Aktualności
Małgorzata Rogala – jak przeczytać serie jej książek w odpowiedniej kolejności?
23.03.2023

Małgorzata Rogala – jak przeczytać serie jej książek w odpowiedniej kolejności?

Lubi jazz, kawę i książki. Wydaje się, że najbardziej kryminały – bo właśnie ich w swoim pisarskim dorobku ma ponad dwadzieścia. Mowa tu oczywiście o Małgorzacie Rogali, autorce popularnych serii czytelniczych. Serii, które przybliżymy nieco bliżej: pod względem tematyki, jak i kolejności lektury poszczególnych tomów. I żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy, to powiemy od razu – uwaga, od książek Małgorzaty Rogali naprawdę trudno się oderwać.

Małgorzata Rogala cykl z Celiną Stefańską

Na rynku wydawniczym Małgorzata Rogala dała się poznać jako mistrzyni kryminału psychologicznego. Dowód? Celina Stefańska. Ta trzytomowa seria składa się z:

 

 

Kopii doskonałej” (2018)

 

 

 

 

 

 

Cennego motywu” (2019)

 

 

 

 

 

 

Niezbitego dowodu” (2020)

 

 

 

 

Przywołane tytuły łączy oczywiście postać Celiny – nieco zagubionej, przekornej i niestrudzonej pani detektyw. To właśnie jej w udziale przypada rozwiązanie spraw spadku, morderstwa i tajemniczej kradzieży obrazu, powiązanego ze zniknięciem młodej kobiety.

Seria spodoba się wszystkim tym, którzy w kryminałach cenią dobrze zbudowaną intrygę, a przy tym lubią rozbudowane portery psychologiczne – zwłaszcza te pełne skrajności.

Małgorzata Rogala seria druga z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem

Skomplikowane śledztwa, tajemnice sprzed lat i brutalne zbrodnie – w swojej drugiej serii Małgorzata Rogala nie bierze jeńców. Osiem wciągających kryminałów wiąże tytułowa para policjantów: starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk. Ich zmagania – z brudnymi porachunkami, pragnieniem zemsty i niebezpiecznym show-biznesem – należy czytać w następującej kolejności:

Komu polecamy ten cykl? Przede wszystkim tym, którzy są żądni emocji – najlepiej tych gwałtownych i trudnych do pohamowania. Kryminały trafią w gust wszystkich entuzjastów nagłych zwrotów akcji i porządnej, rzetelnej śledczej roboty.

Seria trzecia: „Pełnia tajemnic”

Trzeci, najnowszy cykl Małgorzaty Rogali rozgrywa się w tytułowej Pełni. Pozornie spokojnym i sennym miasteczku… ale czy na pewno? Nieco innego zdania będzie pani podkomisarz Monika Gniewosz – główna bohaterka zajmująca się rozwiązaniem sprawy napaści, zabójstwa oraz zwłokami, które niespodziewanie pojawiają się nad jeziorem.

Kolejność publikacji książek to:

 

 

Milcząc jak grób” (2021)

 

 

 

 

 

 

Za cenę śmierci” (2022)

 

 

 

 

 

 

Na wieczne potępienie” (2022)

 

 

 

 

Swoją najnowszą serią Małgorzata Rogala przypomina nam, dlaczego jej nazwisko znajduje się na podium najpoczytniejszych polskich autorek kryminałów. I dlaczego to właśnie kryminały warto czytać.

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera:

 

W poszukiwaniu książek grozy – takich, które nie dają w nocy zasnąć – zachęcamy również do zajrzenia tutaj:

chyłka, dziewczyna trzyma w rękah dwa stosy książek z serii z chyłką remigiusza mroza

Chyłka = czytelniczy fenomen” –  jak kryminały to Mróz, a jak Mróz, to Chyłka, czyli polecamy książki z najwyższej półki.

Prezentownik cz. 4. Dla fanów kryminałów” – podpowiadamy, które tytuły okażą się strzałem w dziesiątkę.

TOP 3 true crime!” – dla lubiących mocne wrażenia: bo w końcu nic nie przeraża tak jak myśl, że dana historia zdarzyła się naprawdę.