Aktualności
Miesiąc dumy w wydajenamsie.pl
12.06.2024

Miesiąc dumy w wydajenamsie.pl

Czerwiec to wyjątkowy miesiąc – miesiąc dumy, który co roku przypomina nam o różnorodności, akceptacji i miłości w jej najpiękniejszych formach. Z okazji Miesiąca Dumy, chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich do naszej księgarni internetowej wydajenamsie.pl, gdzie celebrujemy równość i inkluzywność poprzez literaturę. W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór książek z reprezentacją LGBTQ+, które nie tylko bawią i wzruszają, ale również inspirują i edukują. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoje horyzonty, zrozumieć różnorodne doświadczenia i cieszyć się historiami pełnymi autentyczności i prawdziwych emocji.

Kolorowa promocja!

miesiąc dumy -50%

Przygotowaliśmy specjalną selekcję książek, które są idealnym wyborem na ten szczególny czas, a teraz możecie je znaleźć w naszej księgarni z wyjątkowym rabatem -50%. To doskonała okazja, aby wzbogacić swoją bibliotekę o tytuły, które celebrują różnorodność i pokazują różne perspektywy, doświadczenia i historie z życia osób LGBTQ+. SPRAWDŹ CAŁĄ OFERTĘ! 

Książki idealne na miesiąc dumy!

Wierzyliśmy jak nikt Autorka: Rebecca Makkai„Wierzyliśmy jak nikt” Rebecca Makkai

Epicka powieść o przyjaźni i odkupieniu w obliczu tragedii, finalistka nagrody Pulitzera oraz National Book Award, uznana przez „New York Timesa”, „The Washington Post” i „Entertainment Weekly” za jedną z najważniejszych książek ostatnich lat. W 1985 roku młody Yale Tishman, dyrektor chicagowskiej galerii sztuki, planuje wprowadzić na wystawę zbiór wyjątkowych obrazów z lat 20. Jego kariera kwitnie, ale wokół AIDS zbiera okrutne żniwo – przyjaciele Yale’a jeden po drugim umierają, a on zostaje niemal sam. Trzydzieści lat później Fiona, przyjaciółka Yale’a, szuka w Paryżu zaginionej córki. Zatrzymuje się u starego przyjaciela, fotografa, który uwiecznił chicagowską epidemię. Z czasem Fiona zdaje sobie sprawę, jak wydarzenia sprzed lat kształtują nasze relacje z najbliższymi. Losy Yale’a i Fiony przeplatają się, zabierając czytelników w poruszającą podróż od lat osiemdziesiątych po współczesność.

„Zostawiłeś mi tylko przeszłość” Adam Silvera"Zostawiłeś mi tylko przeszłość" Adam Silvera

Griffin cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, uwielbia Harry’ego Pottera i liczby parzyste. Theo, fan Gwiezdnych wojen, wierzy w światy równoległe, w których nadal żyje i są szczęśliwi. Jednak nie w tym. Tworzyli idealną parę, aż do momentu, gdy Theo wyjechał na studia do Kalifornii, gdzie poznał nowego chłopaka. Tam doszło do tragicznego wypadku, który zmienił wszystko. Życie Griffina stało się równią pochyłą, pozostawiając go z żalem i sekretami. Jego ból rozumie tylko Jackson – nowy chłopak Theo. Aby zbudować przyszłość, Griffin musi stawić czoło przeszłości, która wydarzyła się naprawdę, a nie tej, którą chciałby pamiętać. Adam Silvera stworzył wzruszającą opowieść o miłości, stracie i żalu.

"Siedmiu mężów Evelyn Hugo" Taylor Jenikns Reid„Siedmiu mężów Evelyn Hugo” Taylor Jenkins Reid

„Siedmiu mężów Evelyn Hugo” to powieść obyczajowa, choć dzięki niezwykłemu talentowi autorki czyta się ją jak dobrą biografię gwiazdy kina sprzed lat. Niejeden czytelnik zadaje sobie pytanie czy Evelyn Hugo istnieje naprawdę? Gwiazda Hollywood lat 60. i 70. słynęła z licznych romansów i skandali, o których rozpisywała się prasa. Co jednak z nich było prawdą? Życie Monique nie układa się najlepiej – odszedł od niej mąż, a jej kariera zawodowa dziennikarki stoi w miejscu. Kobieta dostaje jednak od losu szansę. 70-letnia skandalistka Evelyn Hugo wybiera ją, by napisała jej biografię i odkrywa przed nią mroczne sekrety Hollywood. Monique z fascynacją słucha historii aktorki – od wyjazdu do Los Angeles w latach 50. po decyzję o opuszczeniu show-biznesu w latach 80. i o siedmiu mężach po drodze. Pozostaje jednak pytanie: dlaczego to właśnie ją wybrała Evelyn?

„Niewybaczlne” Izabela Janieszewska"Niewybaczlne" Izabela Janiszewska - miesiąc dumy

Zaginione dziecko, niewybaczalna zbrodnia i jedno kłamstwo, które zniszczy wszystko… Trzyletni chłopiec puszcza rękę mamy i znika bez śladu w domu towarowym. Wkrótce potem śledczy odnajdują na pobliskich łąkach trzy ofiary przerażającej zbrodni, co paraliżuje miejscową społeczność i wywołuje panikę. Ktoś bardzo stara się, by prawda o morderstwie nie ujrzała światła dziennego. Dwadzieścia pięć lat później Zuzannę budzi pukanie do drzwi. Policjanci informują ją o śmierci ojca, a wkrótce okazuje się, że cała jej przeszłość została zafałszowana. Aby zrozumieć tragedię sprzed lat i przerwać zmowę milczenia, Zuzanna musi wrócić tam, gdzie zaczęła się lawina kłamstw. Jedno kłamstwo wystarczy, by zacząć wątpić we wszystkie prawdy.

„Korytarz kości” Victoria Schwab"Korytarz kości" Victoria Schwab - miesiąc dumy

Problemy nie przestają nawiedzać dwunastoletniej Cassidy Blake, a teraz są straszniejsze niż kiedykolwiek. Cass towarzyszy rodzicom w podróży do Paryża, gdzie kręcą kolejny odcinek serialu „Duchodzeniowcy”. Ta podróż nie przypomina typowej wycieczki po paryskich uliczkach. W podziemiach miasta czai się przerażające niebezpieczeństwo, któremu Cass musi stawić czoła. Czas ucieka, a potężny duch rośnie w siłę, stając się prawdziwym zagrożeniem. Cass musi zanurzyć się w ciemności katakumb, by ocalić miasto i siebie. Drugi tom bestsellerowej serii Victorii Schwab to pełna tajemnic i zwrotów akcji opowieść dla tych, którzy nie boją się ciemności.

Miesiąc dumy przez cały rok!

Ale to tylko kilka tytułów z naszej bogatej oferty. Znajdziecie u nas ponad 50 wyjątkowych książek z reprezentacją LGBTQ+, które czekają na odkrycie! Choć warto czytać tego typu literaturę przez cały rok, w czerwcu, Miesiącu Dumy, jest to szczególnie ważne. To czas, by głośniej mówić o równości, akceptacji i miłości we wszystkich jej formach. Zapraszamy do naszej księgarni internetowej wydajenamsie.pl, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Celebrujmy różnorodność i cieszmy się literaturą, która inspiruje, edukuje i wzrusza.