Aktualności
Prezentownik cz. 5 – książki na prezent dla fanów świątecznych opowieści
09.12.2021

Prezentownik cz. 5 – książki na prezent dla fanów świątecznych opowieści

Świąteczne powieści z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej chcemy poczuć ten grudniowo-bożonarodzeniowy czar. A czy wśród swoich bliskich masz osoby, które zaczytują się w książkach świątecznych? Zimowy klimacik chcą poczuć jak najszybciej, a grudzień i biały puch wcale nie jest im do tego potrzebny? Jeśli tak, podpowiemy Ci, które książki z klimatem świątecznym skradną serca Twoich najbliższych.

„Gdy zasypie śnieg…”, Agata Przybyłek

Grudzień, zima i świąteczny czas to piękny moment, by zatrzymać się choć na chwilę i spróbować znaleźć osobę, z którą będzie można dzielić cienie i blaski życia. Wie o tym Janina, główna bohaterka świątecznej powieści Gdy zasypie śnieg. Żywiołowa emerytka cieszy się życiem, a tuż po świętach namawia wnuczkę na wyjazd w góry. Czy Janina i Marta doświadczą dobrej passy panującej w okresie świątecznym miłości? Książka trafi w gust wszystkich tych, którzy chcą przenieść się w zupełnie inny rejon i spróbować doświadczyć najpiękniejszych uczuć w życiu.

„Zaufaj swoim marzeniom”, Natalia Sońska

Autorka wydawanych corocznie, klimatycznych zimowych książek kolejny raz zabiera swoich czytelników do urokliwego i zasypanego śniegiem Zakopanego. Święta i zbliżający się wielkimi krokami nowy rok to odpowiedni moment, by spróbować poukładać w głowie pewne sprawy. Paulina jest zachwycona, gdy wraz z partnerem może wyjechać na południe Polski. To tam spróbować może odnaleźć wreszcie szczęście i wewnętrzny spokój i udowodnić sobie, że nigdy nie jest za późno, by zacząć spełniać swoje marzenia. Świąteczna książka Natalii Sońskiej skradnie serca wszystkich tych, którzy chcieliby się znaleźć w przyprószonym śniegiem Zakopanem, a także tych, którzy wątpią w realizację swoich marzeń.

„Kraina Spełnionych Życzeń”, Joanna Szarańska

W świąteczny czas spełniają się wszystkie wypowiedziane na głos, a także skrywane głęboko w sercu życzenia. Krainę Zeszłorocznych Choinek, znany sklepik, już od początku grudnia wypełnia zapach imbirowych ciastek oraz świąteczna magia. Mieszkańcy chętnie robią tam zakupy w przedświątecznym szale, jednak w tym roku nie dostrzegają najważniejszego – nieznajomego, który otworzył stragan z ozdobami świątecznymi na kiermaszu… Czy grudniowy czas połączy ludzi, pozwoli im zwolnić i spełnić najważniejsze dla nich marzenia? Kraina Spełnionych Życzeń, wyjątkowa opowieść Joanny Szarańskiej zachwyci wszystkich, którzy wierzą, że grudzień to idealny czas, by spełniły się wszystkie życzenia, a świat choć na chwilę zwolnił.

„Promyczek na święta”, Klaudia Bianek

Powieść Klaudii Bianek jest idealną książką na prezent. Kiedy myślimy, że do szczęścia potrzeba nam tak wiele rzeczy, autorka świątecznej historii pokazuje, że jesteśmy w ogromnym błędzie. Czasem wystarczy czas z najbliższymi, spotkanie przy jednym stole, by odnaleźć sens życia i spełnić marzenia. Podaruj tę świąteczną książkę najbliższym, by wraz z głównymi bohaterami mogli się przenieść do gospodarstwa Zielony Zakątek i poczuć magię świąt. Historia zachwyci wszystkich tych, którzy w bożonarodzeniowych powieściach szukają rodzinnego, sielskiego klimatu.

 

„Dobrze, że jesteś”, Gabriela Gargaś

Prawdziwy fan literatury obyczajowej pewnie nie wyobraża sobie okresu świątecznego bez najnowszej książki Gabrieli Gargaś. Dobrze, że jesteś zachwyci wszystkich tych, którzy chcieliby się znaleźć w wypełnionej gwarem świątecznych przygotowań Warszawie i przeżyć spotkanie z Zoją i Borysem. Czy bożonarodzeniowy klimat zmiękczy ich serca i pozwoli odkryć blaski i cienie prawdziwej miłości i przyjaźni?

A gdy już wiesz, jaką książkę podarować najbliższym, którzy zaczytują się w świątecznych historiach, polecamy zapoznanie się z naszymi artykułami:

Sprawdź również inne prezentowniki: