Aktualności
Spotkajmy się na Festiwalu Zygzaków
23.09.2021

Spotkajmy się na Festiwalu Zygzaków

Październik rozpoczynamy z przytupem! Czeka nas świętowanie z Zygzakami, czyli najmłodszą marką należącą do Grupy Wydawnictwa Poznańskiego. Z pewnością zastanawiasz się, z jakiej okazji będziemy świętować. Może to Międzynarodowy Dzień Muzyki? Albo Ogólnopolski Dzień Odblasków? Mamy dla Was coś znacznie lepszego. W tym roku 1 października został zarezerwowany dla Festiwalu Zygzaków, na który serdecznie zapraszamy.Festiwal Zygzaków – wyMYŚLamy świat!

Nasz festiwal  skierowany do najmłodszych czytelników (i nie tylko!) jest wyjątkowy. Dlaczego? Ponieważ jest to pierwsza edycja nowego, zygzakowego święta, którego celem jest przede wszystkim dobra zabawa. Podczas jednodniowego festiwalu, odbywającego się 1 października 2021 planujemy dobrze się bawić przez twórcze działania, rozbudzając wyobraźnię i zachęcając do spotkania – w końcu w Zygzakach wspólnie wyMYŚLamy świat! Jest to hasło przewodnie tegorocznej edycji festiwalu, które jednocześnie towarzyszy marce od początku jej istnienia.

Działania online i offline

Aby umożliwić każdemu skorzystanie z atrakcji przygotowanych przez Zygzaki, festiwal odbędzie się w formie hybrydowej. Tego dnia działania odbywać się będą na Jeżycach w Poznaniu oraz w internecie, dokładniej na Zygzakowych profilach w mediach społecznościowych.

Od samiuśkiego ranka spotykamy się na naszym facebookowym profilu, gdzie czekać będzie bohaterski quiz pomagający w wyborze odpowiedniej zygzakowej lektury i ukazujący prawdę na temat podobieństwa do bohaterów i bohaterek książek przeznaczonych zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Kolejnym wydarzeniem online będzie spotkanie autorskie z Miguelem Tanco, twórcą najnowszej książki obrazkowej Możesz na mnie liczyć, którą można znaleźć w asortymencie marki. Spotkanie będzie retransmisją rozmowy autora z Anetą Cruz-Kąciak, redaktorką prowadzącą w Zygzakach.

>> Dołącz do wydarzenia na Facebooku  Festiwal Zygzaków wyMYŚLamy świat

Po południu widzimy się offline na bezpłatnych wydarzeniach, odbywających się na poznańskich Jeżycach. Aby wziąć w nich udział, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy udostępniony online, który znajdziesz również tutaj. Pospiesz się, liczba miejsc ograniczona. Odbędą się tam dwa spotkania skierowane są głównie do dzieci, lecz dorosłych również zapraszamy! Spędzimy wspólnie czas na warsztatach nawiązujących do bohaterek zygzakowych książek. Będą to dwa warsztaty: „Genialny eksperyment” oraz „Możesz na mnie liczyć”.

„Genialny eksperyment”

Genialny eksperyment to nazwa pierwszej części przygód Max Einstein, czyli najinteligentniejszej dziewczynki na świecie, która musi stawić czoło chciwej korporacji i ocalić świat. Jej przygody stały się inspiracja do stworzenia warsztatów o tym samym tytule, dla dzieci w wieku 8–12 lat. Razem z Max Einstein, główną bohaterką jedynej serii autoryzowanej przez Archiwum Alberta Einsteina, uczestnicy wcielą się w laborantów i przez indywidualne wykonywanie eksperymentów bazujących na zjawiskach fizycznych oraz reakcjach chemicznych, odkrywać będą tajemnice przyrody. Wszystko to odbędzie się pod czujnym okiem profesjonalistów.

„Możesz na mnie liczyć”

Możesz na mnie liczyć to książka obrazkowa o relacjach, pasji i… matematyce! Głównym motywem warsztatów będzie przygoda dziewczynki, która uwielbia matematykę. Podczas działania uczestnicy wspólnie wcielą się w postaci odkrywców i  rozpoczną poszukiwania swoich pasji. Kto wie – może również znajdzie się matematyka? Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku powyżej 5 lat wraz z opiekunami.
Na oba warsztaty obowiązują zapisy.

Wydaje nam się, że czas na niespodziankę

Nie obędzie się bez miłej niespodzianki, wisienki na książkowym torcie, która będzie gratką dla czytelniczych łasuchów. Z okazji Festiwalu Zygzaków odbędzie się akcja promocyjna w księgarni internetowej Wydaje nam się, w której wszystkie książki dla dzieci będzie można zakupić z atrakcyjnym rabatem. Promocja obowiązywać będzie w pierwszy październikowy weekend, czyli od 1 do 3 października.

Zapraszamy wszystkich czytelników do wzięcia udziały w Festiwalu Zygzaków, a po więcej informacji na temat wydarzenia i warsztatów zapraszamy oraz na Zygzakowe social media.

O Zygzakach

Zygzaki to dziecko w rodzinie Grupy Wydawnictwa Poznańskiego, które pragnie dzielić się ze swoimi czytelnikami najlepszymi pozycjami literatury dziecięcej, przeznaczonej nie tylko dla dzieci. Zaangażowanie, bliskość, niezależność oraz twórcza zabawa – to cechy, którymi kieruje się marka mająca w swojej ofercie zarówno książki skierowane dla dzieci w wieku 7-12 lat, jak i książki obrazkowe, które podbiją serce niejednego czytelnika.

nowe-książki-wrzesień-2021-księgarnia-Wydaje-nam-sięSzukasz więcej artykułów związanych z literaturą dziecięcą i młodzieżową? Koniecznie sprawdź:

Czy odważysz się wejść do Miasta duchów? – konkursowa recenzja od Zygzaków. Nowy Bestseller od V.E. Schwab  dla osób, które nie boją się ciemności.

Jak zachęcić dziecko do czytania książek? Poznaj 25 pomysłów – praktyczne wskazówki, które sprawią że najmłodszy pokocha książki

Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata – recenzja młodzieżowej perełki, czyli MUST READ tego roku!