.

Nikola bookmedia: @doktor.bookNikola
bookmedia: @doktor.book

„Dopóki rosną cytrynowe drzewa” Zoulfa Katouh

„Dopóki rosną cytrynowe drzewa” to poruszająca historia dorastania w obliczu wojny. Byłam nią wyjątkowo zachwycona, przez bliską mi tematykę farmacji, ale również przepiękny wątek pierwszej miłości. Salama poświęca się jako wolontariuszka, ale pozwala sobie również na zakochanie. Płakałam razem z główną bohaterką i jestem pewna, że Wy też będziecie.

Kinga
boomedia: @bookxvs

„Zakochaliśmy się w nadziei” Luncai

„Zakochaliśmy się w nadziei” jest piękną, a jednocześnie bardzo wzruszającą książką. Każde zdanie silnie we mnie trafiło, sprawiając tym samym, że historia ciągle żyje w mojej głowie, a każda myśl o niej sprawia, że porusza mnie na nowo.

Natalia
bookmedia: @geekyfangirlstuff

„Siedmiu mężów Evelyn Hugo” Taylor Jenkins Reid

„Siedmiu Mężów Evelyn Hugo”, to książka, której nigdy nie przestanę polecać! Pokazuje ona różne oblicza miłości, tragizm show-biznesu czy walkę człowieka z życiowymi poświęceniami, ale przede wszystkim bije od niej autentyczność, z której możemy naprawdę wiele wyciągnąć.