Aktualności
Książki obyczajowe idealne na koniec wakacji
10.08.2020

Książki obyczajowe idealne na koniec wakacji

Dla wszystkich osób, które czują niedosyt wakacyjnych i czytelniczych wrażeń mamy przegląd książek obyczajowych z letnim klimatem w tle. Nasze powieści obyczajowe będą idealnym towarzystwem w ostatnich wakacyjnych dniach. Koniecznie zabierzcie je ze sobą na letnie wyjazdy!

 

„Lato utkane z marzeń”, Gabriela Gargaś

A może zostawić wszystko i wyruszyć w wymarzone Bieszczady?

Sielski pensjonat w Bieszczadach jest miejscem, w którym Michalina czeka na ukochanego, niestety mężczyzna odwiedza ją zbyt rzadko. Różany Pensjonat i pobliski piękny ogród są wiernymi towarzyszami tęsknoty kobiety. Czy przybycie tajemniczego Przemka sprawi, że Michalina zapomni o ukochanym? W malowniczej scenerii goście pensjonatu przeżyją niezapomniane chwile, a ich los się odmieni i dostaną od życia drugą szansę.

 

 

Pocztówki”, Agnieszka Lis

Czy wymarzone wakacje na dalekich wyspach mogą bezpowrotnie zmienić życie bohaterów i okazać się początkiem czegoś nowego?

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich w styczniu, kiedy w Polsce jest szaro i zimno, wydają się strzałem w dziesiątkę. Słoneczne plaże, piękne widoki, hotel all inclusive. Żyć, nie umierać!

A jednak i w słonecznym raju nie zawsze może być idealnie. Trudno powstrzymać się od złośliwych komentarzy, widząc turystkę w zbyt skąpym stroju czy małżeństwo objadające się w hotelowej restauracji. Gdy okazuje się, że przewodnik testuje nową trasę, w której nie ma ani widoków ani wygód, maski opadają – do głosu dochodzą najgłębiej skrywane sekrety i ukrywane latami kłamstwa. Bohaterowie będą zmuszeni spojrzeć w głąb siebie i odkryć swoje prawdziwe ja.

„Masz wiadomość”, Agata Przybyłek

A może chcielibyście podążyć tropem bohaterów jednej z książek? Julia i Adam z powieści „Masz wiadomość” chętnie spotykają się nad morzem i podczas spacerów na plaży rozmawiają o ważnych dla siebie uczuciach.

Czy można spotkać miłość swojego życia na portalu randkowym?

Po siedmiu latach szczęśliwego związku Julia zostaje porzucona przez ukochanego tuż przed ślubem. Dziewczyna jest załamana i nie wierzy, że kiedykolwiek jeszcze będzie szczęśliwa… Ulega jednak namowom przyjaciółki i zakłada konto na portalu randkowym. Tam poznaje Adama – mężczyznę, który już dawno stracił zaufanie do płci przeciwnej oraz nadzieję, że kiedyś pozna tę jedyną, wyjątkową kobietę…

Gdy pewnego dnia na czacie otrzymuje krótkie, lecz intrygujące pytanie, Adam nie podejrzewa nawet, że ta jedna wiadomość zmieni całe jego życie. Czy wirtualne uczucie przetrwa, gdy Julia i Adam spróbują przenieść je do prawdziwego świata? A może ten romans był tylko żartem?

Masz wiadomość to wzruszająca i wyjątkowa opowieść o tym, że twój przepis na szczęście nie zawsze musi być jedyną słuszną drogą, żeby to szczęście osiągnąć… Miłość przychodzi niespodziewanie!

„Tylko szeptem”, Lidia Liszewska i Robert Kornacki

Niepowtarzalny urok Bałtyku jest tłem dla nietypowego uczucia, które wychodzi poza schemat. Czy bałtyckie plaże będą świadkami miłosnej historii zakończonej happy endem?

Porywająca opowieść o uczuciach tak niezwykłych, że mówi się o nich tylko szeptem.
Dla Edyty najważniejsze są książki, które tworzy, oraz jej dorosłe dzieci. Skrycie marzy jednak o wielkim uczuciu. Dla młodszego od niej Jacka liczą się przede wszystkim niezależność i wolność, które zapewniają mu rybacki kuter i słone wody Bałtyku. Niespodziewane spotkanie na plaży wywraca ich życia do góry nogami. Zaskoczeni postanawiają dać szansę rodzącemu się uczuciu. Choć dzieli ich wiele, to nastrojowa atmosfera nadmorskiej miejscowości oraz wspólne spacery brzegiem morza sprawiają, że ich relacja pogłębia się. Przypadek połączył tych dwoje, tylko czy to wystarczy?
Co jednak kiedy wydarzenia z przeszłości i obawy o wspólną przyszłość zakłócą szczęście Edyty i Jacka? Czy mimo przeciwności losu ich miłość ma szansę przetrwać?

„Kto by się spodziewał?”, Agata Przybyłek

Czy powrót do sielskiego miejsca z przeszłości pomoże Patrycji zapomnieć o smutnej teraźniejszości?

Po zawodzie miłosnym i aferze na ślubie siostry Patrycja postanawia odciąć się od rodziny i wytykających ją palcami sąsiadów. Słoneczna Przystań, dokąd jeździła kiedyś jako animatorka obozów artystycznych, to idealne rozwiązanie. Niestety, na miejscu Patrycja dowiaduje się, że dyrektorem ośrodka jest jej były chłopak.
Okazuje się też, że na identyczny pomysł wpadła jej siostra! Patrycja nie zamierza jednak rezygnować ze swoich planów. Jak na kobietę o ognistym temperamencie przystało, postanawia stawić czoła przeciwnościom. Czy jej się to uda? Gdy ożywa w niej uczucie do dawnego partnera, on okazuje zainteresowanie innej… Z tego mogą być tylko kłopoty!