Aktualności
Wrześniowe nowości książkowe zawrócą Wam w głowie
06.09.2021

Wrześniowe nowości książkowe zawrócą Wam w głowie

Wrzesień brutalnie wyrywa nas z wakacyjnego trybu i na każdym kroku zwiastuje nadchodzącą jesień. Na całe szczęście obfituje również w książkowe premiery, a to daje nadzieję na miłe wieczory z książką w ręku. Nie znamy książkoholika, który nie chciałby rozsiąść się w fotelu, owinąć w kocyk i uciec do świata literatury. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy spis najciekawszych nowości książkowych września, które w naszej księgarni nabędziecie 20% taniej.

Książkowe premiery, które ucieszą dzieci i młodzież

Wrzesień kojarzy się z powrotem do szkoły, i to chyba nigdy się nie zmieni. Jedynym z pocieszeń w szkolnych latach były popołudniowe sesje czytelnicze. 😊 Dlatego z myślą o wszystkich, którzy już niedługo rozpoczynają rok szkolny, prezentujemy zestawienie nowości książkowych dla młodzieży:

 • Chcecie przeżyć niesamowite przygody? Bohaterowie książki Raz wiedźmie śmierć Adama Fabera zapewnią Wam mnóstwo czarów i emocji. Poznajcie Saturnina i Dragomirę oraz ich rodzinę czarowników. Gwarantujemy mnóstwo sekretów, humoru, magii, miłości i dobrej zabawy!
 • Max Einstein to wyjątkowa dziewczynka! Przeżyjcie wspólnie przygody i zapobiegnijcie kryzysowi wodnemu. Chris Grabenstein i James Patterson po raz kolejny gwarantują nam moc emocji i doskonałą zabawę.
 • Leigh Chen Sanders jest przekonana, że jej matka po popełnieniu samobójstwa zamieniła się w ptaka… Dziewczyna rozpoczyna poszukiwania i poznaje wiele rodzinnych tajemnic.

Jeśli chcecie przeczytać książkę, która Was wzruszy i sprawi, że wylejecie może łez… to sięgnijcie po Wszystkie kolorów moich wspomnień autorstwa Emily X. R. Pan. Absolutnie wyjątkowa, emocjonująca i rozdzierająca. Autorka przedstawia motyw żałoby i odnajdywania siebie w rzeczywistości po stracie w niebywały, oryginalny i ujmujący sposób.

Książkowe nowości w literaturze obyczajowej

Nie zapominamy o wprawianiu się w jesienny nastrój, do którego idealnie pasują powieści obyczajowe. Przytulny wieczór z otulającą emocjami książką w dłoni, kubkiem gorącego napoju pod ręką i  ogrzewającym kominkiem w tle. Dlatego właśnie polecamy Wam spędzić czas z książkowymi nowościami września. Nie będziecie żałować! Zadbaliśmy o to, by nie brakowało Wam miłości i wzruszeń:

 • Czy z pozoru idealne życie naprawdę takie jest? No właśnie… z pozoru. Mimo twoich kłamstw to kolejna książka w serii „W tajemnicy” Agaty Przybyłek. Czy tajemnicza karteczka znaleziona w rzeczach męża może oznaczać najgorsze? Jak postąpi Kinga i czy jej kobieca intuicja nie zawiedzie? Jeśli jesteście ciekawi, to sięgnijcie po tę książkę.
 • Zazdrość nie przynosi nic dobrego. Jednak co zrobić, gdy zostaje się odepchniętym na drugi plan? Jak nie zatracić samej siebie, kiedy przemawia przez nas żal i ból? Ta jedyna Karoliny Wilczyńkiej to opowieść z przekazem. Zmusza do analizy swojego postępowania. Sprawia, że decydujemy się na wewnętrzną przemianę. Polecamy.
 • Debiut Anny Chaber, możliwy po zwycięstwie w konkursie „Jesienny Wieczór”. Ta opowieść po prostu krzyczy JESIEŃ. Kto z nas nie chciałby spędzić przytulnego wieczoru z książką Zaproś mnie na pumpkin latte w dłoni? Klimatyczna powieść pełna ciepła, miłości i emocji.

Bogaty w nowości książkowe 2021 rok

Jak co roku Wydawnictwo Poznańskie rozpieszcza nas wciągającymi, bardzo dobrymi i ciekawymi premierami. Kontynuuje świetne serie oraz wydaje nowe, równie wybitne książki. Wrzesień obfituje w wyśmienite nowości książkowe:

 • Już nie chcę być człowiekiem to poruszająca, momentami wstrząsająca książka. Aż trudno uwierzyć, że to reportaż, a wydarzenia opisane przez Pietera van Os są prawdziwe. Obraz niewyobrażalnej siły i walki o przetrwanie. Jak żydówce udającej Niemkę udało się przetrwać wojnę? Czy była w stanie normalnie funkcjonować, kiedy piekło II wojny światowej dobiegło końca? Książka, która porusza temat człowieczeństwa i jego granic. Obowiązkowa pozycja do przeczytania.
 • Kolejna pozycja w Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskich Wydawnictwa Poznańskiego to Tylko matka. Powieść, w której przeplatają się wątki macierzyństwa, trudnych wspomnień i zwykłej codzienności. Saga Roya Jacobsena „Barrøy” przedstawia życie w Norwegii w kameralny i klimatyczny sposób. Warto wybrać się w czytelniczą podróż do Skandynawii.
 • Prozatorska książka Linie krwi Jesmyn Ward dotyka problemów rodzinnych i braterskiej miłości. Jedno wydarzenie, które nakreśli dalsze losy wszystkich. Debiutancka powieść Ward skupia się na szczegółowym obrazie południa Stanów Zjednoczonych.
 • Pańszczyzna to dziecko Europy Wschodniej, jednak jest to dziecko, do którego nikt nie chce się przyznać. Dlatego w dzisiejszej Rosji o poddaństwie chłopów pańszczyźnianych nie mówi się wcale. Temat porusza dopiero Borys Kierżencew w Zniewolonej Rosji i dokonuje dogłębnej analizy sytuacji chłopów na przestrzeni wieków.
 • Dorastanie nie jest łatwe. Właśnie w tym czasie nabywamy najwięcej ran i poznajemy świat. Do końca życia nosimy bagaż doświadczeń zdobyty w dzieciństwie. Niebo w kolorze siarki to powieść fińskiego autora Kjella Westö opisująca losy młodego Helsinka i zupełnie różnego od niego rodzeństwa – Alexa i Stelii.
 • Córka rzeźnika to opowieść o wilde chaje, czyli dzikiej bestii. A tak naprawdę to historia kobiety, która zrobi wszystko dla swojej rodziny. Za tę książkę Yaniv Iczkovits została obsypana nagrodami, takimi jak prestiżowa Wingate Literary Prize. Pozycja ta nie może umknąć Waszej uwadze.

Kryminalne nowości książkowe

Książka kryminalna jest idealna, by wprawić się w gęsty, nieco cięższy i być może nawet zimniejszy klimat jesieni. W końcu taka jest ta pora roku – chłodna, tajemnicza i zaskakująca. Takie same są wrześniowe premiery Czwartej Strony Kryminału. Wśród nich ta, na którą czekacie najbardziej:

 • Czternasta część przygód mecenas Chyłki 😯 Egzekucja to kontynuacja trzynastego tomu, którego zakończenie szokuje. My też nie mogliśmy się doczekać, aby poznać dalsze losy, jakie zaplanował Chyłce Remigiusz Mróz. Jeśli nie możecie doczekać się książki, to od września TVN rusza z emisją czwartego sezonu serialu Chyłka. Całość produkcji do obejrzenia na platformie player.pl W związku z olbrzymią popularnością serialu wydawnictwo Czwarta Strona wydało książki z serialowymi okładkami.
 • Anna Rozenberg powraca z kolejną świetną książką pt. Punkty zapalne. Zaginiona dziewczynka i morderstwo, którego zagadkę próbuje rozwikłać Redfern. Ta historia przepełniona jest niespodziewanymi zwrotami akcji i mnóstwem emocji. Tajemnicą i uwikłanymi poszlakami. Przekonajcie się sami, jak rozwinie się akcja.

Szukasz dalszych inspiracji czytelniczych? Polecamy:

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przyjęła się poprzednia część Chyłki, to artykuł dla Ciebie: Premierowy Afekt podbija serca czytelników 

Natomiast jeśli interesują Cię całoroczne polecenia, to zobacz, co podpowiadamy: Nowości książkowe 2021, które musisz przeczytać

To nie koniec poleceń, oto artykuł, w którym Come Book zdradza, co warto przeczytać: Zaczytaj się w książkach razem z Come Book

Maria Węcławek