Aktualności
Tygodniowy przegląd promocji 17.08 – 23.08
21.08.2020

Tygodniowy przegląd promocji 17.08 – 23.08

Wakacje trwają w najlepsze, a my nie chcemy ich końca, dlatego cały czas czytamy książki i podróżujemy po świecie wyobraźni. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zaskoczyli Was kolejnymi promocjami w księgarni Wydaje nam się, a w tym tygodniu polecamy Wam nowy Tydzień z Autorami, pakiet skandynawski w rewelacyjnej cenie oraz torbę samej Żałobnicy. Ale to nie wszystko, zaraz przeniesiemy się nad morze, a dokładniej na Festiwal Literacki Sopot.

Tydzień z Autorami i 40% rabat

Jesteśmy pewni, że od początku wakacji zdążyliście poznać już kultowy Tydzień z Autorami. Cieszymy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego tym razem przedstawimy Wam twórczość Ashley Poston, Jacka Karczewskiego i  Jacka Łukawskiego. Rabat 40% na książki i e-booki od wybranych autorów trwa do 23 sierpnia.

Piękne baśnie opowiedziane na nowo to nic innego, jak książki Ashley Poston, pewnie nie musimy Wam tłumaczyć, którą baśń opisuje „Zaczytana i Bestia”. Rosie Thorne czuje, że wszystko idzie nie tak – nie potrafi napisać eseju rekrutacyjnego na studia, nie może zapomnieć o tajemniczym cosplayerze, a już najmocniej dokucza jej smutek po stracie matki. Tymczasem Vance Reigns jest gwiazdą Hollywood i cieszy się wszystkimi możliwymi przywilejami. Kiedy wybucha skandal, jest zmuszony ukryć się w miejscu, w którym paparazzi na pewno nie będą go szukać: w małym amerykańskim miasteczku. Kiedy ścieżki Rosie i Vance’a krzyżują się, a drogocenna książka zostaje przypadkiem zniszczona, Rosie musi odpracować dług. Czy połączy ich nić porozumienia?

Czy sowy mogą zażywać długich kąpieli i czy widzą w ciemnościach absolutnych? Czy Hedwiga mogła być wieloletnią przyjaciółką Harry’egoPottera, skoro sowy śnieżne zdecydowanie preferują nomadyczny tryb życia? I wreszcie, który przedstawiciel sowiego gatunku jest Księciem Ciemności? Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedź w książce „Noc sów. Opowieści z lasu” Jacka Karczewskiego. Sowy to ptaki sprzeczności. Każdy potrafi je rozpoznać, choć mało kto je spotkał. Powszechnie rozpoznawalne, ale słabo poznane. Ptaki wiedzy, a jednocześnie ptaki przeklęte. Mroczni łowcy i totemy kobiet. Wszyscy znamy takie zwierzęta jak sowy, ale czy zastanawialiście się kiedyś, jakie są naprawdę?

Życie prywatne dziennikarza Damiana Wolczuka wali się w gruzy, traci pracę i przegrywa proces o zniesławienie. W poszukiwaniu drugiej szansy rusza więc do Krakowa, gdzie planuje zacząć nowe życie. W środku nocy na rozkopanym odcinku drogi dochodzi do kraksy, w której auto zostaje skasowane. Wolczuk udaje się do pobliskich Chęcin, gdzie czeka go nocleg w miejscowym ośrodku leczenia uzależnień. Z czasem dowiaduje się, że w miasteczku grasuje morderca, a do tego miejscowi przekazują sobie szeptem legendy o czającym się w okolicy złu. Giną kolejni ludzie i dziennikarz decyduje się przeprowadzić własne śledztwo, pod nosem policji i ekscentrycznego prokuratora, Arkadiusza Painera. Poznajcie wraz z Woczukiem wszystkie tajemnice niepozornego miasteczka, czytając „Odmęt” Jacka Łukawskiego.

 

Zdobądź je wszystkie, seria skandynawska już teraz w pakiecie

„Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich” była nie tylko znakiem rozpoznawczym Wydawnictwa Poznańskiego, lecz także jedną z dłużej wydawanych w Polsce serii książek skupionych na określonym obszarze geograficznym. Przez ponad 30 lat i niemal 150 tomów serii przewinęły się największe nazwiska literatury skandynawskiej, których książki przekładali na język polski najlepsi tłumacze i pisarze.

Po ponad 25 latach przerwy postanowiliśmy wznowić tę piękną serię. W odświeżonej, „nowej” serii skandynawskiej wydajemy najlepsze tytuły i nagradzanych współczesnych pisarzy w doskonałych przekładach, a także klasykę z poprzedniej dekady.

Dotychczas w serii ukazały się:

Przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę, w której za zakup Pakietu Skandynawskiego zwierającego wszystkie 8 tomów serii w promocyjnej cenie 176 zł, otrzymacie w prezencie piękny skandynawski notes inspirowany serią.

 

Torba Żałobnicy, która pomieści wszystkie rodzinne sekrety

Zmarli zawsze zabierają tajemnice do grobu, ale tym razem zrobili wyjątek. Żałobnica, piękna kobieta po trzydziestce, dziedziczy po śmierci męża świetnie prosperujące przedsiębiorstwo i spory majątek. Niestety skrywane głęboko tajemnice po latach wypływają na wierzch i Anna orientuje się, że ktoś zaczyna manipulować jej życiem. Kobietę zalewa fala strachu, ale zanim wpadnie w nieprzeniknioną toń, będzie musiała stawić czoła mrocznej przeszłości. Jak sobie poradzi? Dowiecie się, czytając najnowszą książkę „Żałobnica” Roberta Małeckiego.

 

To nie koniec! Poczujcie mroczny i tajemniczy klimat „Żałobnicy” i zaopatrzcie się w jej torbę, która nie jeden sekret już pomieściła. Teraz kupując książkę i torbę razem, zapłacicie za ten niesamowity pakiet 50 zł.

 

Spotkajmy się na Festiwalu Literacki Sopot

W najbliższy weekend stacjonujemy nie tylko w Poznaniu, ale i nad morzem w słonecznym Sopocie. Od 20 do 23 sierpnia będziecie mogli nas spotkać na Festiwalu Literacki Sopot, w hali Targów Książki na stoisku numer 4, gdzie będziemy sprzedawać książki w godzinach 11:00 – 20:00. Szukasz szczerej opinii i polecenia naszych ulubionych tytułów? Odwiedź nas, chętnie porozmawiamy o literaturze. Dla odwiedzających przygotowaliśmy specjalną promocję, przekonacie się na miejscu.