Aktualności
Książka miesiąca -
13.05.2024

Książka miesiąca - "Szept" Weronika Mathia

Czytasz? To pięknie! Wspólnie przeczytajmy „Szept” Weroniki Mathii! Ta powieść pełna jest tajemnic i emocji, które z pewnością wciągną każdego miłośnika literatury. A może planujesz wyjechać w maju nad wodę? To również idealnie, ponieważ majowym motywem jest „majówka nad jeziorem”! W związku z tym przygotowaliśmy dla Was kilka interesujących propozycji książkowych, które doskonale wpisują się w ten klimat. Znajdziesz wśród nich zarówno powieści obyczajowe, kryminały, jak i literaturę faktu, które umilą Ci czas spędzony na łonie natury.

Czym jest czytelnia?

czytelnia wydajenamsie.plNasza czytelnia jest tworzona i będzie rozwijana zgodnie z hasłem: „Czytasz? To pięknie”. Zapraszamy do dołączenia każdego, bez względu na wiek, ulubione gatunki literackie czy autorów. Uważamy, że różnorodność uczestników dodaje wartości do dyskusji, wprowadzając nowe perspektywy. Zanim jednak przejdziemy do dalszych szczegółów, chcielibyśmy się przedstawić. Pamiętajcie, że dołączając do naszej czytelni, nie zostaniecie sami. Czym jest nasza czytelnia i na czym ona polega? Tutaj przeczytasz szczegóły. Czytelnia wydajenamsie.pl

Dołącz do czytelni! 

Książka miesiąca – „Szept” Weronika Mathia

"Szept" Weronika MathiaOpis książki

By poznać prawdę, stań na brzegu jeziora i wsłuchaj się w jego…SZEPT. Iława. Na brzegu jeziora znaleziono martwą nastolatkę.
Młodsza inspektor Dominika Sajna po trzech latach przerwy ma nadzieję powrócić do wydziału kryminalnego i przyjrzeć się sprawie morderstwa Kai Dolnej. Tym bardziej, że znajomy kapelan więzienny podaje w wątpliwość winę aresztowanego Piotra Janika. Żyjący w swoim świecie wyobcowany chłopak jest łatwym celem. Ale czy to oznacza, że jest zabójcą? Jedno jest pewne: on i jego rodzina mają wiele tajemnic. Jesienią 1973 roku zaginęła ciotka Piotra, osiemnastoletnia wówczas Anna Janik. Do tej pory los dziewczyny pozostaje nieznany. W tej powieści nic nie jest oczywiste i niełatwo ocenić, kto tak naprawdę jest winnym, a kto ofiarą. Chęć odkrycia prawdy zaprowadzi bohaterów nad brzeg iławskiego jeziora… Weronika Mathia zachęca, by wnikliwie wsłuchać się w jego szept.

Szept Weronika Mathia

Motywy:

  • mroczne tajemnice
  • gęsta atmosfera
  • tajemnicze zaginięcie
  • wielka żuława
  • zakład karny
  • emocjonalny rollercoaster

Polecają

Motyw przewodni maja!

Naszym motywem przewodnim na ten miesiąc będzie „majówka nad jeziorem”, co oznacza, że będziemy czytać książki, które są osadzone w pobliżu jeziora, mają to słowo w tytule lub ich kolorystyka przywodzi na myśl sielankowy klimat jeziornej scenerii. Chcemy, aby nasze lektury idealnie współgrały z atmosferą majowych wyjazdów nad wodę, gdzie można cieszyć się spokojem i pięknem natury.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie książek, które przeniosą Was nad malownicze jeziora, pełne przygód, tajemnic i relaksu. Znajdziecie wśród nich zarówno powieści obyczajowe, które opowiadają o życiu ludzi mieszkających nad jeziorem, jak i thrillery, gdzie jezioro staje się tłem dla mrocznych zagadek. Nie zabraknie również literatury faktu, która przybliży Wam historie i ciekawostki związane z jeziorami na całym świecie.

Nasze propozycje są różnorodne, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bez względu na to, czy lubicie spokojne opowieści o życiu w zgodzie z naturą, czy fascynują Was pełne napięcia fabuły, w naszym zestawieniu znajdziecie coś idealnego na majówkowe dni spędzone nad wodą. Zapraszamy do wspólnego czytania i odkrywania uroków jezior w literaturze!

"Spotkasz mnie nad jeziorem" Carley Fortune"Papierowy pałac" Miranda Cowley Heller"Welewetka" Stasia Budzisz"Każde kolejne lato" Carley Fortune"Kobieta z kabiny dziesiątej" Ruth Ware"Ludzie z mgły" Izabela Janiszewska"Kolonia" Audrey Magee:Spookademia" Adam FaberCiche wody Autorka: Sarah MossAlaina Urquhart "Rzeźnik i strzyżyk""Woda. Historia pewnego porania" Szymon Opryszek"Dzikie miejsca" Robert Macfarlane