Aktualności
Książki, które nastroją Cię pozytywnie
21.01.2022

Książki, które nastroją Cię pozytywnie

Kiedy pogoda nie zachęca czy to do długich spacerów, czy spotkań z przyjaciółmi, zimowa chandra często daje się we znaki. Na szczęście walka z okresowym znużeniem może być skuteczna, a przede wszystkim przyjemna i w domowym zaciszu – zwłaszcza gdy zadbamy o odpowiednie lekturowe towarzystwo. Sprawdź, które książki doskonale sprawdzą się w roli środka na poprawę humoru.

Przyjemne czytanie, czyli…

Wygodna kanapa, wełniany koc, kubek z gorącą herbatą i powieść, przy której uśmiech nie schodzi z twarzy. Do tej relaksującej wizji spędzenia wolnego czasu idealną propozycję stanowią wciągające, pełne ciepła i uroku książki z gatunku literatury obyczajowej. Jeśli więc masz ochotę na lekturę, która wzruszy, a jednocześnie sprawi, że uwierzysz – zarówno w siebie, jak i w moc pozytywnego myślenia – sięgnij po twórczość Joanny Szarańskiej. Na polepszenie humoru szczególnie polecamy książki ze zwierzęcymi bohaterami, m.in.: Wyszczekaną miłość, Wymruczane szczęście oraz zbiór opowiadań pt. Szczęście na czterech łapkach – bo w końcu, jak powszechnie wiadomo, czworonożne futrzaki działają niczym najlepszy uszczęśliwiacz.

W poszukiwaniu inspirującej i motywującej lektury uwagę warto zwrócić także na twórczość Elif Shafak, a w pierwszej kolejności – na jej najnowszą książkę. Czterdzieści zasad miłości to pozycja, która bez wątpienia skłania do przemyśleń, uczy doceniać to, co ważne. i to, co czasem, w natłoku codziennych spraw, umyka. Powieść szybko chwyci Cię za serce i na długo nie będzie chciała wyjść z głowy – dzięki niej poczujesz się lepiej i znajdziesz siłę do działania.

Książki na poprawę humoru

Jeśli podczas czytania książek lubisz się pośmiać, a niekontrolowany chichot nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu, twórczość z serii ZROZUM okaże się strzałem w dziesiątkę. To właśnie w tym popularnonaukowym cyklu znajdziesz publikacje, które rozbudzą Twoją ciekawość i sprawią, że w Twoim organizmie pojawi się więcej hormonów szczęścia. W tym wypadku w szczególności proponujemy lekturę To nie przystoi! Nieprzyzwoite nawyki znanych i szanowanych – ociekającej cierpkim humorem książki Mikeya Robinsa, tj. opowieści o nieraz zadziwiających, nieraz szczerze zabawnych przyzwyczajeniach postaci wszystkim kojarzonych. Refleksjami i wrażeniami z lektury podzieliliśmy się w naszej recenzji książki, a teraz jeszcze przestrzegamy: czytanie tej pozycji w miejscach publicznych grozi niepowstrzymanymi wybuchami śmiechu.

A skoro jesteśmy już przy śmiechu – jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat poczucia humoru, poznać jego style i odkryć ćwiczenia, które przygotują Cię i Twoje mięśnie na komediowe wątki, czy to w książkach, czy w filmach, zapoznaj się z zeszłoroczną publikacją Łukasza Jacha. W Od ucha do ucha. Homo sapiens się śmieje autor, począwszy od greckich filozofów po całkiem współczesne ustalenia, bada, przyczynę, rolę i skutki ekspresji radości lub szczęścia, jaką jest śmiech.

Więcej książkowych podpowiedzi, które nastroją Cię pozytywnie i sprawią, że na Twojej twarzy pojawi się uśmiech, znajdziesz czytając artykuły: