Aktualności
Książkowe hity na jesień. Co czytać jesienią?
08.11.2022

Książkowe hity na jesień. Co czytać jesienią?

Chłodne, deszczowe wieczory nie zachęcają do wychodzenia z domu. Dobrą perspektywą jest zostanie w łóżku lub na kanapie z kubkiem ciepłego napoju, pod mięciutkim kocykiem. W takim otoczeniu można z radością zaczytać się w ciekawych, wciągających książkach. Najlepszych, książkowych hitach, które musisz przeczytać tej jesieni.

„Motel Calivista” Kelly Young

Pierwsza propozycja to książka dla dzieci. Ale nie jest to bajka o księżniczkach i magii. To powieść o emigracji z perspektywy dziesięcioletniej dziewczynki. Emigracji, która nie jest łatwa – miał być amerykański sen, ale okazał się on koszmarem. Jak dziecko odnajdzie się w tej sytuacji? W tej historii znajdziesz wszystko – wykluczenie i wstyd, ale także odwagę i siłę w dążeniu do realizacji marzeń.

„Wieża strachu” Przemysław Borkowski

„Wieża strachu” to kolejna część kryminalnej sagi z prokurator Gabrielą Seredyńską. Tym razem prokuratorka prowadzi sprawę śmierci małżeństwa. Początkowo wszystko wydaje się dość oczywiste. Jednak pojawienie się świadka oraz sekcja zwłok ofiar przynoszą więcej pytań niż odpowiedzi, a hipotezy śledcze są wywrócone do góry nogami.

„Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości” Agata Romaniuk

Wbrew pozorom nie jest to propozycja z kategorii romantycznej. „Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości” to zbiór reportaży, w których autorka pokazuje historie miłości osób starszych. Bohaterowie są już w takim wieku, w którym raczej nie myślą o zakochiwaniu się. Jednak miłość nie pyta o wiek. Reportaże chwytają za serce i pokazują relacje damsko-męskie od tej dojrzalszej strony.

„Dorosła” Tiffany D. Jackson

Kolejna propozycja to literatura młodzieżowa – zarówno dla młodych wiekiem, jak i duchem. Powieść dotyczy dorastania i spełniania marzeń, tych najskrytszych i największych. Główna bohaterka, Enchanted Jones, pragnie zostać światowej sławy piosenkarką. W końcu na jej drodze pojawia się znany gwiazdor R&B. Zdaje się, że to właśnie jej szansa na spełnienie marzeń. Ale zdobycie popularności jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać.

„Gallant” Victoria Schwab

„Gallant” to powieść z gatunku YA fantasy, ale spodoba się czytelnikom w każdym wieku. Olivia Prior, główna bohaterka, jest osobą z niepełnosprawnością, która dodatkowo jest obdarzona magicznymi zdolnościami. Dziewczyna mieszka w szkole z internatem, do której uczęszczają dziewczęta nieznające swoich rodzin i korzeni. Pewnego dnia przed Olivią pojawia się możliwość powrotu do domu. Czy Olivia w końcu pozna swoją rodzinę?

„Albania. W szponach czarnego orła” Izabela Nowek

Tym razem coś dla osób kochających podróże. „Albania. W szponach czarnego orła” to książka podróżnicza autorstwa Izabeli Nowek, która pracuje jako przewodniczka. W swoim przewodniku pokazuje Albanię w taki sposób, aby oddać jej bałkańską duszę polskiemu odbiorcy. Dzięki tej książce zdobędziesz wiedzę na temat nie tylko samej Albanii, ale także całych Bałkan, które w umyśle przeciętnej osoby jawią się jako kraj odległy i nieznany.

„Warzywa zjedz, mięso zostaw” Natalia Mętrak-Ruda

Literatura faktu może dotyczyć wielu obszarów życia. Książka „Warzywa zjedz, mięso zostaw” to szczegółowy przewodnik po diecie wegetariańskiej. Autorka przedstawia nie tylko najważniejsze fakty dotyczące wegetarianizmu, ale pokazuje także interesujące ciekawostki z całego świata.

„Nobel” Ingrid Carlberg

Następna propozycja to książka historyczna, ale nie byle jaka! Ingrid Carlberg przedstawia czytelnikom Alfreda Nobla. Spotkanie z tą wielowymiarową postacią rozpoczynamy we wczesnym dzieciństwie, przechodzimy przez studia w Paryżu, wiele konfliktów rodzinnych i docieramy do śmierci w San Remo. Autorka pokazuje wielowymiarowy portret wyjątkowego człowieka. Dowiedz się, co sprawiło, że cały majątek Alfred Nobel przeznaczył na nagrody dla przyszłych twórców i badaczy, które wręczane są do dziś.

„Moje serce pamięta” Agata Przybyłek

Ostatnia propozycja na jesienne wieczory to powieść obyczajowa z serii „W tajemnicy”. Michał Piotrowski, główny bohater książki, jest detektywem, który nie bardzo angażuje się w wykonywaną pracę. W życiu zdecydowanie woli się bawić, niż pracować. Jego poglądy zmieniają się, gdy pracodawca wysyła go do niewielkiej miejscowości, gdzie ma rozwiązać sprawę mężczyzny oskarżonego o morderstwo.

 

 

Wszystkie książki z listy kupisz w naszej księgarni w wyjątkowych cenach w formie tradycyjnej lub e-booka. Jeszcze więcej propozycji interesujących tytułów znajdziesz na naszym blogu:

Najlepsze książki na długie jesienne wieczory.

Mocne książki na jesień.

Książki, które nastroją Cię pozytywnie.

 

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera: