Aktualności
Tydzień z książkami Lisy Jewell
19.09.2022

Tydzień z książkami Lisy Jewell

Autorka bestsellerów „New York Timesa”. Pisarka, której najgłośniejsza powieść sprzedała się w ponad połowie miliona egzemplarzy na całym świecie. Lisa Jewell – bo to właśnie o niej mowa – w swoim dorobku ma już 22 pozycje, a my… wciąż czekamy na więcej. Co sprawia, że tak chętnie sięgamy po jej twórczość? Sprawdź, kto kryje się pod nazwiskiem Lisy Jewell, i zobacz, jaką promocję przygotowaliśmy z okazji tygodnia z jej książkami.

Lisa Jewell i jej najlepsze książki, czyli…

Trudno o lepszy start niż ten Lisy Jewell, której książka „Impreza u Ralpha” w 1998 roku została najlepiej sprzedającym się debiutem literackim. Dziś – ponad 20 lat później powieści autorki  czytane są na całym świecie, a 3 z nich osiągnęły zawrotny sukces w Stanach Zjednoczonych. Chodzi tu oczywiście o „Idealną rodzinę”, „Kiedy ciebie nie ma” oraz „Niewidzialną dziewczynę” – tytuły, które znalazły się na prestiżowej liście „New York Timesa”.

Brzmi obiecująco? Aby przybliżyć twórczość Lisy Jewell, a zwłaszcza jej znakomite thrillery, zdecydowaliśmy się wprowadzić promocję. Już od dzisiaj tj. 19 września przez cały tydzień wszystkie książki i e-booki autorki będą dostępne z 50% rabatem.

Jak thriller psychologiczny, to Lisa Jewell

Które powieści obejmie promocja? W naszej księgarni znajdziesz:

Idealną rodzinęksiążkę, za którą Lisę Jewell uhonorowano nagrodą Nielsen Bestseller Award. W tym mrocznym thrillerze pierwsze skrzypce grają wydarzenia z przeszłości – bo w końcu jak wyjaśnić zdarzenie, którego wynikiem okazała się śmierć 3 dorosłych, powiązana z osieroceniem 10‑miesięcznego niemowlęcia? Nie wspominając o tajemniczym i nagłym zaginięciu 4 dzieci z sąsiedztwa. Ta powieść to idealny wybór dla tych, którym nie przeszkadza nieprzespana noc. Bo naprawdę – od lektury „Idealnej rodziny” nie sposób się oderwać.

 

 

 

 

Noc, w której zniknęła – gęsta fabuła, umiejętnie budowane napięcie i niełatwa problematyka. Ten wciągający thriller przypadnie do gustu wszystkim tym, którym niestraszne emocje. A jest ich w powieści naprawdę dużo: czy to lęku związanego z przemocową relacją, czy niepokoju, będącego pokłosiem przeżytej traumy. Strach, problemy z samoakceptacją, a do tego niewytłumaczalne zaginięcie nastoletnich rodziców – jedno jest pewne: książkę czyta się jednym tchem.

 

 

 

 

Niewidzialna dziewczyna” – jak dobrze znamy swoich sąsiadów? Co więcej: jak dobrze znamy samych siebie? W „Niewidzialnej dziewczynie” Lisa Jewell pyta o obsesje, frustrację i gniew, który nie znajduje ujścia. W książce kłamstwa przeplatają się z wnikliwymi obserwacjami – tylko jak rozpoznać, które z nich to które? Doskonała powieść dla tych, którzy w fabułę lubią wsiąknąć, a bohaterów dobrze poznać – zanim wydadzą o nich osąd.

 

 

 

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera:

 

 

 Po więcej książkowych inspiracji zajrzyj tu:

Literatura skandynawska skandi bez tajemnicJaka książka na deszczowy dzień?” – lato, lato i po lecie, czyli sprawdź, które powieści najlepiej czyta się w towarzystwie kubka z ciepłą herbatą,

Literatura skandynawska – historia, współczesność, cechy” – literatura skandynawska, a więc kryminały… ale czy tylko? Zobacz, co charakteryzuje powieści z północy,

Apartament Izabeli Janiszewskiej – nasza recenzja książki z gatunku thriller” – a jeśli wciąż mało Ci thrillerów, przekonaj się, co myślimy o najnowszej książce Izabeli Janiszewskiej.