Aktualności
Przegląd promocji 24.08 – 30.08
27.08.2020

Przegląd promocji 24.08 – 30.08

Ostatni tydzień wakacji staramy się wykorzystać jak najbardziej efektywnie, dlatego czytamy nasze książki i e-booki na zmianę. Jesteśmy pewni, że Wy też łapiecie ostatnie chwile z książką, dlatego i tym razem przygotowaliśmy dla Was niesamowite promocje oraz świetne okazje. Czaka na Was kolejny Tydzień z Autorami i ich niesamowitymi tytułami, torba inspirowana książką „Żałobnica”, głośny zestaw na nowy rok szkolny oraz książki idealne na pożegnanie lata.

Tydzień z Autorami, którego się nie spodziewaliście

Tym razem do reprezentacji autorów naszego słynnego tygodnia zaprosiliśmy samą śmietankę literacką, należą do nich Rebecca Makkai, Aleksandra Polak oraz Remigiusz Mróz. Rabat na książki i e-booki tych autorów wynosi 40% i trwa do 30 sierpnia.

Głośna powieść Rebekki Makkai „Wierzyliśmy jak nikt” to historia Yale’a Tishmana, dyrektora rozwoju galerii sztuki, który za sprawą szczęścia i przyjaźni ma okazję wprowadzić na wystawę zbiór niezwykłych obrazów z lat dwudziestych. Jego kariera zdaje się kwitnąć, ale wokół AIDS zbiera okrutne żniwo – przyjaciele Yale’a jeden po drugim umierają i wkrótce zostaje on niemal zupełnie sam. Natomiast trzydzieści lat później, jego przyjaciółka Fiona przemierza ocean, by w Paryżu szukać śladów zaginionej córki. Zatrzymuje się na pewien czas u starego przyjaciela, znanego fotografa, który przed laty uwiecznił chicagowską epidemię. Losy Yale’a i Fiony przeplatają się na przestrzeni lat, zabierając tym samym czytelników w rozdzierającą podróż przez lata osiemdziesiąte aż po chaos czasów współczesnych.

Mroczne intrygi, polowania na demony i czarna magia to wszystko znajdziecie w książce „Książę Cieni”, czyli trzeciej części trylogii „Circus Lumos” autorstwa Aleksandry Polak. Miłość i nienawiść jeszcze nigdy nie były sobie tak bliskie! Złowrogie moce oplatają członków Circus Lumos, a Książę Cieni czai się w każdym, kto staje na ich drodze do odnalezienia światłości. Przyszedł czas na podróż i wielkie poszukiwania, które zmienią życie Alicji i jej przyjaciół na zawsze. Wszyscy mamy ciemną stronę. Nie każdy z nas potrafi ją okiełznać, ale dążenie do odkrycia iskry, która roznieci ogień i poprowadzi nas do światła, to cudowna podróż, w którą każdy kiedyś wyrusza. Czy macie odwagę, żeby podjąć się wyzwania i sprostać temu, co kryje się w mroku? Odwaga i przekora to klucz do wygranej.

Przenieśmy się na chwile do początków lat dwutysięcznych, blokowisko na osiedlu RZNiW żyje w rytmie rapu, oddycha dymem z jointów i nie toleruje obcych. Na dwunastym piętrze jednego z bloków mieszka Deso – wychowujący się bez rodziców chłopak, który na co dzień musi zmagać się z życiem w skrajnej nędzy. Pewnej nocy otrzymuje esemesa z nieznanego numeru. Nadawca napisał: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Deso po chwili oddzwania, ale w słuchawce słyszy jedynie trzaski. Nazajutrz okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Chłopak nie wie, dlaczego próbowała skontaktować się akurat z nim, ale uznaje to za nieprzypadkowe i zaczyna szukać zaginionej. „Osiedle RZNiW” Remigiusza Mroza to nie tylko fascynująca historia kryminalna, ale także świeże spojrzenie na hip-hopową subkulturę przełomu wieków i wciąż obecny problem ubóstwa w Polsce.

Żałobnica – pierwszy thriller Roberta Małeckiego

Piękna kobieta po trzydziestce dziedziczy po śmierci męża świetnie prosperujące przedsiębiorstwo i spory majątek. Niestety skrywane głęboko tajemnice po latach wypływają na wierzch i Anna orientuje się, że ktoś zaczyna manipulować jej życiem. Kobietę zalewa fala strachu, ale zanim wpadnie w nieprzeniknioną toń, będzie musiała stawić czoła mrocznej przeszłości. I zrobi to. Tym bardziej, że ukrywa jeszcze jeden sekret…

Robert Małecki dał się poznać jako utalentowany pisarz o solidnym warsztacie. Czytelnicze serca podbił dwoma seriami kryminalnymi. Intensywnymi, mocnymi, silnymi reprezentantami klasyki gatunku. W serii o dziennikarzu Marku Benerze ukazały się książki „Najgorsze dopiero nadejdzie”, „Porzuć swój strach” i „Koszmary zasną ostatnie”. Cykl o komisarzu Bernardzie Grossie to jak do tej pory trzy tomy – „Skaza”, „Wada”, „Zadra”. A „Żałobnica”? Robert Małecki zapowiedział, że jego pierwszy thriller to tzw. stand-alone.

Prócz Anny Dereszowskiej, książkę poleca Sonia Bohosiewicz Historia Żałobnicy mną zawładnęła! Robert Małecki pociąga za te sznurki wyobraźni, które sprawiają, że przepadamy na dobre!

Dla wszystkich fanów „Żałobnicy” stworzyliśmy torbę, w której możecie pomieścić wszystkie rodzinne intrygi i sekrety. Jeżeli jeszcze nie poznaliście historii Żałobnicy, przygotowaliśmy pakiet książki z torbą w cenie 50 zł.

Back to school w dobrym stylu z We need YA

Ten rok szkolny na pewno będzie wyjątkowy, spraw sobie prezent w wielkim stylu na rozpoczęcie szkoły. Z okazji premiery książki Martyny Senator „Najgłośniej krzyczy serce” przygotowaliśmy dla Was specjalny zestaw.

Zestaw kosztuje 39,90 zł, a w nim znajdziecie:

Książka opowiada o losach dwóch nastolatków: Niny i Kacpra. Nina jest młodą i wrażliwą dziewczyną, a ponad wszystko kocha taniec. Jej na pozór idealne życie z dnia na dzień zamienia się w koszmar. Kacper próbuje wmieszać się w tłum i zniknąć. Kiedyś miał wszystko, teraz za wszelką cenę chce po prostu przetrwać. Ta poruszająca książka o gniewie, nieuzasadnionej nienawiści, przemocy w szkole i hejcie otwiera oczy na zdarzenia, które mogą dotyczyć każdego z nas. Zdarzenia, o których trudno będzie zapomnieć.

Wysyłki będą realizowane od 10 września.

Idealne pożegnanie wakacji, czyli wybrane książki za 20 zł

Wakacje powoli dobiegają końca, ale nasze serca nadal nie przebudziły się z wakacyjnych romansów. Ah! To były czasy, letnie miłostki i niespełnione obietnice. Możecie wrócić do nich na chwilę, zaopatrując się w wybrane książki, które kupicie w cenie 20 zł do 30 sierpnia.

Promocje obejmują tytuły: