Aktualności
Jaka książka na deszczowy dzień?
30.08.2022

Jaka książka na deszczowy dzień?

Deszczowe dni da się lubić, zwłaszcza gdy ma się do przeczytania naprawdę interesującą książkę. Trudno zaprzeczyć, że niezachęcająca do wychodzenia z domu pogoda idealnie nadaje się do tego, aby zająć się czytaniem. Czasem jednak pojawia się trudność z wyborem publikacji. Sprawdź, jakie są nasze propozycje, i wybierz z nich coś dla siebie. Jesteśmy przekonani, że te książki sprawią, że zapomnisz o deszczu i skupisz się na pasjonującej lekturze!

„Daisy Jones and The Six” Taylor Jenkins Reid

Daisy Jones and The Six to zespół rockowy, który w 1979 osiągnął szczyt popularności i nie miał sobie równych. Masz wrażenie, że coś tu się nie zgadza? Dopóki nie sięgniesz po powieść Taylor Jenkins Reid, rzeczywiście możesz mieć wrażenie, że coś Ci umknęło. Jeśli kochasz lata 70., rockandrollowe klimaty i porywające historie ze słoneczną Kalifornią w tle, to ta książka może być dla Ciebie prawdziwym objawieniem. Jeśli nie – to i tak wciągająca fabuła powieści „Daisy Jones and The Six” może Cię zaintrygować i z zaciekawieniem będziesz zgłębiać historię zespołu, który rozpadł się w tajemniczych okolicznościach i w najmniej oczekiwanym momencie.

„Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata” Benjamin Alire Saenz

Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata Autor: Benjamin Alire Sáenz„Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata” to powieść dla młodych odbiorców, której autorem jest amerykański pisarz Benjamin Alire Saenz. Jest to opowieść o wyjątkowej przyjaźni dwóch chłopców, którzy bardzo się od siebie różnią. Wspólne spędzanie czasu sprawia, że obaj odkrywają to, kim naprawdę są, i jednocześnie uczą się, jak być bardziej uważnym na drugiego człowieka i świat, w którym żyją. Powieść porusza problematykę dorastania i poszukiwania własnej tożsamości – prowokuje do myślenia nie tylko młodzież, ale także tych czytelników, którzy etap dojrzewania dawno mają już za sobą. Warto wiedzieć, że książka zdobyła liczne nagrody, w tym The PEN/Faulkner Award za najlepszą amerykańską książkę prozatorską.

„Ostatni dom na zapomnianej ulicy” Catriona Ward

Thriller „Ostatni dom na zapomnianej ulicy” to nietuzinkowa opowieść o seryjnym mordercy, napisana przez Catrionę Ward. O tym, że książka ta jest warta przeczytania, świadczy choćby to, że zachwycił się nią sam Stephen King. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaka historia wiąże się z tytułowym domem i z jego dziwnym mieszkańcem, musisz przygotować się na to, że niełatwo będzie rozwikłać zagadkę, a prawda Cię zaskoczy, nawet jeśli będzie Ci się wydawać, że wiesz już wszystko. Jeżeli cenisz znakomity warsztat pisarski i mistrzowsko skomponowane thrillery, to ta książka na pewno Cię nie rozczaruje.

„Ciche wody” Sarah Moss

„Ciche wody” to książka, którą okrzyknięto najbardziej udanym dziełem w dorobku Sarah Moss. Akcja powieści rozgrywa się w ciągu doby, a jej miejscem jest wakacyjny kemping w Szkocji. Niebo zasnute chmurami i beznadziejny deszcz, który nie ustaje od kilku dni, przygnębiają letników – stają się oni są coraz bardziej znudzeni swoimi wakacjami. Ich uwaga zaczyna się jednak skupiać na dwóch osobach mieszkających w domku, z którego każdej nocy dobiega uciążliwy hałas. Czy coś przerwie apatyczny bezruch wczasowiczów zirytowanych strumieniami wody lejącymi się z nieba? Jakie tajemnice ukrywają matka z córką, które zwróciły na siebie uwagę letników? Przekonaj się, że w deszczowe dni wiele może się zdarzyć!

„A co wyście myślały?” Agnieszka Pajączkowska i Aleksandra Zbroja

„A co wyście myślały?” to reportaż autorstwa Agnieszki Pajączkowskiej i Aleksandry Zbroi. Książka ta zawiera rozmowy z gospodyniami, rolniczkami, sklepowymi, a także przedsiębiorczyniami oraz kobietami bez pracy. Autorki mieszkające w Warszawie postanowiły udać się w głąb województwa mazowieckiego i porozmawiać z napotkanymi kobietami, które niekoniecznie mają okazję do tego, by ktoś je wysłuchał. Lektura książki jest okazją do tego, by przyjrzeć się wsi z innej perspektywy niż ta, którą znamy z telewizji.

 

Zobacz nasze inne książkowe wpisy:

TOP 17 książek na wakacje i na latoTOP 17 książek na wakacje – znajdź tytuł idealny na lato

Kierunek: Norwegia! Czym jest literatura norweska? – odkryj literaturę północną

Od nas, dla Was i z Wami, czyli Czytelnia Wydaje nam się – wpadnij do nas