Aktualności
Cały Tydzień Miłośników Książek - jak świętować?
08.08.2022

Cały Tydzień Miłośników Książek - jak świętować?

Dzień Miłośników Książek to wyjątkowe święto, które obchodzimy każdego roku 9 sierpnia. Tego dnia organizowane są różnego rodzaju akcje wspierające czytelnictwo, rozmowy i spotkania z autorami, a także promocje książkowe.

Przede wszystkim jest to jednak ważny dzień dla wszystkich tych, którzy uwielbiają czytać. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem/miłośniczką literatury pięknej, kryminałów, powieści obyczajowych czy książek dla dzieci, Dzień Miłośników Książek jest dla Ciebie idealnym momentem, by nadrobić książkowe zaległości.

Promocje na Dzień Miłośników Książek

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Te słowa Szymborskiej nabierają dodatkowej siły i znaczenia w ten dzień. Czytanie przecież wyzwala ciekawość, pobudza wyobraźnię, inspiruje, pozwala zapomnieć o codziennych troskach i problemach.

Dlatego Dzień Miłośników Książek to idealna okazja, by uzupełnić swoją biblioteczkę. W naszej księgarni mamy dla Ciebie promocję -50% na wszystkie książki, e-booki i audiobooki. Z rabatu możesz skorzystać w okresie od 8.08 do 14.08.

Jak celebrować Dzień Miłośników Książek?

Istnieje mnóstwo sposobów na to, jak miłośnicy książek mogą świętować ten niezwykły dzień. Być może któryś z nich zainspiruje Cię do tego, aby czas spędzony w towarzystwie książek był niezapomniany.

 1. Zorganizuj wymianę książkową – każdy z nas posiada książki, których już nie potrzebuje. Dla kogoś innego mogą one jednak mieć niezwykłą wartość. Napisz na grupach książkowych oraz forach osiedlowych i zachęć innych do wymiany.
 2. Dołącz do klubu książkowego – poznaj osoby o zbliżonych zainteresowaniach, porozmawiaj o książkach, które kochasz, podziel się opinią i prowadź ożywione dyskusje.
 3. Pochwal się swoją ulubioną książką w internecie – znajdź książkę, która zrobiła na Tobie największe wrażenie i podziel się opinią o niej na swoich profilach społecznościowych.
 4. Kup sobie nową książkę – szukaj promocji i okazji książkowych, których znajdziesz wiele w tym okresie, i uzupełnij swoją kolekcję.
 5. Odwiedź najbliższą bibliotekę – zanurz się wśród regałów pełnych książek i wypożycz taką, którą zawsze chciałeś przeczytać.
 6. Pochwal się zdjęciem swojej biblioteczki – pokaż innym, jaki posiadasz zbiór książek. To Twój mały prywatny świat pełen niezwykłych inspiracji.
 7. Obejrzyj adaptacje książkowe – znajdź najlepsze ekranizacje książek, które lubisz, i sprawdź, jakie są różnice między oryginałem a filmem. Zobacz nasze podpowiedzi.
 8. Pozostaw recenzję swojej ulubionej książki – jeśli nie dzielisz się na co dzień opiniami, zostaw tego dnia komentarz i pomóż innym podjąć decyzję co do jej zakupu.
 9. Przeorganizuj swój regał z książkami – może to idealny czas, by uporządkować regał według konkretnego schematu? Książki możesz ustawić według koloru, gatunku czy na przykład autorów.
 10. Przeczytaj artykuł „Jak efektywnie czytać książki?” – dzięki niemu dowiesz się z książek jeszcze więcej.
 11. Sprawdź strony z darmowymi e-bookami – istnieje mnóstwo legalnych e-booków dostępnych za darmo w internecie. Być może znajdziesz wśród nich książki, które Cię zainteresują?
 12. Jeśli masz zbyt dużo książek – poszukaj sposobów na uporządkowanie swojej kolekcji.
 13. Stwórz swoje wymarzone miejsce do czytania – jeśli od pewnego czasu próbujesz znaleźć idealne miejsce, sprawdź ten wpis.
 14. Możesz również zachęcić dzieci do czytania książek – mamy dla Ciebie wyjątkowy artykuł, w którym poznasz najlepsze sposoby.

Jesteśmy ciekawi, jak Ty będziesz spędzać Światowy Dzień Miłośników Książek. Życzymy Ci inspirujących wędrówek w głąb wyobraźni i mnóstwa czasu na zagłębianiu się w ulubione lektury.

 

 

Więcej książkowych inspiracji znajdziesz również w naszych kolejnych wpisach:

Ilustrowane książki – idealny sposób, by zachęcić dzieci do czytania.

Co charakteryzuje literaturę skandynawską?

Jak zostać pisarką lub pisarzem? Na to pytanie odpowie Anna Chaber.