Aktualności
Czy odważysz się wejść do „Miasta duchów”? – konkursowa recenzja od Zygzaków
03.09.2021

Czy odważysz się wejść do „Miasta duchów”? – konkursowa recenzja od Zygzaków

Miasto duchów to nowa historia V.E. Schwab, autorki bestsellerowych powieści, obok których nie można przejść obojętnie. Za co pokochały ją miliony osób na całym świecie? Dowiemy się tego w najnowszej recenzji Natalii Łagowskiej, laureatki konkursu na recenzję „Miasta Duchów”, organizowanego przez Zygzaki.

 

Dziewczynka, duchy i nietypowa przyjaźń

„Gdybyśmy byli bohaterami komiksu, tak właśnie wyglądałaby historia początków naszej przyjaźni. Czasem kogoś gryzie pająk, a ktoś inny wpada do kadzi z kwasem.
A my spotkaliśmy się w rzece”.

Cassidy jest inna niż reszta dziewczynek w swoim wieku. Odkąd przydarzył jej się pewien niefortunny wypadek… widzi duchy i Zasłonę, która umożliwia jej dostanie się do ich świata. Razem z rodzicami, zainteresowanymi tematyką duchów i piszącymi na ich temat książki, wyrusza do Edynburga, by nagrać pierwszy odcinek ich nowego programu telewizyjnego – „Duchodzeniowcy”. Co przydarzy się dziewczynce w Szkocji? Czy miasto faktycznie jest tak nawiedzone, jak mówią o tym legendy?

Czytaliście już tę książkę? A może macie ją w planach? Jeżeli nie, to jestem niemal pewna, że zaraz sprawię, że będziecie chcieli ją przeczytać!

Nawet w szkockim klimacie można dostrzec słońce

NA WSZYSTKIE DUCHY EDYNBURGA! Dawno nie bawiłam się tak dobrze podczas czytania JAKIEJKOLWIEK książce! Pokochałam klimat „Miasta duchów”, który sprawiał, że jednocześnie czułam się jak w dobrze znanym i lubianym mi miejscu, a jednocześnie miałam ciarki. Nad tym, jak bardzo polubiłam postacie z tej książki, też mogę się rozpływać całe wieki. Cassidy była dosłownie słoneczkiem, które w razie potrzeby osłoniłabym własnym ciałem, żeby nic się jej nie stało. Czuję, że z Jacobem dogadalibyśmy się i godzinami toczylibyśmy zażarte dyskusje, a Larę – mimo jej „inności” – rozumiałam doskonale i chętnie poznałabym ją bliżej.

V.E. Schwab nie zawodzi

Victoria Schwab po raz kolejny pokazała, jak świetną autorką jest, kradnąc moje serce tą książką, do której wiem, że jeszcze wrócę, i którą z czystym sumieniem Wam polecam! Już nie mogę się doczekać kolejnej części! A tę, gdybym tylko mogła, czytałabym na okrągło! Jeśli miałabyć oceniać ją w jakiejkolwiek skali, coś czuję, że i górna granica to byłoby dla mnie za mało!

Autorka recenzji: Natalia Łagowska

 

Kim jest V.E. Schwab?

Jeśli nie spotkałaś lub nie spotkałeś się z tym nazwiskiem, to znak, że czas nadrobić zaległości. Victoria Schwab to jedna z najpopularniejszych autorek książek fantasy i YA. Jej pióro zostało docenione przez „New York Times’a” oraz miliony fanów na całym świecie. Do największych hitów autorki można zaliczyć serie „Świat Verity” czy „Złoczyńcy”. Jej twórczość z pewnością potrafi inspirować, w końcu sam Ridley Scott zakupił prawa do adaptacji filmowej powieści „Vicious”. „Miasto Duchów” to jedna z pierwszych powieści autorki, która właśnie doczekała się polskiej premiery w Zygzakach.

wyMYŚLamy świat wspólnie z Zygzakami

Wymyślamy świat to hasło przewodnie najmłodszej marki grupy Wydawnictwa Poznańskiego, skierowanej w szczególności do małych czytelników. Pomimo że marka pojawiła się na rynku dość niedawno, to ma na swoim koncie książki, które z pewnością wywołają uśmiech i wciągną w wir przygody niejedną osobę. Podróż do magicznego cyrku z Frankiem i Finką lub wspólne ratowanie świata z Max Einstein? Te i inne wyprawy czekają na Ciebie w zygzakowych książkach.

Konkurs w WPunkt – czekamy na Twoją recenzję!

Konkurs na recenzję, organizowany przez Zygzaki, powstał w ramach świętowania premiery książki „Miasto duchów” w Polsce. Został on już rozwiązany, a laureatki wyłonione, ale… mamy dobrą wiadomość. Nadal trwa konkurs Recenzja WPunkt, w którym do wygrania jest voucher o wartości 100 zł na zakupy w naszej księgarni. Co należy zrobić, aby wziąć w nim udział? Wystarczy podzielić się swoją recenzją książki dostępnej na Wydaje nam się. Raz w miesiącu zostaje wyłoniony zwycięzca, który zgarnia voucher na książkowe zakupy. Więcej informacji o konkursie znajdziecie tutaj.

„Miasto duchów” już przeczytane? Sprawdź inne artykuły, które pomogą w wyborze następnej lektury:

Nowości książkowe 2021, które musisz przeczytać – Zapoznaj się z czytelniczymi bestsellerami od grupy Wydawnictwa Poznańskiego

Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata – recenzja młodzieżowej perełki – Daj się skusić na najbardziej wyczekiwany obyczaj YA tego roku

Jak zachęcić dziecko do czytania książek? Poznaj 25 pomysłów – Kopalnia inspiracji, nie tylko dla dzieci!