Aktualności
Zrób własną zakładkę do książki w prezencie dla książkoholika
12.12.2022

Zrób własną zakładkę do książki w prezencie dla książkoholika

Każdy wie, że najlepszym prezentem dla każdego książkoholika jest… książka! Co w sytuacji, gdy nie wiesz, jakie dokładnie książki czyta Twój znajomy? Mamy na to odpowiedź! Większość ludzi bardzo docenia prezenty robione własnoręcznie. Dziś pokażemy Ci, jak zrobić piękną zakładkę, która przyda się każdemu molowi książkowemu.

Zakładka do książki DIY

Własnoręczne wykonanie zakładki do książki jest zadaniem prostym, a przy okazji to pretekst do naprawdę dobrej zabawy. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak przygotować zakładkę do książki DIY. Natomiast – aby jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę – koniecznie obejrzyj filmik na naszym YouTubie – DIY – ZRÓB Z NAMI ZAKŁADKI! 📚✨ +bonus: kręcimy pompony👀

Przed rozpoczęciem przygotuj:

 • kartki papieru – mogą być kolorowe; im grubszy papier, tym stabilniejsza będzie zakładka;
 • gadżety do ozdabiania – ołówek, kolorowe włóczki, pędzelki, farby akwarelowe, kredki, mazaki, tasiemki z ozdobami, klej (co wybierzesz zależy od tego, jaką zakładkę chcesz zrobić).

Jak wykonać własną zakładkę do książki?

 1. Na kartce papieru narysuj kształt zakładki. Może być to standardowy prostokąt, ale możesz również poeksperymentować.
 2. Na wyciętej zakładce robisz to, na co masz ochotę – rysujesz, malujesz, naklejasz gwiazdki albo piszesz wyjątkowy cytat z ulubionej książki. Pozwól zaszaleć swojej inwencji twórczej 😊
 3. Dodatkowo wykonaną zakładkę możesz zalaminować lub obkleić szeroką, przeźroczystą taśmą, dzięki czemu Twoje ozdoby nie będą się z czasem zmazywać i zakładka dłużej będzie wyglądała jak nowa. Prócz tego takie zabezpieczenie pozwala dbać o kartki w książce, aby nie zafarbowały.

I tyle! Tak, to takie proste. Powodzenia!

Jak wykonać pompony z włóczki?

Pompony z włóczki mogą być dodatkiem do wykonanej zakładki lub ozdobą zapakowanego prezentu. Skrócona instrukcja poniżej, a szczegółową znajdziesz na naszym YouTubie w filmiku powyżej.

 1. Włóczkę zawiń na prostokątnym przedmiocie i odetnij od włóczki.
 2. Utnij dodatkowy sznurek i przewiąż nim zawiązaną włóczkę (mocno zaciśnij).
 3. Rozetnij owiniętą na przedmiocie włóczkę.
 4. Kolejnym kawałkiem sznureczka zawiązujemy główkę pompona.
 5. Na końcu dłuższego sznurka zawiązujemy supełek, który przewlekamy przez dziurkę w zakładce. Pompon możesz też zaczepić do torby prezentowej lub przykleić do papieru prezentowego.
 6. Na naszym YouTubie znajdziesz też poradnik, jak zapakować książki na prezent.

Prezenty wykonane własnoręcznie

Zakładki i pompony to tylko nasze, proste w wykonaniu, propozycje. Pamiętaj, że własnoręcznie możesz wykonać wiele innych rzeczy, które przydadzą się każdemu molowi książkowemu. Ciekawą, choć bardziej pracochłonną propozycją są malowane kubki, np. przedstawiające motyw z ulubionej książki. Do wykonania wystarczą zwykły, biały kubek i farby do malowania na szkle. Inne rozwiązanie, dla prawdziwych majsterkowiczów, to wykonanie lub renowacja półki na książki.

Jaki prezent kupić molowi książkowemu?

Nie każdy lubi prace plastyczne lub ma odpowiednią ilość czasu, aby przygotować coś własnoręcznie. W naszej księgarni znajdziesz duży wybór książek z wielu różnych kategorii – od powieści obyczajowych przez poradniki aż do książek dla dzieci.

Dodatkowo specjalnie dla moli książkowych przygotowaliśmy różne pakiety książkowe, które będą świetnym prezentem. Dobrą propozycją są także zestawy książkowe z gadżetami, np. kubki z cytatami lub klasyczne zakładki.

 

Zachęcamy do przeczytania naszych wpisów-prezentowników, w których znajdziesz propozycje konkretnych tytułów dla fanów: prawdziwych historii, literatury pięknej, literatury młodzieżowej, kryminałów i książek z motywem świątecznym.

 

Chcesz być na bieżąco z nowościami w naszej księgarni? Zależy Tobie na promocjach? Chcesz brać udział w organizowanych przez nas wydarzeniach? Zapisz się do naszego newslettera: