Aktualności
Zaczytaj się w książkach razem z Come book!
15.05.2021

Zaczytaj się w książkach razem z Come book!

Domowe Targi Książki: Zaczytana podróż już trwają! Czy jest lepszy czas, żeby porozmawiać o książkach, które warto przeczytać i które musicie mieć na swojej półce? Wydaje mi się, że nie, dlatego – zaczynajmy!

Jedną z moich ukochanych książek jest „Gdyby ocean nosił twoje imię” Tahereh Mafi. Jeśli jest jedna książka, która złamała mi serce i uświadomiła mi wiele rzeczy, to właśnie „Gdyby ocean nosił twoje imię”. Historia Shirin – która pragnie tylko spokojnego życia, bez ataków nienawiści i ciągłego strachu – to coś, co na długo z Wami zostanie.

Lubicie młodzieżową fantastykę? Koniecznie przeczytajcie „Tkając świt”! To połączenie „Mulan” i „Projektu Runway”, w którym nasza główna bohaterka, Maya, musi pokonać wiele trudności i wybrać się w daleką podróż, żeby stać się krawcową rodziny królewskiej i… przeżyć.

Chcecie odrobiny magii w swoim życiu? Jasne, nie ma problemu! Mam coś idealnego dla Was! Dylogia „Te wiedźmy nie płoną” i „Ten sabat nie upadnie” zabierze Was w magiczną przygodę z Hannah, która jako nastoletnia wiedźma musi poradzić sobie z wieloma problemami – od przykrego zerwania ze swoją dziewczyną aż po możliwość utraty magii przez cały sabat.

Pod taflą” Louise O’Neill to feministyczny retelling „Małej Syrenki”. Mocna, brutalna i otwierająca oczy historia, która wielu zachwyci!

Jeśli „Gdyby ocean nosił Twoje imię” i „Pod taflą” złamie Wam serce, to skleją je książki Ashley Poston! „Geekerella” i „Zaczytana i Bestia” to urocze książki, podczas czytania których uśmiech nie zejdzie Wam z twarzy.

Jeśli uwielbiacie literaturę piękną, to obowiązkową lekturą są książki Elif Shafak! Autorka zabiera nas do gorącego Stambułu w powieści „10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie” oraz w „Bękarcie ze Stambułu”. Na długie godziny zapomnicie o świecie i zostaniecie pochłonięci przez piękny styl Shafak (oczywiście nie zapominajmy o genialnych tłumaczeniach!).

Czasem rzeczywistość wydaje się bardziej nierealna niż fikcja literacka. Tak jest w przypadku „Co się stało w Jonestown?” – reportaż o sekcie Jima Jonesa i zbiorowym samobójstwie sprawi, że będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Zaskoczyć może Was też „Powiedziała. Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina i zapoczątkowało ruch #metoo”. Jak to możliwe, że przez tyle lat kobiety milczały? Co wywoływało w nich strach? Koniecznie przeczytajcie, żeby poznać tę historię!

Nie mogłoby tu też zabraknąć książek fenomenalnej Taylor Jankins Reid. Jej „Daisy Jones & The Six” i „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” przeniesie Was do świata Hollywood, a Wy będziecie mieć wrażenie, że czytacie biografie znanych gwiazd!

Mam nadzieję, że przeczytacie którąś z polecanych przeze mnie książek! Życzę Wam dobrej zabawy podczas Domowych Targów Książki!