Aktualności
Obudź w sobie ciekawość dziecka - książki popoularnonaukowe z serii Zrozum Wydawnictwa Poznańskiego
29.08.2022

Obudź w sobie ciekawość dziecka - książki popoularnonaukowe z serii Zrozum Wydawnictwa Poznańskiego

Mawiają, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. W księgarni Wydaje nam się doskonale jednak rozumiemy, że ciekawość to sposób na odkrywanie świata, tajemnic i zjawisk w nim zachodzących. Dlatego od kilku lat oferujemy dorosłym unikalne książki popularnonaukowe, które warto przeczytać.

Książki popularnonaukowe służą poznaniu i doświadczaniu rzeczywistości wokół nas. Takie lektury w sposób bardzo przystępny i inspirujący wyjaśniają różnego rodzaju zagadnienia. Ich celem jest przede wszystkim spopularyzowanie zjawisk i pojęć naukowych.

Gdzie kupić najlepsze książki popularnonaukowe?

Książki popularnonaukowe są chętnie kupowane przez osoby szukające prostych odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące zjawisk zachodzących w naszym świecie. W tym celu stworzyliśmy w Wydawnictwie Poznańskim serię Zrozum, dzięki której odkryjesz tajemnice świata i ludzkiego mózgu, zajrzysz do najdalszych zakamarków kosmosu i poznasz całe mnóstwo przydatnych informacji. Książki z tej serii inspirują, rozbudzają wyobraźnię, wciągają i ułatwiają zrozumienie nawet najtrudniejszych pojęć i tematów.

Promocja na książki popularnonaukowe z serii Zrozum

Wierzymy, że najlepszym sposobem na to, aby obudzić w sobie ciekawość dziecka, są właśnie odpowiednie książki popularnonaukowe. Żeby ułatwić Ci zakup naszych propozycji, uruchamiamy od 29.08 do 04.09 promocję – dzięki niej wszystkie książki z serii Zrozum oraz historii kupisz aż o 50% taniej.

Niezależnie od tego, czy fascynujesz się chemią, biologią, kosmosem, historią czy filozofią, u nas znajdziesz coś dla siebie. Mamy książki, które zachęcają do odkrywania świata nauki w przystępny i nieszablonowy sposób.

Seria zrozum – poznaj książki dla dorosłych, które warto przeczytać

  • Wyobraź to sobie jest wyjątkową książką, w której omówione zostały zagadnienia dotyczące wyobraźni. Ukazano je z punktu widzenia antropologii, psychologii i socjologii. Dowiedz się, jak działają mechanizmy wyobraźni, a także – co wpływa na jej rozwój. Ponadto poznasz najróżniejsze ćwiczenia, które pomogą Ci ją rozwinąć.
  • Czy odkrywanie tajników chemii lub układu okresowego pierwiastków może być ciekawe i pasjonujące? Autorka książki Roztwory i spółka. Świat według chemików udowadnia, że tak. Jest to pozycja idealna dla tych, którzy pasjonują się chemią, ale również i tych, którzy do tej pory nie interesowali się tymi zagadnieniami. Znajdziemy tutaj ciekawe informacje o tym, jak świat chemii przenika naszą codzienność. Poznamy także praktyczne zastosowanie tej dziedziny nauki w podstawowych czynnościach domowych.
  • I że ci (nie) odpuszczę. Najbardziej mordercze kobiety w historii – książka już samym tytułem wprowadza nas w świat intryg, morderstw i zamachów, które miały wpływ na niechlubną historię świata. Poznamy więc tutaj najbardziej znane i kontrowersyjne kobiety, wiedźmy, morderczynie, trucicielki i zabójczynie. Jest to idealna pozycja dla osób zainteresowanych kryminalistyką, ale także mrocznymi kartami w historii ludzkości czy filmami true crime.

 

Zobacz nasze pozostałe wpisy, w których znajdziesz wiele książkowych inspiracji:

Poznaj książki o ekologii i przyrodzie, z których dowiesz się więcej o świecie.

Szukasz informacji o Ameryce? Te książki pogłębią Twoją wiedzę.

Jak wybrać książki dla dzieci? Oto lista polecanych tytułów.